شنبه , ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

دفاع سراجی از رای کمیته انضباطی/ فیفا هم این رای را تایید می‌کند

به گزارش “ورزش تایمز”، مهرداد سراجی مدیرعامل باشگاه سایپا در نشست خبری امروز سه شنبه خود گفت: به استناد بند ب ماده پنج شکایت کردیم و خواستیم به تصمیماتی که در فیفا و AFC اعلام شده است رجوع شود. در این بند آمده است که تمام مقررات مربوط به بازی در اسناد بالادستی ارجاع شود.

وی تاکید کرد: برخی کارشناسان درباره این رأی اظهار نظر کردند. اعلام کرده اند ما این قانون را نداریم. در صورتیکه بند ب از ماده ۵ این اجازه را برای رجوع به قوانین بین المللی می‌دهد. ماده سه مقررات فیفا اعلام می‌کند تعداد تعویض‌ها چه تعداد است. سپس ماده ۴۶ مصوبه سال ۲۰۱۹ که در فیفاست را مد نظر قرار می‌دهیم. ما در بند ۴ از ماده ۴ استناد کردیم در اینجا از بازیکن غیرمجاز یاد نمی‌شود. بلکه بازیکنی که فاقد صلاحیت است اهمیت پیدا می‌کند. در واقع صلاحیت کسانیکه تمامی صلاحیت‌ها را دارا نباشد.

سراجی ادامه داد: ماده سه مقررات فیفا اعلام می کند تعداد تعویض ها چه تعداد است. سپس ماده ۴۶ مصوبه سال ۲۰۱۹ که در فیفاست را مد نظر قرار می دهیم. ما در بند ۴ از ماده ۴ه استناد کردیم‌ در اینجا از بازیکن غیرمجاز یاد نمی شود. بلکه بازیکنی که فاقد صلاحیت است اهمیت پیدا می کند. در واقع صلاحیت کسانیکه تمامی صلاحیت ها را دارا نباشد.

ما در بند ۴ از ماده ۴ه استناد کردیم‌ در اینجا از بازیکن غیرمجاز یاد نمی شود. بلکه بازیکنی که فاقد صلاحیت است اهمیت پیدا می کند. ور واقع صلاحیت کسانیکه تمامی صلاحیت ها را دارا نباشد. در ماده۲۲ از مقررات فیفا درباره محرومیت ها صحبت کرده است. در یکی از بندها راجع به بازیکن فاقد صلاحیت صحبت شده است. در این شرایط در بند دو به صراحت بیان شده است که نتیجه آن دیداری که بازیکن فاقد صلاحیت بازی کند باید سخ بر صفر در فوتبال اعلام شود.

مدیرعامل باشگاه سایپا در خصوص رجوع به بندهای فاقد صلاحیت تصریح کرد: بازیکن فاقد صلاحیت طبق فیفا به بازیکنی گفته می شود عدم احراز بازیکنان تعیین شده از سوی فدراسیون ها است. در واقع ما بازیکن فاقد صلاحیت را اینگونه تفسیر می کردیم. ما با بازیکن: illegal استناد نکردیم. با غیرمجازها کاری نداشتیم بلکه بازیکنی که صلاحیت نداشته است توجه دارد.

وی درباره شکایت پیکان به دادگاه های بین المللی تاکید گرد: به هر حال این مسیر قانونی است و هر باشگاهی حق دارد این روند را برای اعتراض طی کند اما ما یقین داریم که رای صادره صحیح است. قطعا فیفا هم تایید می کند.

سراجی درباره نارضایتی تیم ها از این رای گفت: از قوانین باید تمکین کنیم و صحبت های احساسی در تریبون ها نکنیم. باید مانع از هرگونه تشویش شویم.

مدیرعامل باشگاه سایپا در مورد اظهار نظر مدیرعامل ذوب آهن که گفته بود این سه امتیاز چطور از گلوی سایپا پایین می رود، گفت: من به آقای فریدونی ذوب آهن احترام می گذارم و نمی دانم چرا این حرف را زده است اما من احترام می گذارم.

او در ادامه سوالات “ورزش تایمز” درباره شائبه دخالت او به عنوان عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در این پرونده تصریح کرد: انتخاب فدراسیون فوتبال کاملا دموکراتیک برگزار شد. من در جایگاه هیات رئیسه راجع به این موضوع صحبت می کنم تا تکلیف تعارض منافع که از سوی فیفا اعلام شده است حرف هایم را خواهم زد.

سراجی راجع به اینکه آیا نتایج کادرفنی و شخص فراز کمالوند مورد تایید است تاکید کرد: عکس العمل آقایان بیاتی نیا و کمالوند به خاطر هیجانات بازی طبیعی بود. ما قطعا خواهیم خواست تا این محرومیت ها برای کمالوند و بیاتی نیا کاهش یابد. ضمن اینکه از نتایج راضی هستیم و قطعا با آقای کمالوند کارمان را ادامه می دهیم.

وی بار دیگر با اشاره به تصمیمات سایر کشورها با حکم مشابه کمیته انضباطی درباره برد سه بر صفر سایپا مقابل پیکان گفت: در سری آ و بین تیم های آ.س رم و اسپتزیا همین اتفاق افتاد که بازی با نتیجه سه بر صفر به ضرر تیمی شد که تخلف کرده بود. در قوانین فیفا شبیه به قوانین مدنی است. شما به هر دلیلی از چراغ قرمز عبور کنید شامل جریمه می شوید. این قانون هم طبیعی است‌.

ادامه دارد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *