سه شنبه , ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

تمام گزینه‌های خروج از لیست استقلال در فصل نقل و انتقالات


به گزارش “ورزش تایمز”، رفته رفته به آغاز نقل و انتقالات زمستانی نزدیک می شویم و تمام تیم ها به جز پرسپولیس که محروم از نقل و انتقالات است، خود را برای روزهای پر مشغله آماده می کنند. آبی پوشان تهران هم از این قائده مستثنی نیستند و آنها هم کم کم خود را برای ورود رسمی به این فضا آماده می کنند.

وینفرد شفر تاکنون بارها به صورت مستقیم و غیر مستقیم نارضایتی اش را از شرایط برخی از بازیکنان استقلال ابراز داشته اما هرگز به صورت رسمی از هیچ بازیکنی بعنوان گزینه خروج از جمع آبی پوشان نامی نیاورده است. باوجود این، با توجه اضافه شدن قطعی محسن کریمی و بهنام برزای به جمع آبی پوشان و ضرورت جذب یک مهاجم تمام کننده برای این تیم، خروج حداقل سه بازیکن بزرگسال از لیست استقلال اجتناب ناپذیر به نظر می رسد.

نصرالله عبداللهی سرپرست تیم استقلال هم پیش از این از خروج نام سه بازیکن استقلال بدون آن که به بازیکن خاصی اشاره کند بر این ادعا صحه گذاشته بود. اما این که کدام بازیکنان بیشترین احتمال جدایی از جمع آبی پوشان را دارند جای سئوال دارد. قطعا شفر گزینه‌هایی را برای خروج از لیست بزرگسالان استقلال در نظر دارد که حتی اگر به صورت خصوص این لیست را در اختیار مسئولان باشگاه قرار نداده باشد، در دفترچه‌اش یادداشتهایی را در همین راستا تهیه کرده  است. 

مجتبی جباری را می‌توان اولین بازیکنی دانست که با خروج نامش از لیست استقلال یک جای خالی در این لیست باز می‌شود. جباری ماه هاست که با این تیم نیست و مدیران و مسئولان باشگاه هم پاسخ روشنی برای این بازیکن و افکار عمومی ندارند. حتی شفر هم که بارها مدعی شده بود با این بازیکن جلسه‌ای به منظور تعیین تکلیف خواهد گذاشت از انجام این کار امتناع داشته تا مشخص شود جباری را می‌توان اصلی ترین گزینه برای رسیدن به درب خروج باشگاه دانست. احتمال این که برزای جای جباری را در لیست آبی پوشان بگیرد وجود دارد. 

شاید بعد از جباری، نزدیک ترین بازیکن به درب خروجی باشگاه استقلال در نیم فصل اول را  یعقوب کریمی دانست. هافبک-مدافع چپ پای استقلال علیرغم عملکرد نه چندان مطلوبش در فصل گذشته در ابتدای این فصل بر خلاف پیش‌بینی‌های انجام شده بار دیگر پای میز قرارداد با استقلال نشست. او در ابتدای فصل فرصت هایی هم برای اثبات خود گرفت اما نتوانست از این فرصت ها استفاده کند. 

هفته‌های زیادی است که از کریمی نه در ترکیب اصلی و نه در بین بازیکنان جانشین و حتی در بین بازیکنان نیمکت نشین خبری نیست. شواهد نشان می دهد شفر هم اعتقاد چندانی به کریمی ندارد و احتمال این که یک کریمی دیگر به اسم محسن جانشین یعقوب کریمی در لیست آبی پوشان باشد زیاد است.

شفر به شدت به یک مهاجم تمام کننده احساس نیاز می‌کند و لازمه اضافه شدن چنین بازیکنی خروج نام یک بازیکن دیگر از جمع آبی پوشان است. بازیکنی که شاید از صف مهاجمان این تیم باشد. به خصوص از بین مهاجمان گل نزنی که بار اصلی انتقادات هم به سمت آنها است.

برخی از گمانه زنی‌ها فضا را به سمت سجاد شهباززاده می‌برد. مهاجمی که به اندازه کافی در نیم فصل نخست فرصت گرفت اما در پایان هفته چهاردهم بدون گل و بدون پاس گل عملکرد قابل انتقادی از خود به جای گذاشته است. البته سجاد تا پایان فصل قرارداد دارد و کنار گذاشتن بازیکن دارای قرارداد برای هر باشگاهی می‌تواند تبعاتی داشته باشد.

علی قربانی دیگر مهاجم آبی پوشان است خطر جدایی از آبی پوشان او را تهدید می‌کند. عملکرد قربانی در ۱۴ بازی به اندازه یک پاس گل از شهباززاده بهتر است. اما فقط یک پاس گل برای یک مهاجم نوک در ۱۴ بازی آمار قابل قبول و قابل دفاعی نیست.

اگر شفر نخواهد برای باز کردن جای خالی به مهاجمانش دست بزند، باید گزینه سوم را در صف مدافعان جستجو کرد. شاید با بازگشت پژمان منتظری به شرایط سلامتی و جا افتادن سید مجید حسینی در خط دفاعی استقلال و اعتقاد شفر به استفاده از چشمی در دفاع میانی، شفر دست روی لئوناردو پادوانی بگذارد و به جای یک مهاجم، نام این مدافع برزیلی و بالای ۳۰ سال را از لیست خود خارج کرده تا از ترافیک در خط دفاعی تیمش هم کاسته شود.

این چند بازیکن نفراتی هستند که بیشترین گمان برای سبک کردن لیست استقلال در فصل نقل و انتقالات به سمت آنها می رود. هرچند که ممکن است شفر برخلاف پیش بینی های انجام شده به گونه‌ای دیگر عمل کرده و نفرات مورد نظرش را با بازیکنان دیگری جا به جا کند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *