سه شنبه , ۵ مرداد ۱۴۰۰

جزئیات انتقال بازیکن تیم ملی ایران به فاینورد/ دلایل انتخاب هلند

به گزارش “ورزش تایمز”، علیرضا جهانبخش پس از دو فصل حضور در برایتون انگلیس تصمیم به بازگشت به فوتبال باشگاهی هلند گرفت. هافبک تیم ملی فوتبال ایران که در لیگ جزیره کمتر فرصت بازی کردن پیدا کرد این بار با پوشیدن پیراهن «فاینورد» به کشور لاله‌های نارنجی بازگشت تا توانایی‌های خود را بار دیگر به رخ بکشد.

امیر هاشمی مقدم مدیربرنامه‌های علیرضا جهانبخش در گفتگو با “ورزش تایمز”، درباره جزئیات این انتقال صحبت کرد تا دلایل این بازیکن برای بازگشت به فوتبال باشگاهی هلند مشخص شود.

پروسه سخت و پیچیده‌ای داشتیم

مدیر برنامه‌های علیرضا جهانبخش درباره پیشنهاداتی که این بازیکن دریافت کرد و به انتخاب فاینورد رسید، گفت: ابتدا باید بگویم پروسه سخت و پیچیده‌ای پیش رو داشتیم. علیرضا دو سال دیگر با برایتون قرارداد داشت. آنها برای جذب او ۲۵ میلیون یورو هزینه کرده بودند و طبیعی بود نخواهند بازیکن خود را به راحتی از دست بدهند.

هاشمی مقدم افزود: باشگاه‌هایی که حاضر بودند برای جذب علیرضا هزینه کنند و برایتون را راضی به صدور رضایت‌نامه‌اش کنند محدود بودند. ضمن اینکه برای ما هم مهم بود این باشگاه‌ها باید شخصیت ویژه‌ای در فوتبال اروپا داشته باشند.

عوامل مهم در انتخاب فاینورد

وی تاکید کرد: وقتی با پیشنهاد فاینورد روبرو شدیم تمام جوانب را بررسی کردیم. پرونده انتقال او از انگلیس به فاینورد حدود دو ماه و نیم طول کشید. برای من و علیرضا مهم بود که باشگاهی که به آنجا نقل مکان می‌کند دارای ساختار قوی برای حضور در سطح اول فوتبال اروپا باشد. در بین سه باشگاهی که خیلی اصرار به جذب علیرضا داشتند فاینورد تمام شرایط را داشت.

او درباره اصرار سرمربی این تیم به جذب جهانبخش یادآور شد: مربی‌اش همان مربی بود که در آلکمار حضور داشت. شناخت کاملی از شیوه بازی علیرضا داشت. تفکرات فنی او در فاینورد هجومی بود و این موضوع به جهانبخش کمک می‌کند. ضمن اینکه بازیکن شماره ۱۰ فاینورد در آلکمار هم تیمی علیرضا بود و شناخت خوبی از همدیگر داشتند.

انگیزه علیرضا مشخص است

هاشمی مقدم درباره نحوه پیوستن جهانبخش به فاینورد تصریح کرد: او انگیزه‌های مشخص برای فوتبال دارد. وقتی با همسرم که بخشی از تیم حقوقی مربوط به انتقال علیرضا هستند صحبت می‌کردیم شرایط علیرضا را بدون در نظر گرفتن صرفا مسائل مالی بررسی کردیم. او می‌خواهد فوتبال بازی کند و عاشق این هدف است. با فوتبال به مسائل مهم دیگر فکر می‌کند. او به توان فنی خود ایمان دارد و برای رسیدن به جایگاه مد نظرش تلاش می‌کند.

او به پرواز فکر می‌کند

مدیر برنامه‌های هافبک تیم ملی ایران در پاسخ به سوال “ورزش تایمز”، مبنی بر اینکه آیا علیرضا از فاینورد به باشگاه بزرگ‌تری هم همچنان فکر می‌کند پاسخ داد: او همیشه هر مرحله را پله‌ای برای پیشرفت می‌داند. اگر بخواهم هدف همیشگی او را بگویم پرواز کردن است. او در سکوی جدید به فکر پیشرفت جدید است.

اهمیت تیم ملی ایران در انتخاب فاینورد

وی درباره تأثیر حضور در بازی‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ برای جهانبخش تصریح کرد: این موضوع نه تنها برای این بازیکن بلکه برای همه مهم است تا در تیمی فوتبال بازی کنند که برای تیم ملی کشور خود بازی کند. علیرضا می‌خواهد فوتبال بازی کند و بهترین عملکرد را داشته باشد تا سرمربی تیم ملی هم از او استفاده بهینه در ترکیب کند.

۲/‏۱‬ میلیون یورو؟ خنده دار است!

هاشمی مقدم درباره شایعه انتقال رقم ۲/‏۱‬ میلیون یورویی جهانبخش از برایتون به آلکمار گفت: این ارقام را خواندم و باید بگویم مضحک و خنده دار است. چنین ارقامی را واقعا از کجا می‌آورند؟ چیزهایی هست که کسی از آن اطلاع ندارد و اصلا آنها را تأیید نمی‌کنم.

درباره اسکوچیچ از علیرضا نمی‌پرسم

او که سابقه پوشیدن پیراهن تیم ملی ایران را دارد درباره اینکه آیا با علیرضا جهانبخش درباره وضعیت تیم ملی و حضور دراگان اسکوچیچ در رأس کادر فنی این تیم صحبت کرده است گفت: من با بازیکنانی که قرارداد می‌بندم راجع به این مسائل صحبت نمی‌کنم. نمی‌خواهم بازیکن را برای پاسخ دادن به سوالات اینچنینی معذب کنم.

جزئیات انتقال بازیکن تیم ملی ایران به فاینورد/ دلایل انتخاب هلند

نظر شخصی‌ام مثبت است

هاشمی مقدم درباره ماندن اسکوچیچ در رأس کادر فنی تیم ملی ایران افزود: نظر شخصی‌ام را دراین‌باره می‌توانم بگویم. آقای اسکوچیچ چهار بازی روی نیمکت تیم ملی نشست و چهار برد کسب کرد. اگر بخواهیم نتایج را بررسی کنیم قطعا آمار بسیار درخشانی است. درباره مسائل فنی معتقدم گاهی خوب بودیم و برخی اوقات نه! شاید در امور دفاعی باید خیلی بیشتر دقت کنیم تا بتوانیم اقتدار بیشتری داشته باشیم.

پیشکسوت فوتبال ایران خاطرنشان کرد: آقای اسکوچیچ شناخت خیلی بیشتری نسبت به گذشته پیدا کرده است. او خصوصیات فردی هر بازیکن را هم شناخته است و آگاهی جامع‌تری از عملکرد فوتبالیست‌های ایرانی پیدا کرده است. من فکر می‌کنم می‌توانیم با حمایت کامل و همچنین اجرای اردوهای مناسب با تیم ملی به موفقیت برسیم.

جزئیات انتقال بازیکن تیم ملی ایران به فاینورد/ دلایل انتخاب هلند

تشکر از تفاهم جذاب برای علیرضا

هاشمی مقدم در پایان خاطرنشان کرد: این انتقال برای علیرضا و فوتبال ایران جذاب است. فاینورد تیم ریشه داری است. آنها استقبال گرمی از جهانبخش داشتند. علیرضا از حمایت هواداران فاینورد به وجد آمده است و انگیزه زیادی پیدا کرده تا باز هم در هلند بدرخشد. باید از برایتون برای اینکه اجازه این ترانسفر را داد و سنگ اندازی نکرد بسیار سپاسگزار باشم و از فاینورد که تمام شرایط را هم پذیرفت و برای به دست آوردن علیرضا تلاش ویژه‌ای داشت قدردانی کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *