شنبه , ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

توضیح وکیل باشگاه ذوب‌آهن درباره اعلام رای فیفا و پرونده شکاری

به گزارش “ورزش تایمز”، صبح امروز بود که اعلام شد اتاق حل اختلاف فیفا، رضا شکاری بازیکن سابق ذوب آهن که در حال حاضر در تیم تراکتور حضور دارد را به خاطر شکایت ذوبی ها تبرئه کرده است.

شکاری سال ۹۵ اقدام به فسخ یکطرفه قراردادش با باشگاه ذوب آهن کرد و سپس راهی روستوف و روبین کازان روسیه شد. ذوب آهن هم با این ادعا که شکاری به صورت غیر قانونی قراردادش را فسخ کرده، از این بازیکن به فیفا شکایت کرد و پرونده ای حدودا هزار صفحه ای علیه این بازیکن در فیفا تشکیل شد.

رای تبرئه شکاری که به نظر می رسد از سوی تراکتوری ها رسانه ای شده است در حالی صورت گرفته که تا ظهر امروز نامه ای برای باشگاه ذوب آهن یعنی طرف اصلی شکایت از سوی فیفا ارسال نشده.

میرحیدری وکیل باشگاه ذوب آهن در گفتگو با “ورزش تایمز”، در این خصوص  گفت: ابتدا باید بگویم که بنده تا ساعت ۱۲ ظهر امروز با باشگاه ذوب آهن در ارتباط بودم ولی باشگاه تاکید کرد که هیچ ایمیلی از سوی فیفا دریافت نکرده است. تا زمانی هم که این رای برای باشگاه ارسال نشود نمی توانم آنرا تکذیب یا تایید کنم.

وی ادامه داد: بنده با وکیل ایتالیایی باشگاه در این پرونده هم صحبت کردم. وکیل ایتالیایی اعلام کرد که آخرین باری که از فیفا پیگیر این ماجرا شده، فدراسیون جهانی «ایراد امر مختوم» گرفته است که نمی توان به آن رسیدگی کرد چون فدراسیون فوتبال ایران قبل از آن رای لازم را صادر کرده است. در واقع فیفا به این پرونده ایراد شکلی گرفته بود.

میرحیدری یادآور شد: پرونده رضا شکاری و ذوب آهن سنگین و نزدیک به هزار صفحه است و بعید است به این سرعت به آن رسیدگی شده باشد. شکاری بهمن ماه ۱۳۹۵ برگه فسخ قراردادش را از فدراسیون فوتبال ایران گرفت که این هم از ابداعات فدراسیون کشورمان است و هیچ کجای دنیا چنین چیزی نداریم. آن زمان چون کمیته تعیین وضعیت وجود نداشت، ذوب آهن به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال شکایت کرد.

وکیل باشگاه ذوب آهن افزود: کمیته انضباطی هم در تیرماه ۹۶ دو مرحله حکم داد که چون این بازیکن هنوز با تیمی قرارداد نبسته، این کمیته نمی تواند وارد بحث فسخ قراردادش شود. حتی جریمه این بازیکن هم از آنجایی که تیم نداشت به کمیته انضباطی باشگاه ذوب آهن واگذار شد.

میرحیدری تاکید کرد: نکته جالب اینجاست که در دفاعیه اول روبین کازان استناد شده بود درخواست ذوب آهن مشمول امر مختوم است و ما که در دفاعیه دوم جواب دادیم، روبین کازان و شکاری حرفی نزدند.

وی در پاسخ به این سئوال که چقدر احتمال می دهد این نامه از سوی فیفا به باشگاه تراکتور ارسال شده باشد؟ گفت: اصلا بحث تراکتور نیست و این باشگاه طرف دعوی نمی باشد. تنها چیزی که می توانم بگویم این است که ما این نامه را در ذوب آهن دریافت نکرده ایم. احتمال دارد این نامه برای خود شکاری فرستاده شده باشد ولی بازهم تا زمانی که نامه فیفا در باکس باشگاه ذوب آهن نیاید، نمی توانیم آنرا تایید کنیم.

وکیل باشگاه ذوب آهن اظهار کرد: این احتمال هم هست که نامه برای اتحادیه فوتبال روسیه و فدراسیون فوتبال ایران ارسال شده باشد. خواهشم از فدراسیون فوتبال این است که اگر این نامه را گرفته اند، هرچه سریعتر به ما اعلام کنند چون پنج روز بعد از ابلاغ، این رای قانونی تلقی می شود.

میرحیدری در پاسخ به این سئوال که در صورت قطعی بودن تبرئه شکاری از شکایت ذوب آهن اقدام این باشگاه چه خواهد بود؟ تصریح کرد: همانطور که گفتم اول باید این رای را ببینیم. سپس ما درخواست می کنیم که جزئیات رای را برایمان ارسال کنند چون در مطلبی که منتشر شده بود هیچ جزئیاتی نبود.

وکیل باشگاه ذوب آهن در پایان درباره احتمال شکایت باشگاه به دادگاه عالی ورزش هم گفت: ما فعلا به فیفا شکایت کرده ایم و منتظر ابلاغ رای هستیم. هر باشگاهی این حق را دارد که تا ۱۰ روز بعد از دریافت رای به دادگاه CAS شکایت کند.

همچنین سعید آذری مدیرعامل سابق باشگاه ذوب آهن که در حال حاضر در باشگاه فولاد فعالیت می کند، در این خصوص به “ورزش تایمز” گفت: انتشار این رای عجولانه بوده است. فعلا فولاد با پرسپولیس بازی دارد و تمرکزم روی این مسابقه است. بعد از اتمام این بازی به صورت مفصل توضیحاتم را ارائه می دهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *