سه شنبه , ۱۹ آذر ۱۳۹۸

درخواست فدراسیون فوتبال از کمیته ملی المپیک برای کمک به تیم امید

به گزارش “ورزش تایمز”، سهم «صفر» فدراسیون فوتبال از مجموع بودجه تخصیصی کمیته ملی المپیک به فدراسیون های ورزشی در سال جاری، درخواست رسمی این فدراسیون برای برخورداری از  کمک مالی این کمیته را موجب شده است. 

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال که در تازه ترین گفتگوی خود با بیان اینکه «کمیته ملی المپیک نتوانسته از نظر مالی به ما کمک کند» انتقاد تلویحی خود نسبت به تبعیض کمیته ملی المپیک و عدم دریافت بودجه از آن را مطرح کرده بود، دو روز پیش در نامه ای به صالحی امیری متقاضی بهره مندی از کمک مالی شده است. 

قرار است در نشست روز شنبه اعضای هیات اجرایی کمیته ملی المپیک این درخواست فدراسیون فوتبال مورد بررسی قرار گرفته و رقم مد نظر برای کمک به تیم امید نهایی شود.

تیم فوتبال امید ایران که ۴۲ سال است نتوانسته جواز حضور در المپیک را کسب کند، امیدوار است با حمایت کمیته المپیک و فدراسیون فوتبال در رقابت های انتخابی پیش رو طلسم را بکشند و به المپیک ۲۰۲۰ توکیو راه پیدا کند.

به گزارش “ورزش تایمز”، طرح درخواست مهدی تاج از رضا صالحی امیری و برای بهره مند شدن تیم امید از حمایت مالی کمیته ملی المپیک، بر این اساس انجام شده که این کمیته پرداخت بودجه به فدراسیون فوتبال را منوط به درخواست رسمی مسئولان این رشته همراه با اعلام برنامه های آنها برای تیم امید عنوان کرده بود. کما اینکه “ورزش تایمز” نیز پیش از این در گزارش هایی جداگانه با عنوان «تیم فوتبال امید برنامه ای به کمیته ملی المپیک ارائه نکرده است» و «چالش کمیته ملی المپیک و فدراسیون فوتبال بر سرِ پول» به این موضوع پرداخته بود

سال گذشته هم کمیته ملی المپیک برای حضور تیم امید در بازیهای آسیایی مبلغ ۲۴۰ میلیون تومان به فدراسیون فوتبال پرداخت کرده بود.

کیکاووس سعیدی خزانه دار و ذی حساب کمیته ملی المپیک در گفتگو با “ورزش تایمز” خبر دریافت نامه فدراسیون برای کمک به تیم امید را تایید و تصمیم گیری در این مورد را به روز شنبه و جلسه هیات اجرایی موکول کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *