سه شنبه , ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

تیم ملی با کی‌روش می‌تواند شگفتی‌ساز شود

به گزارش “ورزش تایمز”، مهدی محمدنبی در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل به عنوان سرپرست تیم ملی حضور داشت تا بار دیگر در آستانه نزدیک شدن به رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه خبرهایی در خصوص حضورش در این تیم منتشر شود. رئیس کمیته بدوی صدور مجوز حرفه ای فدراسیون فوتبال در گفتگو با “ورزش تایمز”، به دفاع از نحوه صدور مجوز برای تیم ها پرداخت.

وی که یکی از گزینه های جانشینی برای مدیران عامل باشگاه پرسپولیس بوده درباره این موضوع و همچنین عملکرد فدراسیون فوتبال، به پرسش های “ورزش تایمز” پاسخ داد:

* “ورزش تایمز”: قرعه تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را چطور ارزیابی می کنید؟

– نبی: حضور در جام جهانی اتفاق بسیار بزرگ و مهمی است که می تواند ابعاد مختلف فرهنگی ورزشی و اجتماعی یک کشور را در سطح جهان بروز دهد. فوتبال ایران ظرفیت های خود را بالا برده است و توانمندی های فوتبال ایران می تواند در همین بازی ها قد هم بکشد. بازی در جام جهانی همیشه جذاب و در عین حال سخت است. بهترین های دنیا به این رقابت ها می آیند و هرگز نمی توانید دیداری را ساده تصور کنید.

* شانس صعود به دور بعدی را برای تیم ملی قائل هستید؟

– خوشبختانه در برهه ای از زمان توانستم به عنوان سرباز تیم ملی کشورم در کنار آقای کی روش حضور داشته باشم. دوره بسیار خوب و لذتبخشی بود. یکی از ویژگی های بارز او ممکن کردن تمام مسائلی است که خیلی ها تصور می کنند غیر ممکن است. اگر امکانات لازم در اختیار آقای کی روش قرار بگیرد بدون شک می توانیم در جام جهانی شگفتی سازی کنیم.

* درباره مشکلات که اخیرا بین آقای کی روش و تاج به وجود آمده است چه نظری دارید؟

– تا جایی که در جریان هستم بین آنها تعامل خوبی وجود دارد. فضایی که به وجود آمده است در برخی رسانه ها به آن پرداخته شده که زیاد هم نمی توان روی آنها مانور داد.

* عملکرد فدراسیون را در راستای آماده سازی تیم ملی مناسب می دانید؟

– من فکر می کنم هماهنگی بین آنها نقش پررنگی در موفقیت تیم ملی در راهیابی به جام جهانی داشت. اما حالا لازم است حمایت های لازم از مجموعه فدراسیون صورت بگیرد تا آنها هم بتوانند بازی ها و اردوهای تدارکاتی مناسبی را برای تیم ملی در نظر بگیرند.

* دوست دارید باز هم تجربه حضور در جام جهانی را همراه با تیم ملی لمس کنید؟

– به نظرم مقوله فوتبال در ایران باعث می شود تا هرکس در حد توانش برای موفقیت تلاش کند. حالا مهم نیست حضور فیزیکی داشته باشم.

* کار کردن با کی روش در جام جهانی قبلی شما را وسوسه به همکاری نکرده است؟

– من برای آقای کی روش احترام خاصی قائلم و مطمئنم با او می توانیم در جام جهانی بدرخشیم . کار کردن در تیم ملی با کی روش جذاب است اما مهم ترین موضوع کمکی است که یکایک مسئولان ورزش کشور باید به این تیم داشته باشند.

* شایعه شده بود در ابتدای فصل پیشنهاد مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس را نپذیرفتید. در این باره صحبت می کنید؟

– من در حال حاضر وظیفه مدیریتی دیگری را خارج از دنیای فوتبال، عهده دار هستم و به مجموعه شغلی فعلی ام پایبندم. به همین خاطر نمی توانم در حال حاضر پست مدیریتی بگیرم.

* صحبتی در این خصوص با وزیر ورزش داشتید که جانشین آقای طاهری شوید؟

– نه. هیچگونه پیشنهادی در این باره نداشتم.

* شرایط مدیریتی پرسپولیس را چطور ارزیابی می کنید؟

– من در این حوزه ورود نمی کنم. فقط امیدوارم فوتبال باشگاهی ایران با توجه به هواداران تیم های پر طرفدار پایتخت، نتیجه گیری های خوبی داشته باشند.

* شما ریاست کمیته بدوی صدور مجوز حرفه ای را بر عهده داشتید. درباره روند صدور این مجوزها شفاف سازی می کنید؟

– با توجه به اینکه از سال ۱۳۸۰ لیگ حرفه ای در ایران پایه گذاری شد قدم به قدم باشگاهها خودشان را با اساسنامه استاندارد کنفدراسیون فوتبال آسیا تطبیق دادند. طبیعی است در این مسیر ۱۶ ساله، برخی از استانداردها به خوبی در باشگاههای ما انجام نشده بود که با گذر زمان بهتر شد. بعضی ها هم به دلیل بی ثباتی در امر مدیریت، برخی از فرصت ها در وقت معین را از دست دادند . خوشبختانه در رسیدگی اخیرمان از باشگاهها دقت ویژه ای داشتیم و فکر می کنم این بررسی ها زمینه خوبی را فراهم کرده است تا باشگاهها بتوانند در لیگ حرفه ای کشور و لیگ قهرمانان آسیا حضور بهتری داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *