سه شنبه , ۳۰ مهر ۱۳۹۸

مقابل استقلال از پیش بازنده نیستیم/ فشردگی در لیگ یک بالا است

به گزارش “ورزش تایمز”، تیم فوتبال فجر شهید سپاسی که از تیم‌های خوب این فصل لیگ دسته اول و از مدعیان صعود به لیگ برتر است، با هدایت داود مهابادی در جام حذفی توانست فولاد لیگ برتری را حذف کرده تا در مرحله یک هشتم نهایی حریف استقلال شود. 

داود مهابادی بازیکن سابق استقلال و سرمربی امروز فجر شهید سپاسی در گفتگو با “ورزش تایمز” در خصوص آخرین شرایط تیمش در لیگ یک و جام حذفی توضیحاتی ارائه داد.

مقابل استقلال بدون شانس نیستیم
به اندازه بضاعت خودمان روی تیم مان در جام حذفی حساب می‌کنیم و اولویت ما ارائه یک بازی زیبا و سالم مقابل تیم بزرگ و پر مهره استقلال است.  نمی‌گویم جام حذفی اولویت ما نیست و تمرکزمان روی لیگ یک است، تا جایی که بتوانیم، بضاعت مان اجازه دهد و شانس همراهی کند، در جام حذفی با تلاش پیش خواهیم رفت.

مقابل استقلال نه از پیش بازنده هستیم و نه می‌آییم دفاع مطلق کنیم. می‌آییم تا از این بازی به اندازه کافی بهره ببریم، تجربه اندوزی کنیم، بازی زیبا ارائه دهیم و شانسمان را برای پیروزی و صعود به یک مرحله بالاتر آزمایش کنیم.

پا به پای فولاد بازی کردیم
مقابل فولاد یک بازی کاملا پایاپای انجام دادیم تا جایی که اصلا مشخص نبود یک تیم لیگ برتری با یک تیم لیگ یکی بازی می‌کند. سبک و سطح بازی ما در حد لیگ برتر بود و شاهد این مدعا هم شکست دادن فولاد و حذف آن از جام حذفی است. فجر سپاسی مثل بعضی از تیم های لیگ یکی دیگر در کلاس تیم های خوب لیگ برتری بازی می‌کنند و با جرات می‌گویم ما حداقل از چند تیم لیگ برتری بهتر هستیم.

لیگ دسته اول ماراتن فشرده ای است
جدول لیگ یک نشان از سختی و فشردگی کار دارد. تیم‌های اول تا ششم ۱۵ تا ۱۴ امتیازی هستند و فاصله امتیاز تیم صدر جدول با تیم یازدهم جدول تنها ۶ امتیاز است. هر هفته صدر جدول دست به دست می‌شود که این نشان از قدرت بالای چند تیم است. معتقدم این رقابت به همین فشردگی تا هفته بیست و پنجم ادامه دارد و بعد از آن از تعداد مدعیان کم می‌شود، اما رقابت بسیار فشرده تر می‌شود.

برنامه ریزی مسابقات بهتر شده
لیگ یک نقاط ضعف و قوت زیادی دارد. از جمله نقاط قوت این فصل برنامه ریزی خوبی است که سازمان لیگ و کمیته مسابقات انجام داده و باید از این بابت از برنامه ریزان مسابقات تشکر کرد. امسال لیگ یک بسیار منظم برگزار می‌شود و مربیان می‌توانند بهتر برنامه ریزی کنند تا در نهایت شایستگی در صعود تیم‌ها نقش بیشتری داشته باشد.

پیشرفت داوری در لیگ یک مشهود است
خیلی از تیم‌های لیگ برتری از داوری‌ها گلایه دارند. اما انصافا در لیگ یک داوری‌ها خیلی پیشرفت کرده و درصد نارضایتی‌ها کمتر شده است. امیدوارم داوری روز به روز در فوتبال ایران پیشرفت کند تا پیشرفت داوری به پیشرفت فوتبال هم کمک کند.

مبارزه با دوپینگ جدی گرفته شد
یکی از اتفاقات خوبی که در این فصل شاهدش هستیم، بودن عزم و اراده برای مبارزه با دوپینگ و استفاده از مواد نیروزا است. خدا را شکر که سازمان لیگ و فدراسیون امسال روی این موضوع تمرکز کرده و همین مبارزه با دوپینگ باعث می‌شود تا یکسری‌ها دیگر مدعی نباشند.

نقاط ضعفی که باید مرتفع شود
هرچقدر لیگ یک از نظر فنی بهتر شده و کیفیت بازیها بالاتر رفته، یکسری مشکلات هنوز در این مسابقات به چشمش می‌خورد. از جمله امنیت پایین برخی از ورزشگاه‌های میزبان که باید با سخت گیری‌های سازمان لیگ سطح امنیت آنها ارتقا پیدا کند.

حضور کمرنگ رسانه‌ها به خصوص رسانه ملی هم منجر به کم شدن حساسیت این بازیها شده و این هم یک نقطه ضعف است.اگر رسانه‌ها و به خصوص رسانه ملی لیگ یک را بهتر پوشش دهند، قطعا سطح آن بالاتر رفته و اشتباهات کاهش پیدا می‌کند. ضمن این که حامیان مالی هم با رغبت بیشتری به سمت حمایت از تیم های این مسابقات می آیند.

امیدوارم رسانه‌ها به رسالت شان که پوشش خوب این مسابقات است اهمیت بیشتری بدهند تا با افزایش کیفیت در لیگ یک مواجه شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *