جمعه , ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

سنگ سفیدی گفت پشیمانم و برمی‌گردم/ لیگ فوتسال ضعیف‌تر می‌شود

حامد نجفی در گفتگو با “ورزش تایمز”، با اشاره به موفقیت این تیم در لیگ برتر فوتسال بعد از تغییر سرمربی، گفت: خوشبختانه تیم ما بعد از تغییرات کادر فنی، پذیرای این تغییرات شد و توانستیم قهرمان نیم فصل شویم. بازیکنان دوباره هم قسم شده اند که قهرمان ایران شوند و در آسیا هم جام را به هر شکل ممکن از دست ژاپن بگیرند. هر بازی برایمان حکم فینال را دارد و امیدوارم در دور برگشت و پلی آف هم با همین روند جلو برویم.

بازیکنانمان نمی ایستند که هشت گل بخورند
وی درباره اینکه مس هنوز روی کاغذ قهرمان نیم فصل اول نشده است، تاکید کرد: کدام تیم می خواهد به ما برسد؟ این امکانپذیر نیست که در دو بازی باقیمانده از حریفانمان هشت گل بخوریم. نمی گویم در فوتبال و فوتسال چنین چیزی نیست ولی این اتفاقات نادر است. بازیکنان ما که در زمین نمی ایستند تا هشت گل بخورند. در بازی با سوهان قم هم بازیکنان یک مقدار شُل گرفتند و تمرکزشان از دست رفت وگرنه نتیجه این نمی شد.

احتمال دارد تیم را تقویت کنیم
مدیرعامل باشگاه مس در خصوص احتمال تقویت تیم در نیم فصل دوم، یادآور شد: یکسری صحبت ها شده است و احتمالا دارد بازیکنان خارجی یا داخلی را به خدمت بگیریم. البته هنوز سرمربی تیم به من لیست نداده است و نیم فصل برای ما از ۲۲ مهر شروع می شود.

رضایتنامه وفایی را صادر نمی کنیم
نجفی در پاسخ به سئوالی مبنی بر درگیری علیرضا وفایی با علیرضا افضل بازیکن و سرمربی مس و درخواست وفایی برای جدایی از این تیم و پیوستن به سوهان محمد قم، تصریح کرد: شاید در یک خانواده بین فرزندان با پدر و مادر اختلاف نظرهایی باشد ولی در تیم ما بین وفایی و افضل درگیری رخ نداده است. وفایی وقتی از قم برگشت، به خاطر سرماخوردگی استراحت می کند. تیم قم هم وفایی را اذیت کرده است. پنج، شش بار با ما تماس گرفتند که رضایتنامه وفایی را صادر کنیم ولی گفتیم که این بازیکن قرارداد دارد و به او نیاز داریم. هیات مدیره و سرمربی هم با صدور رضایتنامه و جدایی وفایی مخالفت کرده اند.

سنگ سفیدی شبانه اردوی تیم ملی را ترک کرد
وی در بخش دیگری از صحبت هایش، در خصوص شکایت محمدرضا سنگ سفیدی بازیکن فصل گذشته مس از این باشگاه به خاطر مطالباتش، گفت: وقتی سال گذشته اسماعیل تقی پور سرمربی تیم مس شد، سنگ سفیدی گفت می خواهم به ایتالیا بروم. در قرارداد این بازیکن بندی بود که در صورت داشتن پیشنهاد خارجی می توانست جدا شود. با جدایی سنگ سفیدی مخالفت کردیم ولی او تعداد روزهای دوری اش از مس را مشخص نکرد. سنگ سفیدی اردوی تیم ملی را شبانه ترک کرد و به فرودگاه امام رفت تا خودش را به ایتالیا برساند.

تست دادن در تیم ایتالیایی در شان ملی پوش ایران نبود
مدیرعامل باشگاه مس سونگون افزود: باشگاه ایتالیایی هیچ نامه ای برای درخواست رضایتنامه و صدور ITC از ما نداشت. فقط نامه ای از یک تیم آمده بود که می خواستند سنگ سفیدی در آکادمی آن تیم تمرین کند. همان موقع به آن نامه واکنش نشان دادم و گفتم تیم ملی ما سوم جهان است و در شان بازیکن ملی پوش نیست که در آکادمی یک تیم تست بدهد. در جریان نیستم چه اتفاقاتی رخ داد اما سنگ سفیدی بعد از مدتی برگشت و گفت نادم و پشیمانم و می خواهم به مس برگردم.

سنگ سفیدی ۳۰ درصد جریمه شد
نجفی یادآور شد: علیرغم اینکه سرمربی تیم سنگ سفیدی را نمی خواست، در نهایت او به تیم برگشت. در هیات مدیره مصوب شده بود که سنگ سفیدی به خاطر غیبت هایش ۵۰ درصد از قراردادش را جریمه شود. البته سنگ سفیدی برای ما خوب بازی کرد و بنده از هیات مدیره ۱۰ درصد تخفیف گرفتم. او در مجموع حدود ۳۰ درصد از قراردادش را از دست داد. مدارکش هم موجود است. بازیکن به خاطر پول همه کار می کند. اگر کمیته استیناف مدارک ما را نگاه کند همه چیز مشخص می شود.

ایراد بعضی از نمایندگان بنی‌اسرائیلی است
وی در ادامه گفتگوش با “ورزش تایمز”، در خصوص نشست توجیهی هیات رئیسه سازمان لیگ فوتسال با مسئولان انضباطی فدراسیون گفت: بنده در جلسه روز گذشته حضور نداشتم اما در جریان مسائلش هستم. بعضی از نمایندگان مسابقات «ایراد بنی اسرائیلی» می گیرند. بعضی آقایان مثلا سخت گیری می کنند که طبل تماشاگران باید سه پله بالاتر برود و مسائلی از این دست؛ در حالی که چنین چیزی در قانون نیامده است و سلیقه ای  عمل می شود.

لیگ فوتسال ضعیفتر می شود
مدیرعامل باشگاه مس سونگون در پایان از رسانه های ورزشی خواست توجهشان را نسبت به فوتسال و مشکلاتش بیشتر کنند. نجفی گفت: با آقای ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی فوتسال موافقم که کیفیت تیم های لیگ برتر فوتسال پایین آمده است. مطمئنا با ادامه این روند لیگ سال بعد و سالهای آینده ضعیفتر هم می شود. بازیکنانی داریم که با ۳ یا ۴ هزار دلار به کشورهای دیگر مثل چین می روند. فوتسال با این وضعیت بیشتر ضرر می کند. یک زمانی قرارداد بازیکنان فوتسال و والیبال بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان بود اما الان والیبالی ها میلیاردی می گیرند چون به این رشته پرداخته می شود و پخش زنده دارد. اگر فوتسال را دوست داریم باید آنرا از اساس درست کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *