دوشنبه , ۴ شهریور ۱۳۹۸

رئیس دپارتمان داوری فضا را ملتهب کرد/ رفعتی خودش ضعف داشت

محمد مؤمنی در گفتگو با “ورزش تایمز” اظهار داشت: یکی از نقاط ضعفی که فوتبال ما را فرا گرفته این است که در یک بحث فوتبالی وقتی یک طرف کم بیاورد به طرف مقابلش می‌گوید فوتبالی نیست و دنبال سوابق فوتبالی طرف می‌گردد.

مدیر آکادمی باشگاه استقلال با اشاره به دیالوگ‌های رد و بدل شده بین خطیر و رفعتی بیان داشت: علی خطیر هم سوابق فوتبالی دارد و هم تحصیلات فوتبالی. شاید مدرکی که خطیر در مربیگری دارد را کمتر مربی در فوتبال ایران داشته باشد. رفعتی بدون اطلاع از سوابق خطیر چنین صحبت‌هایی را مطرح کرد. ضمن اینکه حتی اگر خطیر سوابق فوتبالی هم نداشته باشد، معاون باشگاه استقلال است و از جایگاه حقوقی‌اش می‌تواند صحبت کند. پس من صحبت رفعتی را فراتر از فرافکنی می‌دانم و می‌گویم چون خودش ضعف داشت این صحبت را انجام داد.

وی اضافه کرد: سوال من از آقای رفعتی این است که آیا خطیر معاون باشگاه استقلال هست یا نه و آیا معاون باشگاه استقلال این حق را دارد در خصوص مسائل مربوط به باشگاه خودش اظهار نظر کند یا نه؟

مؤمنی تصریح کرد: رفعتی باید بداند خطیر الان «علی خطیر» نیست، بلکه معاون باشگاه استقلال و نماینده چند ده میلیون هوادار این تیم است. رفعتی هم باید بعنوان مسئول مستقیم داوری‌های کشور به معاون باشگاه استقلال پاسخ دهد.

پیشکسوت آبی پوشان گفت: بهتر بود رفعتی به جای اینکه به خطیر پرخاش کرد و بستر انجام این جنجال را ایجاد کند، مؤدبانه پاسخ می‌داد و سعی می‌کرد او را توجیه کند.

مدیر آکادمی استقلال گفت: تصاویر تلویزیونی کاملاً گویا بود و مشخص بود در آن صحنه داور اشتباه کرده است. رفعتی می‌توانست خیلی ساده اشتباه داور را بپذیرد تا فشار را از روی خودش و کمیته داوران بردارد و فضا هم تلطیف شود. اما او با نپذیرفتن اشتباه فضا را ملتهب کرد.

مؤمنی خاطرنشان ساخت: جامعه ما در شرایطی قرار دارد که نیاز به انرژی مثبت دارد. این جامعه ظرفیت پذیرفتن انرژی منفی و التهاب را ندارد و بهتر است اگر دو مسئول در رسانه ملی با هم گفتگو می‌کنند هرچقدر هم که با هم اختلاف سلیقه دارند کاری نکنند تا از سوی آنها انرژی منفی به جامعه تزریق شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *