یکشنبه , ۳ مرداد ۱۴۰۰

عربستان، قطر و بحرین؛ تیم ملی ایران در کدام کشور بازی می‌کند؟

به گزارش “ورزش تایمز”، سایت «لبنان فوتبال غاید» اطلاعات جدیدی را درباره برگزاری مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ منتشر کرده است که این خبرها به تیم ملی ایران هم مرتبط می‌شود.

ایران در گروه نخست این رقابت‌ها در کنار امارات، کره جنوبی، لبنان، عراق و سوریه قرار دارد.

این سایت نوشت: «اگرچه کنفدراسیون فوتبال آسیا برنامه مسابقات انتخابی جام جهانی را به صورت بازی داخل و خارج از خانه تعیین کرد اما ایده برگزاری این مسابقه به صورت متمرکز همچنان باقی است. طبق اطلاعات ما، AFC تا ۱۰ روز دیگر تصمیم نهایی خود را درباره نحوه برگزاری مسابقات مشخص می شکند.»

در ادامه این مطلب آمده است: «AFC نگران است که برخی از فدراسیون‌ها – از جمله فدراسیون لبنان – نتوانند سیستم کمک داور ویدئویی (VAR) را که به طور رسمی برای مرحله نهایی تصویب شد، ارائه دهند. لبنان به همراه پنج کشور دیگر، این فناوری را ندارند و استادیوم‌هایشان هنوز آماده نشده‌اند.»

این سایت همچنین در خبری جدید اعلام کرد تیم‌های صعود کننده به مرحله سوم انتخابی جام جهانی حدود ۲ میلیون دلار از AFC پاداش می‌گیرند.

بخش بعدی این گزارش به مشکل دوم AFC برای برگزاری مسابقات به صورت رفت و برگشت اختصاص دارد: «دومین موردی که کنفدراسیون آسیا از آن نگران است، گسترش کرونای هندی است که به تعدادی از کشورهای شرکت کننده رسیده است. پس از اعلام تغییر قوانین در لیگ قهرمانان آسیا و AFCکاپ، نه تنها برای این فصل، بلکه برای فصل بعد هم چیزی که تایید شد نشان دهنده جدی بودن پیشنهاد برگزاری مسابقات به صورت متمرکز است.»

سایت لبنان فوتبال غاید در ادامه اعلام کرد که کشورهای حاشیه خلیج فارس گزینه‌های میزبانی از گروه نخست انتخابی جام جهانی هستند: «اولین گزینه عربستان سعودی است، به همراه قطر و در نهایت بحرین.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *