شنبه , ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

سیدبندی جام جهانی فوتسال مشخص شد/ احتمال تقابل ایران با برزیل

به گزارش “ورزش تایمز”، با صعود تیم ملی فوتسال ویتنام به جام جهانی لیتوانی، تعداد تیم‌های حاضر در جام جهانی فوتسال کامل شد. ۲۴ تیم حاضر در جام جهانی شهریور و مهر امسال در ۶ گروه چهار تیمی با هم رقابت خواهند کرد.

قرعه کشی مسابقات جام جهانی روز ۱۱ خرداد در زوریخ سوئیس برگزار می‌شود. بر اساس اعلام سایت «FootyRankings» که اطلاعات آماری و رنکینگ تیم‌های ملی و باشگاهی در قاره آسیا را منتشر می‌کند، تیم ملی فوتسال ایران برای جام جهانی لیتوانی در سید دوم قرار می‌گیرد.

این سیدبندی بر اساس عملکرد کشورها در پنج تورنمنت قبلی انجام شده است.

حضور ایران در سید دوم احتمال همگروهی با یکی از قدرتهای درجه یک فوتسال جهان را افزایش می‌دهد؛ از آرژانتین مدافع عنوان قهرمانی گرفته تا اسپانیا، برزیل، پرتغال و حتی روسیه. لیتوانی ِ میزبان هم در سید یک حضور دارد.

طبق اعلام این سایت، در سید دوم، علاوه بر ایران، تیم‌های پاراگوئه، کاستاریکا، تایلند، مصر و جمهوری چک حضور دارند و بنابراین تیم ملی کشورمان با هیچکدام از این کشورها همگروه نخواهد شد.

سید سوم شامل تیم‌های جزایر سلیمان، ژاپن، گواتمالا، قزاقستان، صربستان و پاناما است. مراکش، ویتنام، آمریکا، ازبکستان، آنگولا و ونزوئلا هم تشکیل دهنده سید چهارم هستند.

اگر این سیدبندی برای قرعه کشی جام جهانی فوتسال مبنای اصلی و قطعی باشد، ساده‌ترین گروه برای تیم ملی فوتسال ایران می‌تواند «لیتوانی، ایران، جزایر سلیمان و آنگولا» باشد. تقابل با برزیل، اسپانیا، پرتغال (ایران در دوره گذشته جام جهانی با هر سه تیم بازی کرد) و همچنین دیدار با آرژانتین به عنوان مدافع عنوان قهرمانی هم جالب توجه خواهد بود.

در جام جهانی فوتسال، دو تیم اول هر گروه به صورت مستقیم راهی مرحله یک هشتم می‌شوند و چهار تیم برتر رده سوم هم به آنها اضافه خواهند شد.

تیم ملی فوتسال ایران در دوره گذشته جام جهانی (۲۰۱۶ کلمبیا) با غلبه بر تیم‌های مدعی همچون برزیل و پرتغال به عنوان سوم دست یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *