جمعه , ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

حسینی: کسی پاسخگوی محرومیت بازیکنان مان نیست/روزهای سختی داریم

به گزارش “ورزش تایمز”، سید جلال حسینی در گفتگو با رادیو تهران در رابطه با نیم فصل نخست لیگ برتر فوتبال و قهرمانی پرسپولیس در این فصل از مسابقات گفت:نیم فصل سختی را پشت سر گذاشتیم اما به خاطر نتایج به دست آمده طرفداران می توانند خوشحالی کنند. کار ما تازه شروع شده، نیم فصل هم هنوز برای ما تمام نشده است. باید برای برگزاری دیدار معوقه برابر نفت آبادان آماده شویم. بعد هم دیدارهای جام حذفی را داریم و بعد از آن هم نیم فصل  دوم مسابقات شروع می شود.

وی ادامه داد: مقابل تیم هایی بازی می کنیم که همگی با انگیزه هستیم و برای بردن و نتیجه گرفتن تلاش می کنند. روزهای سخت مان شروع شده است. امیدوارم بتوانیم نتایج خوبی بگیریم و هواداران را خوشحال کنیم.

این بازیکن در مورد مسائل مالی گفت: به هر حال این بخشی از فوتبال است. البته مسائل مالی چیزی نیست که من بخواهم در مورد آن صحبت کنم. آقای گرشاسبی برای تیم تلاش می کنند. امیدارم پرسپولیس حمایت شود.در کل باید از تیم ها حمایت شود. متاسفانه فوتبال ایران روزهای بدی را پشت سر می گذارد و امیدوارم شرایط بهتر شود.

حسینی در رابطه با برانکو ایوانکوویچ و تاثیرگذاری حضور این مربی بر عملکرد پرسپولیس نیز خاطرنشان کرد: مسلما حضور این مربی بی تاثیر نبوده است. برانکو به عنوان یک مربی خیلی با انگیزه و پرتلاش روی نیمکت پرسپولیس حضور دارد. امیدوارم مسئولان برای حفظ وی تمام تلاش خود را داشته باشند. این خواست هواداران هم است. پرسپولیس کادر فنی و ترکیبی از بازیکنان قوی را با هم می خواهد. دوباره می گویم که روزهای سخت پرسپولیس رسیده است. به زودی دیدارهای مان در لیگ قهرمانان را باید انجام بدهیم. در لیگ برتر دیدارهای مان از این پس سخت تر می شود. در کل باید آماده دیدارهای سخت تر از قبل باشیم.

کاپیتان پرسپولیس ادامه داد:  ما باید آماده بازی‌های سخت‌تر شویم، متأسفانه در حال حاضر احمد نوراللهی و مهدی طارمی را به دلایلی در اختیار نداریم و امیدوارم این مشکلات پرسپولیس حل شود. متأسفانه اصلاً حمایت نمی‌شویم. هر تیمی، هر بازیکنی که خواسته، گرفته است اما بازیکنان ما به راحتی محروم می‌شوند. هیچ‌کس هم نیست که پاسخگو باشد.

وی در مورد محرومیت پرسپولیس و اینکه آیا این موضوع در نیم فصل دوم و با توجه به همزمانی به لیگ قهرمانان مشکل‌ساز نخواهد شد یادآور شد: من هم به همین علت تأکید دارم که کار سختی در پیش داریم. پنجره نقل و انتقالات ما بسته است؛ بنابراین باشگاه باید تلاش خود را بیشتر کند. هم پرسپولیس و هم دیگر تیم‌هایی که در لیگ قهرمانان حضور دارند، باید خیلی بیشتر مورد حمایت قرار بگیرند. اول فصل که تیم‌ها در حال بستن ترکیب خود هستند، یکسری انتقادات از طرف برخی که اصلاً نمی‌دانند فوتبال چیست، مطرح می‌شود. این باعث می‌شود تیم‌ها خیلی قوی بسته نشود.

حسینی در این رابطه ادامه داد: حالا پرسپولیس، استقلال و دیگر تیم‌هایی که در لیگ قهرمانان هستند، با مشکل مواجه شده‌اند. هم‌گروه هستیم با تیم‌هایی که خیلی قوی برای ترکیب خود سرمایه‌گذاری می‌کنند، اما متأسفانه تیم‌های ایرانی به مشکل برمی‌خورند. حالا آقایانی که اول فصل اظهارنظر می‌کنند اصلاً پیدایشان نیست. باز هم می‌گویم باشگاه باید تلاش خود را بیشتر کند. بازیکنانی داریم که باید در کنار تیم باشند. مهدی طارمی و احمد نوراللهی خیلی می‌توانند به ما کمک کنند اما فقط با صحبت کردن، هیچ مشکلی برطرف نمی‌شود. امیدوارم همه چیز عملی شود و همه برای موفقیت پرسپولیس تلاش کنند. ما به غیر از هیأت مدیره و از همه مهمتر طرفدارانمان، فرد دیگری را برای حمایت نداریم.

کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس در مورد حضور برانکو ایوانکوویچ روی نیمکت این تیم و تأثیری که این مربی برای دور بودن پرسپولیس از حاشیه‌ها دارد، گفت: قطعاً حضور برانکو بی‌تأثیر نبوده است؛ این مربی همراه با دیگر اعضای کادر فنی تلاش زیادی دارد و به طور حتم نتیجه حضور برانکو در جایگاه پرسپولیس بی‌تأثیر نبوده است.

ملی‌پوش فوتبال ایران در ادامه این گفتگو در مورد قرعه‌کشی جام‌جهانی روسیه و هم‌گروهی ایران با پرتغال، اسپانیا و مراکش تصریح کرد: این‌طور نیست که بخواهیم در مورد هم‌گروهی با تیم‌های بزرگ صحبت کنیم. همه افراد، تیم‌هایی که در گروه ما هستند را می‌شناسند، اما آنچه که به آن نیاز داریم، اردوهای قوی همراه با دیدارهای تدارکاتی قوی است. ما تیم و ترکیب جوانی در اختیار داریم. این بازیکنان به اعتماد به نفس و تمرکز نیاز دارند و باید با تیم‌های قوی مثل ایتالیا و آلمان بازی کنند. در حال حاضر این نیاز تیم ملی فوتبال ایران است.

حسینی به دیدار روز گذشته پرسپولیس اشاره کرد و گفت: متأسفانه در زمینی بازی کردیم که از استانداردهای لازم دور بود. وقتی ما در چمن مصنوعی بازی می‌کنیم و بعد انتظار داریم که در جام‌جهانی در وضعیتی متفاوت مقابل تیم‌هایی پرقدرت مثل پرتغال و اسپانیا بازی کنیم؛ این کار را سخت می‌کند. ما در کشورمان چند زمین خوب داریم؟ اصلاً زمین خوب نداریم! اینها مشکلات ما است که امیدوارم حل شود.

به گزارش مهر، کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس همچنین در رابطه با طلب خود از باشگاه نفت گفت: اتفاق جدیدی در این زمینه نیفتاده است، هیچ‌کس زورش به تیم نفت نمی‌رسد؛ حتی کمیته انضباطی! من همیشه گفته‌ام یک بازیکن اشتباه کند یا مربی حرفی بزند، خیلی زود محروم می‌شود؛ تماشاگران هم همین‌طور اما باشگاهی مثل نفت سه سال است قانون‌شکنی می‌کند اما هیچ‌کس جلوی آن را نمی‌گیرد. اگر آن سالی که نتوانست پول خود را بدهد و تیم را ببندد، جلوی آن گرفته می‌شد، کار به اینجا نمی‌رسید که ببینیم این وضعیت فوتبال ما است. انگار نه انگار که تیم نفت وجود دارد. فقط یک تیمی هست که بازیکنانش دور هم بازی می‌کنند و این شخصیت لیگ را زیر سؤال می‌برد.

وی با تأکید بر اینکه هیچ یک از پیگیری‌ها و شکایت‌ها برای گرفتن طلب از نفت به نتیجه نرسیده است، بار دیگر گفت که متأسفانه هیچ‌کسی زورش به نفت نمی‌رسد.

حسینی یادآور شد: با این حال حمایت هم می‌شود و نه سازمان لیگ و نه کمیته انضباطی جلوی آن را نمی‌گیرد. خیلی راحت الان تیم‌داری می‌کنند و اگر هم در لیگ برتر بمانند، باز هم سال بعد تیم‌داری می‌کنند و هیچ‌کس نمی‌تواند جلوی چنین تیمی را بگیرد.

کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس همچنین در رابطه با تغییر مدیریت پرسپولیس و اینکه طاهری به دلیل بازنشستگی استعفا کرده است، گفت: طاهری برای موفقیت پرسپولیس خیلی تلاش کرد، ولی متأسفانه همیشه همین‌طور بوده که در مورد تیم‌هایی مثل پرسپولیس و استقلال، مدیران می‌آیند و می‌روند. مهمترین مسئله طرفداران ما هستند؛ پرسپولیس با طرفدارانش زنده است. الان گرشاسبی مسئولیت را عهده‌دار شده است. امیدوارم وی بتواند به تیم کمک کند. طاهری تلاش کرد و گرشاسبی هم باید تلاش و بیشتر کار کند؛ چون روزهای سختی پیش‌رو داریم. امیدوارم همه کمک کنند تا پرسپولیس بتواند در مراحل بعدی و بخصوص لیگ قهرمانان موفق عمل کند به دلیل اینکه این رقابت‌ها خیلی سخت‌تر از آن است که همه فکر می‌کنند.

حسینی در مورد ایده کارلوس کی‌روش مبنی بر اینکه باشگاه‌ها، بازیکنان ملی‌پوش را یک تا یک و نیم روز بعد از بازی در اختیار این تیم قرار دهند، گفت: فکر خیلی خوبی است. ما متأسفانه در شرایطی هستیم که خیلی‌ از تیم‌های ما امکانات ریکاوری ندارند؛ زمین خوب ندارند و همین مدت زمان یک تا یک و نیم روزه می‌تواند به بازیکنان کمک کند تا در شرایط خیلی بهتر تست‌های خود را بدهند و ریکاوری کنند و این به شرایط خود بازیکن و حتی باشگاه‌ها کمک می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *