سه شنبه , ۵ مرداد ۱۴۰۰

صعود تیم ملی معجزه آسا بود/ فوتبال ایران پیکر نیمه‌جان بود

به گزارش “ورزش تایمز” و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، شهاب‌الدین عزیزی خادم، رئیس فدراسیون فوتبال ضمن تشکر از تلاش‌های مجموعه کمیته استان‌ها و تقدیر از بیک وردی، ششکلانی، براتی، حیدری، جعفرزاده گفت: حضور دکتر براتی را در این جلسه به فال نیک می‌گیریم. ایشان بسیار کاردان و کارآمد هستند. فعالیت‌های بسیار مفیدی را در تدوین اساسنامه و بخش تدوین مقررات فدراسیون انجام داده اند که جای تشکر و قدردانی دارد. ایشان در این بخش زحمات زیادی را کشیده و کار ماندگاری را در چندین سال گذشته انجام دادند. قطعا با تدابیر ایشان در بحث حقوقی، مشکلی پیش نخواهد آمد.

وی در ادامه به خاطر صعود تیم ملی به نمایندگان استان‌ها تبریک گفت و در ادامه افزود: صعود تاریخی و معجزه آسیای تیم ملی فوتبال را تبریک می‌گویم که بدون شک این صعود بخاطر تلاش‌ها و زحمات شما دوستان در استان‌ها بوده است. میزبانی را از ما گرفته بودند، فوتبال ایران به مانند پیکر نیمه جانی بود. باید با تلاش و پشتکار جان دوباره می‌گرفت و با همت کادر فنی، بازیکنان، مسئولین و هیأت‌های فوتبال و در نهایت به لطف خداوند شادی به ما بازگشت و ۴ پیروزی را به دست آوردیم.

رئیس فدراسیون فوتبال معتقد است استان‌ها با کمترین امکانات و بیشترین حجم کار انجام می‌دهند. وی در این باره گفت: تلاش شما قابل درک و تشکر است. ما صادقانه و خالصانه کنار هیأت‌ها خواهیم بود. علیرغم موانع و مشکلاتی‌که وجود داشته یا دارد، فدراسیون فوتبال اعتقادش بر این است که مجمع فدراسیون اصل و اساس ریشه فوتبال است و در دل این مجمع هیأت‌ها هستند و این امر بر کسی پوشیده نیست. شاکله اصلی مجمع، هیأت‌ها هستند و به من لطف داشتند و در انتخابات شاهد عنایتشان بودیم.

وی در ادامه بیان کرد: متأسفانه هایتهای فوتبال علیرغم محدودیت‌های مالی و کاری که دارند با حداقل‌ها کار می‌کنند، این امر را می‌بینیم و مبحث مهمی برای ما است. فدراسیون در این سه تا ۴ ماه تمرکزش بر روی تیم ملی بزرگسالان گذاشته بود که خوشبختانه به نتیجه خوبی منتهی شد. فوتبال بانوان که تعطیل شده بود اکنون شکوفا شده و در مسابقات کافا حضور دارد و در حوزه‌های پایه نیز کارهای مناسبی صورت گرفته شده است. امیدوارم این وضعیت را گسترش دهیم و طی چند روز آینده به کرمان می‌رویم تا چند پروژه را افتتاح کنیم. همچنین در سیرجان نیز افتتاحیه آکادمی را پیش رو داشته و در استان‌های آذربایجان شرقی و چهارمحال بختیاری پروژه‌های مختلف دیگری را در دست افتتاح داریم و خوشبختانه فدراسیون فوتبال کاملا در حال سر و سامان گرفتن است.

رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه اعلام کرد که تیم ملی وارد یک مرحله سخت خواهد شد و برای موفقیت در این مرحله هیأت‌ها که بازوان اصلی فدراسیون هستند باید حامی ما باشند. وی گفت: تیم ملی با توجه به امکانات مالی که دارد، وارد یک مرحله سخت‌تر، هیجانی‌تر، حساس‌تر شده است. همه در یک قایق هستیم. اگر جایی لطمه بخورد، بدون شک دیگر بخش‌ها نیز لطمه می‌خورند. تقویت استان‌ها باعث می‌شود تا در مسیر مناسبی قرار بگیریم. از تمام ظرفیت‌های مالی و صنعتی کشور استفاده می‌کنیم تا بتوانیم فضاهای مناسبی را برای تیم‌های ملی ایجاد کنیم. بدون شک توسعه یک شبه اتفاق نمی‌افتد و نیاز به زمان و حمایت داریم.

عزیزی خادم ادامه داد: فدراسیون را زیر صفر تحویل گرفتیم. ما دنبال این هستیم که هیأت‌ها دیده شوند. بر همین اساس اسپانسر بعدی ما به محضی که مشخص شود، درصدی از مبلغش را با استان‌ها اختصاص خواهیم داد تا استان‌ها نیز جان تازه ای بگیرند. روی بحث قوانین، به روز شدن حق عضویت‌ها و درآمدها هم این آمادگی را داریم که هر تصمیمی بگیرید، اجرا کنیم. حتما در این حوزه اگر جلوتر از شما نباشم شانه به شانه شما پیش خواهم آمد تا شاهد موفقیت و روند رو به رشد باشیم. بدون شک یکی از تاریخی‌ترین فدراسیون در بخش توسعه را شاهد خواهید بود. منابع مالی برای آکادمی، استعدادیابی و بانوان گذاشته و قوانین به روز می‌شود تا به اهدافمان برسیم. اعتقادم این است هر ماه یکبار جلسه بگذاریم تا در راستای به روز شدن پیش رویم. هرچقدر قوانین را قوی کنیم، شاکله فدراسیون فوتبال تقویت می‌شود و هیأت‌های فوتبال موفق تر و مستحکم‌تر می‌شوند.

وی ادامه داد: فرصت تاریخی در فدراسیون فوتبال رخ داده و به سمتی پیش رفته ایم که اکثر اعضای هیأت رئیسه از هیأت‌های فوتبال استان‌ها هستند. هر تصمیمی که بگیرید وقتی کنار هم هستیم، کسی جرأت و شهامت این را ندارد که به فضای ارزشی فوتبال ورود کند. ما دنبال ایجاد توسعه و رشد هستیم که در استان‌ها باید این روند شکل بگیرد. همچنین در بحث استعدادیابی کنار هیأت‌ها هستیم و در بخش اسپانسرینگ در ماه‌های آتی خبر خوش به گوشتان خواهد رسید. در واقع تمام قد به خاطر وظیفه انسانی، کنارتان هستیم تا اثر مثبتی از خود به جای بگذاریم. به یکدیگر اعتبار و ارزش دهیم تا شاهد موفقیت باشیم. باید با همدلی و همبستگی مقابل مانع تراشی باشیم. در عین اینکه تجاری می‌شویم اعتبار را به استان‌ها نیز تزریق می‌کنیم. چرا که هدفمان افزایش کرامت و احترام استان‌ها است. فدراسیون قبلی به هر دلیلی، نه اینکه بد عمل کرده باشد در این زمینه پیش رو نبوده است. اما یادم می‌آید زمان ریاست آقای کفاشیان که صادقانه کنار هیأت‌ها بود با اینکه از وزارت ورزش آمده بود، زمانی که قول می‌داد، به قولش عمل می‌کرد و این امر جای تشکر دارد.

عزیزی خادم معتقد است همگرایی و سنخیتی که در فدراسیون و هیأت رئیسه است در کنار تمایلات شخصی و اعتقادات و ارتباطات شخصی، این امر به هویت و حرمت و قوی‌تر شدن فوتبال کمک می‌کند.

وی در این باره خطاب به اعضای کمیته استان‌ها گفت: ما در این برنامه‌ریزی که داریم حتما با تمام نیرو کنار شما هستم. هر چقدر قوتی تر، محکم‌تر و با وحدت کنار هم گام برداریم اجازه فکر کردن به نفراتی که نمی‌خواهند ما توسعه داشتیم باشیم را می‌گیریم. کمیته استان‌ها از اهمیت بالایی برخوردار هستند در همین راستا باید برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشند. این کمیته تمامی بخش‌های اعظم فدراسیون را اعم از مالی، اقتصادی، مجمع، حقوقی، آکادمی و.. را در بر می‌گیرد و به مانند یک فدراسیون کوچک است. این کمیته اهمیت بالایی برایمان دارد چرا که با برنامه‌ریزی دقیق می‌تواند زمینه ساز رشد و توسعه باشد.

وی خطاب به رؤسای هیأت‌ها گفت: فدراسیون فوتبال نیازمند افراد دلسوزی است و با برنامه‌ریزی در بحث استان‌ها گام‌های مفید و ارزنده ای را برداریم. در همین راستا با توجه به اینکه آنالیز دقیقی از وضع موجود استان‌ها نداریم و باید به یک آمار دقیق برسیم تا طبق شرایط هر استان پیش برویم. باید یک آمایش از استان‌ها و هیأت‌ها داشته باشید تا به کمیته راهبردی بدهیم و برنامه‌ریزی دقیقی صورت بگیرد. در فدراسیون نیز کمیته‌ها و دپارتمان‌ها ملزم شده اند که برنامه‌ریزی داشته باشند.

رئیس فدراسیون فوتبال در پایان گفت: در حوزه آموزش، پزشکی، تدوین و مقررات، استعدادیابی و جوانان، بازاریابی و تلویزیون، مسئولیت‌های اجتماعی و دیگر کمیته‌ها کارهای مفیدی صورت گرفته شده است. اکنون به دنبال ایجاد خیریه ای بزرگ هستم و تا بخشی از دارایی‌های موجود را به استان‌های محروم بدهیم. دیدگاه ما تقدم سخاوت بر عدالت است. فکر می‌کنم با لطف الهی و به اذن خدا به جام جهانی صعود کنیم و در المپیک پاریس حضور داشته باشیم. در حوزه بانوان شکوفا شده ایم و شور شعفی ایجاد شده است. از نایب رئیس امور بانوان خواسته ام در مرداد ماه کنگره‌ای را برگزار و با نواب رئیس استان‌ها در خصوص معضلات، راهکارها و روند رو به رشد فوتبال بانوان به بحث و بررسی بپردازد. باید مدیرعاملان باشگاه‌ها را درگیر کنیم تا فوتبال بانوان را توسعه بدهیم. دوره‌های آموزشی، حقوقی و … را برگزار کنیم تا فوتبال بانوان در استان‌ها موفق شود و در آینده شاهد موفقیت و توسعه فوتبال بانوان در کشور و در میادین مختلف برون مرزی باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *