دوشنبه , ۴ مرداد ۱۴۰۰

دیاباته بهترین گلزن استقلال به تراکتور

به گزارش “ورزش تایمز”، به دلیل قدمت و سابقه دو تیم استقلال و تراکتور، این دو تیم دیدارهای زیادی را مقابل هم انجام داده‌اند و این دیدارها در جام‌ها و مناسبت‌های زیادی از جمله جام تخت جمشید، لیگ قدس، لیگ آزادگان، لیگ برتر و جام حذفی بوده است. مجموع دیدارهای دو تیم در این جام‌ها به عدد ۴۳ می‌رسد که در این بازی‌ها ۱۸ بار استقلال و ۱۱ بار تراکتور به پیروزی رسیده‌اند.

دو تیم در تمام ادوار لیگ برتر ۲۵ بار به مصاف هم رفته‌اند و این دیدار شماره ۲۶ آنها در لیگ برتر است. تا قبل از دیدار رفت دو تیم در فصل قبل (۹۹-۹۸)، فرهاد مجیدی و مجتبی جباری هر کدام با ۳ گل، بهترین گلزن استقلال در لیگ برتر به تراکتور بودند که شیخ دیاباته در یک بازی مقابل تراکتور هت تریک کرد تا نه تنها بیشترین نقش را در پیروزی ۴ بر ۲ آبی پوشان در تبریز داشته باشد، بلکه یک شبه به رکورد مجیدی و جباری برسد.

شیخ توانست در نیم فصل نخست این فصل هم ۲ بار مقابل تراکتور گلزنی کند تا جمع گل‌های زده‌اش به این تیم را به عدد ۵ رسانده و به تنهایی عنوان بهترین گلزن استقلال مقابل تراکتور در ۲۰ دوره گذشته لیگ برتر را در اختیار بگیرد.

استقلال و تراکتور در حالی در هفته بیست و ششم در تهران به مصاف هم می‌روند که به دلیل غیبت طولانی دیاباته مشخص نیست در این بازی امکان حضور داشته باشد یا خیر. این دیدار از ساعت ۱۹:۴۵ روز سه شنبه ۱۵ تیر به میزبانی استقلال در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *