دوشنبه , ۴ مرداد ۱۴۰۰

دو بازی حیاتی برای قهرمانی پرسپولیس/ نکونام به خواسته‌اش رسید

پایان رأفت در گفتگو با “ورزش تایمز”، با اشاره به تساوی پرسپولیس مقابل فولاد گفت: سیستم تاکتیکی تیم فولاد مانع از بازی سرعتی پرسپولیس شد تا شاگردان یحیی گل محمدی نتوانند به خوبی انتقال توپ را از دفاع به حمله انجام دهند.

مهاجم پیشین تیم فوتبال پرسپولیس ادامه داد: فکر می‌کنم یکی از معدود بازی‌هایی بود که پرسپولیس نتوانست بازی دلخواه خود را انجام دهد. آقای جواد نکونام سرمربی فولاد به دنبال این بود که فولاد مقابل پرسپولیس امتیاز بگیرد و به هدفش هم رسید. تساوی برای هر دو تیم خوب بود. فولاد نیز به خواسته اش رسید و توانست یک امتیاز بگیرد.

رأفت درباره احتمال لغزش پرسپولیس و حضور سپاهان اصفهان در صدر جدول لیگ برتر در هفته‌های پایانی تاکید کرد: پرسپولیس مقابل فولاد شانس نیاورد و هم اینکه آنها بازی بسته انجام دادند. این موضوع چیزی از توانایی بالای بازیکنان پرسپولیس کم نمی‌کند. فولاد بود که بازی را بست و نگذاشت تاکتیک‌های یحیی گل محمدی توسط بازیکنانش در زمین پیاده شود. تنها رقیب پرسپولیس سپاهان است اما این تیم هم نمی‌تواند مانع از بازی زیبای سرخپوشان شود.

وی درباره اهمیت بازی‌های باقیمانده پرسپولیس برای کسب پنجمین قهرمانی متوالی خود در لیگ برتر تصریح کرد: دو بازی آینده پرسپولیس مقابل آلومینیوم اراک و ماشین سازی مهم‌ترین دیدارهای این تیم است. اگر پرسپولیس می‌خواهد قهرمان شود باید این دو بازی را ببرد.

رأفت افزود: قطعا حق پرسپولیس است که قهرمان شود. این تیم کاملا منطق و با سیر صعودی همیشگی کار می‌کند. احترام زیادی برای سایر باشگاه‌ها قائلم اما فکر می‌کنم پرسپولیس بسیار زیبا و چشم نواز تر از بقیه تیم‌ها ارائه فوتبال دارد.

مهاجم پیشین پرسپولیس راجع به مشکلات مالی بازیکنان تیم که از پرداختی‌های خود راضی نیستند نیز صحبت کرد و اظهار داشت: وضعیت مالی پرسپولیس طبق گفته بازیکنانش خوب نیست. مدیران باشگاه باید چاره‌ای پیدا کنند. آنها روی صندلی نشسته‌اند که نشان دهند چیزی بیشتر از یک فرد عادی جامعه در باشگاه‌داری یاد گرفته‌اند.

رافت در پایان خاطرنشان کرد: پرسپولیس بهترین تیم آسیا در غرب قاره است اما هیچ سودی از ترانسفر بازیکن و حضور در بالاترین سطح بازی‌های بین‌المللی نصیبش نمی‌شود. مشکل اصلی در عدم خصوصی سازی این باشگاه هاست. نگاه‌های دولتی باعث چنین اتفاقاتی می‌شود و باید فوتبال دولتی را کنار گذاشت و باشگاهداری را به افراد واجد شرایط از دل همین هواداران سپرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *