چهارشنبه , ۱ بهمن ۱۳۹۹

سعیدی: موضع کمیته ملی المپیک نسبت به فوتبال حمایتی است نه مداخله

به گزارش “ورزش تایمز”، کیکاوس سعیدی گفت: بر اساس اعلام توماس باخ بازی های المپیک توکیو تحت هر شرایطی برگزار می شود البته با رعایت پروتکل های بهداشتی؛ این موضوع بارقه امیدی است برای همه ورزشکارانی که کسب سهمیه کردند.

وی ادامه داد: تا زمانیکه میادین انتخابی المپیک در جریان بود ۵۲ ورزشکار ایران در ۱۱ رشته کسب سهمیه کردند. امیدواریم بتوانیم در فرصت باقی مانده و با برگزاری دیگر رویدادهای گزینشی سهمیه های جدیدی کسب کنیم.

دبیرکل کمیته ملی المپیک در مورد حمایت از المپین ها در آستانه برگزاری بازی های المپیک توکیو نیز تصریح کرد: خوشبختانه کمیته ملی المپیک به تعهدات مالی خود بر اساس برنامه های مصوب هیات اجرایی عمل کرده است به این صورت که حقوق مرحله دوم ورزشکاران و کادر فنی فدراسیون ها پرداخت شد و حقوق مرحله سوم ورزشکارانی که بورسیه کمیته بین المللی المپیک هستند نیز به حساب‌شان واریز شد.

سعیدی با اشاره به اینکه هفته گذشته با دستور صالحی امیری مرحله سوم بودجه فدراسیون ها به حساب ۴۶ فدراسیون واریز شد، خاطرنشان کرد: تقریبا به هدف‌مان رسیدیم. البته که نقطه مطلوب پرداخت صد درصدی است. امیدواریم بتوانیم طبق آنچه مد نظر رئیس کمیته و اعضای هیات اجرایی است، این مهم را محقق کنیم. حتی به دنبال این هستیم بخش باقی مانده بودجه را پیش از موعد پرداخت کنیم تا کارگشا باشد. 

صحبت های هفته گذشته احسان قاضی زاده هاشمی مبنی بر اینکه کمیته ملی المپیک باید به مسئله فدراسیون فوتبال و اساسنامه این فدراسیون ورود کند دیگر موضوع مطرح با دبیرکل کمیته ملی المپیک بود. وی در این زمینه و اینکه «موضع کمیته ملی المپیک چیست؟»، گفت:  موضع کمیته ملی المپیک نسبت به همه فدراسیون ها و نه فقط فوتبال موضع حمایتی و نظارتی است. موضع مداخله نداریم.

وی با یادآوری اساسنامه فدراسیون فوتبال در چند مرحله بررسی و برای فیفا ارسال شده است، تصریح کرد:نظرات کمیته ملی المپیک هم در این زمینه منعکس و لحاظ شده است. یکی از بحث ها در مورد عدم حضور نماینده کمیته ملی المپیک در مجمع بود که اصلاح شد. به هر حال باید منتظر پاسخ فیفا بود تا بعد از تاییدیه این نهاد اقدامات لازم برای برگزاری انتخابات انجام شود.

کیکاوس سعیدی در مورد اینکه «چند ماه از بلاتکلیفی فدراسیون فوتبال می گذرد. چرا کمیته ورودی ندارد تا پیگیر دلیل تاخیر در پاسخ فیفا باشد؟»، گفت:  ما هم وظیفه خودمان را انجام می دهیم. فدراسیون فوتبال هم باید پیگیری های خود را داشته باشد تا به نتیجه برسیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *