سه شنبه , ۲۹ مرداد ۱۳۹۸

فقط استقلال از داوری ضرر نکرده/ به جای دقت اشتباهاتشان زیاده شده!

هادی طباطبایی در گفتگو با “ورزش تایمز” اظهار داشت: استقلال در این فصل همه جوره ضرر کرده و ضرر از اشتباهات داوری هم روی همه ضررهای قبلی.

وی اضافه کرد: البته ضرر کردن از داوران فقط خاص استقلال نیست و خیلی از تیم‌های دیگر هم در این فصل از اشتباهات داوری لطمه خورده‌اند. به عنوان مثال می‌توان به راه نیافتن داماش به لیگ یک به خاطر اشتباه بزرگ داور اشاره کرد.

پیشکسوت فوتبال کشور اضافه کرد: بهتر است مسئولان داوری کشور و رئیس دپارتمان هم به جای آن که از اشتباهات داوری حمایت کنند، در صدد بر طرف کردن آن باشند. تأیید اشتباه باعث تکرار آن می‌شود تکرار اشتباه آن را تبدیل به عادت می‌کند و در این صورت اشتباه داوری عادی می‌شود.

سنگربان پیشین تیم ملی ایران اضافه کرد: به جای آن که در هفته‌های پایانی دقت داوران اضافه شود، اشتباهات آنها اضافه می‌شود و این به هیچ وجه به سود فوتبال ایران نیست. شاید در کوتاه مدت یک تیم خوشحال شود اما در بلند مدت فوتبال ایران متضرر می‌شود.

طباطبایی با اشاره به لزوم استفاده از کمک داور ویدئویی (VAR) در فوتبال ایران تصریح کرد: اگر در دنیا فقط یک لیگ نیاز به استفاده از این تکنولوژی داشته باشد، آن لیگ قطعاً لیگ ایران است. دلیل این همه مقاومت برای به تعویق انداختن استفاده از کمک داور ویدئویی را نمی‌دانم. اما به کمیته داوران توصیه می‌کنم هرچه زودتر VAR را مورد استفاده قرار دهد تا حرف و حدیث در این فوتبال کمتر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *