پنجشنبه , ۲۵ دی ۱۳۹۹

توقف استقلال مقابل قعرنشین لیگ/ شاگردان شفر از پیروزی بازماندند


به گزارش “ورزش تایمز”، تیم فوتبال استقلال از ساعت ۱۴:۴۵ امروز دوشنبه در چارچوب هفته دوازدهم لیگ برتر در ورزشگاه ثامن مشهد به مصاف سیاه جامگان رفت که این مسابقه در نهایت با نتیجه تساوی بدون گل به اتمام رسید.

وینفرد شفر سرمربی استقلال در غیاب ۵ بازیکن اصلی خود، تیمش را با ترکیب  حسین حسینی، مجید حسینی، پادوانی، امید نورافکن، خسرو حیدری، روزبه چشمی، امید ابراهیمی، سرور جپاروف، فرشید اسماعیلی (۶۷ – مهدی قائدی)، جابر انصاری و سجاد شهباززاده (۷۵ – علی قربانی) روانه میدان کرد. محدودیت بازیکن در استقلال باعث شد تا امید نورافکن در پست دفاع چپ به کار گرفته شود.

استقلال در نیمه نخست برتری محسوسی نسبت به تیم سیاه جامگان داشت و صاحب چند موقعیت خوب گلزنی شد. مهمترین فرصت استقلال در این نیمه در دقیقه ۳۱ توسط سجاد شهباززاده  به دست آمد. این بازیکن که در موقعیتی تک به تک با دروازه بان سیاه جامگان قرار گرفته بود، نتوانست توپش را به گل تبدیل کند. جابر انصاری هم در دقایق پایانی نیمه نخست می توانست گلزنی کند که ضربه سر مهاجم استقلال توسط دروازه بان سیاه جامگان مهار شد.

در نیمه دوم هم این استقلال بود که روند هجومی خودش را حفظ کرد.  سرعت بالای انتقال توپ از دفاع به خط حمله استقلال، بارها باعث جاماندن مدافعان سیاه جامگان شد. هرچند اشتباه بازیکنان استقلال در پاسکاری هم افزایش یافته بود ولی آبی پوشان قدر موقعیتهای به دست آمده را ندانستند.

شفر برای حفظ فشار روی دروازه سیاه جامگان، مهدی قائدی و علی قربانی را اواسط نیمه دوم وارد زمین کرد. حرکات سرعتی قائدی از سمت چپ،  بار هجومی آبی پوشان را بالا نگه داشت. در یک موقعیت، حتی شوت مهدی قائدی در دقیقه ۶۹ به تیرک عمودی دروازه سیاه جامگان برخورد کرد. فشار حملات استقلال حتی تا دقیقه ۹۴ هم ادامه داشت ولی به نتیجه نرسید تا این بازی در نهایت با تساوی بدون گل به اتمام برسد.

استقلال با این تساوی ۱۳ امتیازی شد و با یک پله صعود در رده یازدهم قرار گرفت. سیاه جامگان هم با ۸ امتیاز در قعر جدول باقی ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *