پنجشنبه , ۳۱ مرداد ۱۳۹۸

سعی می‌کنیم با مربی پرتغالی ادامه بدهیم

مهدی گودرزی در گفتگو با “ورزش تایمز”، درباره برنامه‌های پیش رو برای این رشته گفت: با توجه به شرایط محیطی که ورزش کشور به خصوص رشته سه گانه دارد با دو هدف مشخص برنامه‌ها را در سال جاری پیش خواهیم برد. البته فقط در کوتاه مدت تمرکز نخواهیم داشت و این گامی برای برنامه‌های میان مدت و بلند مدت است. بخش عمده کار ما معرفی این رشته به مردم خواهد بود.

رئیس فدراسیون سه گانه تاکید کرد: در ۱۵-۱۶ سال گذشته نتوانستیم رسالت خود را برای تبلیغ و ترویج رشته سه گانه انجام بدهیم و تعداد کمی از مردم این رشته را می‌شناسند. پس ابتدا وظیفه تبلیغ و ترویج این رشته هم در بخش جذب هوادار و هم در بخش پیگیری برنامه‌ها را داریم.

وی اظهار کرد: سه گانه رشته‌ای المپیکی است و در بازی‌های آسیایی نیز حضور دارد. نگاه جهانی روی این رشته مساعد است.

گودرزی افزود: در ریاست گذشته و سرپرستی فدراسیون از سرجیو مربی پرتغالی استفاده شد و ما نیز سعی می‌کنیم از حضور سرجیو استفاده کنیم. مسابقات قهرمانی آسیایی که اواخر خرداد ماه به میزبانی کره جنوبی برگزار می‌شود، نزدیک ترین رویداد پیش رو است. سعی می‌کنیم شرایط را برای حضور تیم ملی مهیا کنیم. در بُعد قهرمانی صحبت نمی‌کنم و سرمربی در این زمینه نظر خواهد داد. ژاپن میزبان المپیک ۲۰۲۰ است و امید به کسب سهمیه المپیک داریم.

رئیس فدراسیون سه گانه در پاسخ به این سوال که آیا برنامه‌ای برای کمپ خارج از کشور برای ملی پوشان دارید یا خیر؟ گفت: در دوره ریاست گذشته قرار بود تیم ملی در کمپ پرتغال حضور داشته باشد ولی با صلاحدید سرپرست فدراسیون این امر محقق نشد. پس از آن در دوره حضورم تمام نخبگان این رشته را به هرمزگان دعوت کردیم و مسابقه‌ای برگزار شد که نفرات برتر در اردوی تبریز حضور دارند. نفرات اول نیز ملی پوش خواهند شد و شرایط را برای اعزام تیم ملی که ۲۷ خرداد ماه برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا است فراهم خواهیم کرد.

مهدی گودرزی در پایان گفت: تلاش بر این است تا رسانه‌ها در معرفی بیش‌تر رشته سه گانه همکاری کنند. سه گانه در آینده جای بسیاری از رشته‌های سنتی را خواهد گرفت و خانواده‌ها باید بدانند که شنا، دومیدانی و دوچرخه سواری جزو حیاتی فعالیت محسوب می‌شوند. از رسانه‌ها درخواست دارم حق مطلب را درباره این رشته ادا و سه گانه را به خانواده‌ها معرفی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *