دوشنبه , ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

ضعف زیرساخت‌های ورزشی/ میزبانی خیبر در شهرستان‌های اطراف تهران

به گزارش “ورزش تایمز”، مسعود عبدی در سخنانی با اشاره به خرید امتیاز لیگ یکی برای تیم فوتبال خیبر خرم آباد، اظهار داشت: در حال حاضر ۲۶ بازیکن در اردوی این تیم به سر می‌برند.

برنامه‌ریزی برای کسب رتبه تک رقمی در لیگ یک فوتبال

وی با بیان اینکه بازیکنان خیبر، خوب، جوان، با انگیزه و البته با تجارب لیگ یکی هستند، عنوان کرد: در کادر فنی تیم علاوه بر سرمربی تیم «امید روان خواه»، از مربیان بومی هم استفاده شده است.

مالک باشگاه خیبر خرم‌آباد، ادامه داد: فکر می‌کنم امسال رتبه تک رقمی را در لیگ یک فوتبال کشور داشته باشیم، هدف ما هم همین موضوع است که امسال شرایط تیم تثبیت شود و سال بعد اهداف بزرگ‌تری را مدنظر قرار داده ایم.

جزئیات انتخاب بازیکنان

عبدی در ادامه سخنان خود به موضوع انتخابات بازیکنان غیر بومی برای تیم فوتبال خیبر خرم آباد اشاره کرد و گفت: امروز ورزش مرزی ندارد، حوزه استعداد یابی مختص به یک جغرافیای خاص نیست، باشگاه باید همه جغرافیای استان و همه شهرهای اطراف را در نظر بگیرد، چنین نگاهی وجود نداشته که آقای روان خوان بومی و یا غیر بومی بودن بازیکنان را در نظر گرفته است، بلکه شرایط ایجاب می کرده است.

وی، ادامه داد: در حال حاضر بین ۹ تا ۱۰ بازیکن لیگ یکی در تیم داریم، سه تا چهار بازیکن لر زبان داریم، بین ۹ تا ۱۰ نفر از بازیکنان تیم نیز از خرم آباد و شهرستان‌های لرستان هستند.

مالک باشگاه خیبر خرم‌آباد، تاکید کرد: نمی‌توان خط کشی کرد، برای ما فرقی نمی‌کند، مهم این است که کسی که در تیم بازی می‌کند برای نام مبارک خرم آباد و استان لرستان تمام تلاش خود را داشته باشد و به جغرافیایی که در آن بازی می‌کند ارزش قائل باشد.

امتیاز لیگ دو تیم خیبر خرم‌آباد واگذار می‌شود

عبدی با بیان اینکه ما نمی‌توانیم مربی را محدود کنیم، همانطور که بچه‌های ما در شهرها و تیم‌های دیگر بازی می‌کنند، بچه‌های دیگر از شهرستان‌های دیگر در خیبر بازی می‌کنند، افزود: در فوتبال حرفه‌ای نمی‌توانیم قائل به این باشیم که سهم بندی کنیم، مربی اختیار تام دارد، می‌تواند هر بازیکنی را انتخاب کند و در نهایت برای ما نتیجه مهم است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امتیاز لیگ دو تیم خیبر خرم آباد واگذار خواهد شد، بیان داشت: در این زمینه نیز مشتری‌های زیادی وجود دارد، اما هدف ما این است که امتیاز را به یک باشگاه ریشه دار واگذار کنیم.

مشکلات زیرساختی در حوزه فوتبال لرستان

مالک باشگاه خیبر خرم‌آباد با اشاره به مشکلات زیرساختی حوزه فوتبال در لرستان، گفت: به دلیل همین مشکلات زیرساختی ممکن است خیبر نتواند دو بازی اول خود را در خرم آباد برگزار کند.

عبدی با بیان اینکه فدراسیون فوتبال در این رابطه الزاماتی دارد، تصریح کرد: ورزشگاه خرم آباد ظاهراً در حوزه رختکن‌ها، سالن کنفرانس و… دارای مشکلاتی است، یک ماهی طول می‌کشد که این مشکلات حل شود، ظاهراً زمین چمن ورزشگاه نیز مورد تأیید سرمربی تیم نیست، ایرادات اساسی دارد، با وجود اینکه اصلاح زمین چمن جز وظایف ذاتی باشگاه نیست، اما این امر از سوی باشگاه انجام می‌شود.

وی، گفت: برای اصلاح زمین چمن، باشگاه میلیون تومان هزینه خواهد کرد، این امر یک ماه طول می‌کشد، ساختار ورزشگاه مانند رختکن‌ها و… نیز ظاهراً قرار است از سوی ورزش و جوانان اصلاح شود.

میزبانی خیبر در شهرستان‌های اطراف تهران

مالک باشگاه خیبر خرم‌آباد، گفت: اگر این اقدامات حتی از فردا هم شروع شود حداقل خیبر دو بازی را از میزبانی از دست می‌دهد و از هفته پنجم میزبان می‌شود.

عبدی، افزود: در این راستا خیبر در شهرستان‌های اطراف تهران میزبان تیم‌ها خواهد بود.

عبدی که در گفتگوی خبری سخن می‌گفت، افزود: با توجه به اینکه بازی‌ها بدون حضور تماشاگر برگزار می‌شود از صدا و سیمای مرکز لرستان این درخواست را داریم که بازی‌ها به صورت زنده پخش شوند چرا که حق هر شهروند لرستانی است که بازی تیم خود را به صورت زنده ببیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *