دوشنبه , ۳ آذر ۱۳۹۹

تکلیف لیگ برتر فوتسال را مشخص کنید/ شاید تصمیم دیگری بگیریم

محمد حسین عراقی زاده عضو هیئت مدیره و قائم مقام باشگاه گیتی پسند در گفتگو با “ورزش تایمز”، در خصوص عدم شروع لیگ برتر فوتسال گفت: طبق برنامه اعلامی سازمان لیگ فوتسال، ما تمرینات خود را از اواسط شهریور ماه آغاز کردیم و در حال حاضر نزدیک به دو ماه است که فقط تمرین می‌کنیم. این بلاتکلیفی ضربات زیادی به پیکره تیم ما وارد کرده و باعث تمرین زدگی، آسیب دیدگی و نیز ایجاد هزینه‌های زیاد شده است.

قائم مقام باشگاه گیتی پسند تصریح کرد: وقتی تیم مدام فقط تمرین کند و بازی دوستانه انجام بدهد، از حوصله همه خارج می‌شود. تا الان وحید شمسایی سرمربی تیم و همکارانش و با تعامل بازیکنان روند خوبی را طی کرده‌اند ولی اگر سازمان لیگ نتواند تکلیف ما را مشخص کند مجبور به گرفتن تصمیمات دیگر خواهیم بود.

عراقی زاده افزود: در رشته فوتسال در کشورهای اروپایی مثل پرتغال شاهد آغاز مسابقات هستیم. برزیل، اسپانیا و حتی کشورهای همسایه همچون عراق، امارات و یا چین در آسیا برنامه‌ای منظم برای فوتسال دارند.

قائم مقام گیتی پسند گفت: در ایران و در همین شرایط شاهد برگزاری لیگ فوتبال و یا در سالن مسابقات بسکتبال، هندبال و والیبال به صورت مجتمع هستیم و حتی کشتی نیز که درگیری شدیدی از لحاظ تماس بدنی دارد برگزار شد ولی نمی دانم چرا از فوتسال خبری نیست.

عضو هیئت مدیره باشگاه گیتی پسند یادآور شد: ما با دستورالعمل‌های سازمان لیگ که حدود دو ماه پیش ارسال شد استارت سه تیم پایه خود را نیز زده‌ایم و اگر تا هفته آینده بلاتکلیف باشیم می‌بایست تمرینات آنها را نیز تعطیل کنیم و حدود ۱۰۰ بازیکن و کادر از ورزش دور خواهند شد.

عراقی زاده تاکید کرد: با توجه به هزینه‌های بالا از لحاظ اجاره خوابگاه و تغذیه و اجاره سالن و سایر هزینه‌ها ما نیز بودجه مشخصی داریم و برایمان هزینه کردن فقط برای تمرین قابل توجیه نیست و از طرفی باید جوابگوی هیئت مدیره باشیم. اگر هزینه‌هایمان مازاد بر بودجه مصوب هیئت مدیره باشد قطعاً در بلاتکلیفی مجبور به تصمیمات دیگری خواهیم بود.

وی در پایان گفت: الان زمان زیادی است که داوران، مربیان و بازیکنان زیادی که فقط امرار معاش آنها فوتسال است تعطیل هستند و این روند باعث ایجاد مشکلاتی برای آنها خواهد شد. به همین خاطر از مسئولان فدراسیون درخواست تعیین تکلیف داریم چون این وضعیت کرونا احتمالاً همچنان ادامه داشته باشد. سازمان لیگ در این شرایط و با لحاظ کردن پروتکل‌ها حتی به صورت مجتمع استارت لیگ را بزند تا همه از بلاتکلیفی خارج شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *