دوشنبه , ۴ مرداد ۱۴۰۰

فدراسیون باید زودتر VAR وارد کند/تیم ملی برای صعود شانس خوبی دارد

شاهرخ بیانی در گفتگو با “ورزش تایمز” در خصوص قرعه کشی در مرحله گروهی رقابتهای انتخابی جام جهانی قطر اظهار داشت: نه می‌شود گروهی که در آن قرار گرفته‌ایم سخت و نه می‌توان گفت راحت است. اصلاً در این مرحله راحت و دشوار نداریم و هیچ فرقی نمی‌کرد که اگر در گروه مقابل بودیم یا این گروه. برای کشوری مثل ایران که از قدرت‌های سنتی آسیا است و خودش را قطب فوتبال این قاره می‌داند، نباید تفاوت کند با کدام تیم‌ها مقابله می‌کند.

وی بیان داشت: با تک تک این تیم‌هایی که امروز هم گروه هستیم، بارها بازی کرده‌ایم و همانطور که آنها از ما شناخت دارند، ما هم از آنها شناخت داریم. این تیم‌ها را بارها شکست داده‌ایم و باز هم می‌توانیم این کار را تکرار کنیم. به خصوص که یکی از بهترین تیم‌های ملی را داریم.

ملی پوش سابق فوتبال تاکید کرد: جدی ترین و مهم‌ترین حریف ما در این گروه تیم ملی کره جنوبی است که همین تیم را هم ما بارها شکست داده‌ایم و حتی در مسیر جام جهانی هم آنها را مغلوب کردیم. تیم‌هایی مثل عراق و لبنان و سوریه و امارات هم تیم‌هایی نیستند که بتوانند سد راه ما برای رسیدن به جام جهانی باشند. تیم ملی ایران مثل همیشه برای راهیابی به جام جهانی شانس خوبی دارد.

کاپیتان سابق آبی پوشان سپس به دیدارهای اخیر این تیم در لیگ برتر اشاره کرد و گفت: با این بخش از صحبت‌های فرهاد که در خصوص داوری‌ها بود کاملاً موافق هستم. استقلال حتی در آن ۳ بازی که پیروز شد هم از داوری‌ها بسیار آسیب دید. اگر اشتباه داوری یک بار و دو بار باشد، انسان خوش‌بینانه به آن نگاه می‌کند و می‌گوید اشتباه سهوی. اما وقتی این اشتباهات به کرات تکرار می‌شود حق بدهید که ما هم دیگر به نسبت به آن خوشبین نباشیم.

بیانی تاکید کرد: در این فوتبال این همه هزینه می‌شود نمی‌دانیم چرا برای ورود VAR هزینه نمی‌کنند؟ روی صحبتم با ریاست جدید و محترم فدراسیون است که باید بداند استفاده از سیستم VAR از نان شب هم در این فوتبال واجب تر است. اگر VAR باشد قطعاً نتایج عادلانه تر و نزدیک تر به استحقاق تیم‌ها رقم می‌خورد.

پیشکسوت استقلال بیان داشت: فوتبال ایران بیش از هر چیز دیگری به سیستم کمک داور ویدیویی نیاز دارد. معضل این روزهای فوتبال ایران سطح پایین داوری‌هاست و اغلب داوران نشان داده‌اند که از آمادگی لازم برای بازی‌های بزرگ و حساس برخوردار نیستند. لذا فدراسیون فوتبال باید در اسرع وقت اقدام به وارد کردن این سیستم نماید. دیر یا زود باید این اتفاق برای فوتبال ایران هم بیفتد و چه بهتر که فدراسیون زودتر این کار را انجام دهد.

شاهرخ بیانی نفر دوم از سمت راست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *