شنبه , ۹ مرداد ۱۴۰۰

مجیدی – شریفات؛ یادآوری خاطره بازوبند کاپیتانی و گلزنی در دربی

به گزارش “ورزش تایمز”، حتی قبل از آغاز دیدار استقلال و آلومینیوم هم می‌شد حساسیت‌ها و جذابیت‌های این بازی که نشات گرفته از تازه شدن دیدار بین استقلالی‌ها فعلی و سابق در حاشیه آن بود را پیش بینی کرد.

دیدار تیم‌های استقلال و آلومینیوم تقابل دو سرمربی جوان، دو همبازی سابق و دو پیشکسوت و کاپیتان پیشین تیم استقلال بود که امروز در قامت سرمربیان دو تیم استقلال و آلومینیوم مقابل هم صف آرایی می‌کردند.

شاید علیرضا منصوریان مهم‌ترین چهره استقلالی تیم آلومینیوم بود که خودش سابقه هدایت استقلال را هم تجربه کرده، اما تنها استقلالی تیم اراکی نبود. محمد خرمگاه، حسین کاظمی، حسین پورحمیدی و اسماعیل شریفات دیگر اعضای تیم آلومینیوم بودند که با سابقه بر تن کردن پیراهن آبی، در هفته بیست و پنجم مقابل تیم سابق شان صف آرایی کردند.

جمعه، ۱۸ آذرماه ۱۳۹۰ یک روز به یادماندنی در تاریخ باشگاه استقلال است. روزی که آبی پوشان توانستند با درخشش ستاره‌های خود در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی رقیب سنتی شان را با نتیجه ۳ بر صفر شکست داده تا نام شان به عنوان فاتح دربی ۷۳ در تاریخ دربی‌های تهران ثبت شود.

این بازی در ۹۰ دقیقه معمول با نتیجه صفر – صفر به پایان رسید و آبی پوشان که برتری محسوسی نسبت به حریف داشتند، در ۱۵ دقیقه اضافه اول دو بار توسط مجتبی جباری به گل رسیدند و در دقیقه ۱۰۷ نیز اسماعیل شریفات جوان گریزپای آن زمان آبی پوشان که به جای میلاد میداودی به زمین آمده بود، با فرار از تله آفساید سومین گل تیمش را به ثمر رساند؛ و فرهاد مجیدی کاپیتان آن زمان آبی پوشان در حرکتی جالب بازوبند کاپیتانی را از بازوی خود باز و به بازوی شریفات بست.

۹ سال و ۶ ماه و ۲۲ روز پس از آن خاطره سازی، امروز فرهاد مجیدی کاپیتان باتجربه آن روز آبی ها سرمربی جوان استقلال است و اسماعیل شریفات، مهاجم جوان آن روز استقلال، بازیکن باتجربه تیم آلومینیوم است. یکی از صحنه‌های جذاب دیدار استقلال و آلومینیوم، خوش و بش همبازیان دیروز استقلال بود که در این بازی هر کدام برای منافع تیم خودشان تلاش کردند. قطعاً شریفات و مجیدی هیچیک این خاطره سازی را فراموش نخواهند کرد.

لحظه‌ای که مجیدی بعد از گلزنی شریفات در دربی ۷۳ بازوبند کاپیتانی را به دست او بست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *