سه شنبه , ۲ بهمن ۱۳۹۷

دو ابهام بعد از واگذاری تراکتورسازی به مالک باشگاه گسترش فولاد

دو ابهام بعد از واگذاری تراکتورسازی به مالک باشگاه گسترش فولاد

به گزارش “ورزش تایمز”، بعد از اتمام رقابتهای لیگ برتر فصل ۹۶-۹۷ پروسه واگذاری باشگاه تراکتورسازی تبریز آغاز شد و پس از بررسی های کارشناسی بالاخره اعضای هیات موسس باشگاه، مالکیت تراکتورسازی را به محمدرضا زنوزی دادند.

از همان زمان که بحث واگذاری تراکتورسازی مطرح شد، همواره نام زنوزی به عنوان خرید اصلی در کنار نام این باشگاه دیده می شد و در نهایت هم این اتفاق افتاد.

باوجود اعلام خبر انتقال مالکیت تراکتورسازی به زنوزی اما جزئیات دیگری از نحوه واگذاری این باشگاه منتشر نشده است. تراکتورسازی یک باشگاه نظامی بود که فصل گذشته چند بازیکن سرباز در اختیار داشت. مشخص نیست که آیا این بازیکنان سرباز می توانند با تراکتورسازی ادامه بدهند یا باشگاه های نظامی دیگر، سربازان تراکتور را به خدمت می گیرند. آیا سهام باشگاه تراکتورسازی به صورت صد درصد به زنوزی منتقل شده است و یا بنیاد تعاون سپاه هنوز درصدی از مالکیت را در اختیار دارد.

موضوع دیگر مالکیت همزمان زنوزی در تیم گسترش فولاد است. طبق قوانین فیفا، یک مالک نمی تواند به صورت همزمان دو تیم در یک لیگ داشته باشد. در واقع مالکیت زنوزی در گسترش و تراکتورسازی مغایر با قوانین فیفا است و او باید برای آغاز کار در باشگاه جدید، قید مالکیت گسترش را بزند. هرچند گفته می شود زنوزی از طریق یک شرکت دیگر برای مالکیت و خرید تراکتورسازی اقدام کرده ولی به نظر نمی رسد این امر مورد تایید فیفا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *