شنبه , ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

درمانگاه فولاد مطابق با استانداردهای ایفمارک راه اندازی می‌شود

به گزارش “ورزش تایمز” و به نقل از سایت باشگاه فولاد خوزستان، دکتر زهره هراتیان در خصوص دلایل سفرش به اهواز گفت: با توجه به دعوت آقای آذری مدیرعامل باشگاه فولاد و اراده قوی او و مجموعه باشگاه فولاد در راه اندازی درمانگاه پزشکی ورزشی، این فرصت به وجود آمد که از نزدیک امکانات باشگاه فولاد خوزستان را بررسی کنیم.

وی افزود: به نظر من با آنچه که مشاهده شد، باشگاه بی نظیر فولاد خوزستان زیرساخت لازم برای راه اندازی درمانگاه پزشکی ورزشی را دارد. در حال حاضر تجهیز درمانگاه باشگاه فولاد خوزستان در فضایی بالغ بر ۱۲۰۰ متر مربع توسط مسئولان ذی ربط در حال پیگیری می‌باشد که با توجه به پتانسیل موجود و کادر پزشکی باسابقه در فولاد قرار است خدمات ریکاوری و بازتوانی با استانداردهای ایفمارک به ورزشکاران و عموم مردم ارائه گردد.

هراتیان با اشاره به پیش قدم بودن باشگاه فولاد در این زمینه، اظهار داشت: در دنیا از برند باشگاه‌ها در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، پزشکی استفاده می‌شود، پس این موضوع اتفاق جدیدی نیست. در حال حاضر در باشگاه بایرن مونیخ یک کلینیک وجود دارد که علاوه بر اینکه به خود باشگاه تعلق دارد، خدمات لازم و پزشکی که مربوط به آسیب‌های عضلانی است را به مردم عادی ارائه می‌دهد و باشگاه فولاد نیز با راه اندازی این مرکز پوشش خوبی می‌تواند برای زیرمجموعه خودش در تمامی رده‌ها داشته باشد و علاوه بر آن به سایر ورزشکاران در خوزستان و استان‌های اطراف می‌تواند خدمات دهد.

رییس مرکز ایفمارک با اشاره به امکان ارائه خدمات متنوع در درمانگاه باشگاه فولاد خوزستان، گفت: یکی از موارد دیگر که در این پروژه دیده شده است مباحث مربوط به سلامت تخصصی حوزه سلامت می‌باشد که با توجه به شرایط کرونا از نظر روان شناسی و تغذیه این مرکز می‌تواند به بسیاری از خانواده‌ها کمک کند. در کنار آن بحث آموزش نیز در این مجموعه دیده شده که به صورت آنلاین و حضوری می‌توانیم آموزش را در حوزه سلامت پزشکی با گروه هدف حرفه‌ای و غیر حرفه‌ای در این مجموعه داشته باشیم.

هراتیان در خاتمه اظهار داشت: ایفمارک در تلاش است که با همکاری باشگاه‌های بزرگ، خدمات پزشکی ورزشی را به صورت منطقه‌ای ارائه دهد و با توجه به اینکه باشگاه فولاد در این زمینه پیش‌قدم است به هواداران آن تبریک می‌گویم. آن چیزی که من در این بازدید دیدم، فکر می‌کنم با توجه به اراده موجود، تا دو ماه آینده و در تابستان ۱۴۰۰ این اتفاق بیفتد و در فصل بعد انشاالله شما درمانگاهی با استانداردهای ایفمارک خواهید داشت که تست‌های پزشکی تیم‌های رده‌ها در کلیه رشته‌های ورزشی در آن انجام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *