سه شنبه , ۵ مرداد ۱۴۰۰

قهرمانی آرژانتین با شکستن طلسم پادشاه مسی/باخت بزرگ برزیل در خانه

به گزارش “ورزش تایمز”، فینال رقابت‌های کوپا آمه ریکا ۲۰۲۱ ساعت ۰۴:۳۰ امروز بین تیم‌های ملی فوتبال برزیل و آرژانتین برگزار شد.

این دیدار که در ورزشگاه ماراکانا شهر ریو دو ژانیرو برگزار شد با پیروزی یک بر صفر آرژانتین همراه بود تا لئو مسی و هم تیمی‌هایش جسم قهرمانی در خاک برزیل بگیرند.

آنخل دی ماریا (۲۱) تک گل این دیدار را برای آرژانتین به ثمر رساند.

دو تیم در حضور ۷۵۰۰ نفر تماشاگر که تنها ۱۰ درصد از ظرفیت استادیوم باشکوه ماراکانا را شامل می‌شد بازی را آغاز کردند. آرژانتین و برزیل غول‌های فوتبال دنیا بازی را کاملاً محتاطانه آغاز کردند تا کمترین موقعیت گل زده را به همدیگر داده باشند.

بازی منطقی و کم اشتباه رقبای دیرینه تا دقیقه ۲۱ ادامه داشت که پاس عمقی 《 رودی دی بل》روی نفوذ آنخل دی ماریا به وی رسید تا او با ضربه چیپ تماشایی خود بتواند دروازه طلایی پوشان فوتبال دنیا را باز کند.

گل دی ماریا به ادیسون آب سردی بر پیکر میزبان ریخت تا نیمار و هم تیمی‌هایش تصمیم به ارائه بازی تهاجمی برای جبران نتیجه بگیرند.

بازیکنان برزیل که در طول جام، عملکردی استثنایی داشتند در نیمه اول، بازی رو به جلو را در دستور کار خود قرار دادند اما آرژانتینی‌ها با دفاع منطقی و تسلط بر فضای بازی در تمام فضاها اجاره ندادند کار به تساوی بکشد.

نیمه دوم با تعویض‌های تهاجمی میزبان همراه بود اما دفاع چندلایه آبی- سفیدهای آرژانتین مانع از باز شدن دروازه این تیم شد تا این تیم برای نخستین بار با کاپیتانی لئو مسی به قهرمانی برسد.

بردی که طلسم مسی برای فتح جام را نیز شکست تا فوق ستاره فوتبال دنیا به اولین قهرمانی اش در رقابت‌های ملی برسد و برزیل نتواند برای دهمین بار کوپا آمه ریکا را نصیب شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *