جمعه , ۹ اسفند ۱۳۹۸

تغییرات در پرسپولیس بازهم جواب نداد/در انتظار تصمیم جدید کالدرون

به گزارش “ورزش تایمز”، تیم فوتبال پرسپولیس در حالی سومین باخت خود در لیگ برتر را مقابل شهرخودرو مشهد تجربه کرد که این تیم با استراتژی متفاوتی نسبت به بازی های قبلی خود در لیگ برتر حاضر شده بود.

گابریل کالدرون پس از باخت دو بر صفر تیمش مقابل سپاهان در هفته پنجم لیگ برتر تصمیم گرفت از دو هافبک دفاعی در ترکیب تیمش استفاده کند. از این رو محسن ربیع خواه برای نخستین بار در ترکیب اصلی پرسپولیس در فصل جاری قرار گرفت تا بتواند در کنار احمد نوراللهی، میانه میدان را برای سرخ ها کرده و توپ های بیشتری را به مهاجمان و وینگرهای خود برسانند.

پرسپولیس در خط دفاعی خود شجاع خلیل زاده را نداشت تا محمد انصاری در کنار محمدحسین کنعانی زادگان قرار بگیرد. همچنین کالدرون بار دیگر مهدی شیری را از لیست یازده مرد اصلی خود خط زد تا سیامک نعمتی به عنوان مدافع راست بازی کند.

بشار رسن نیز بار دیگر به ترکیب اصلی سرخپوشان بازگشت تا بازیسازی لازم را برای خلق موقعیت گلزنی در اختیار مهاجمان قرار دهد.

پرسپولیس با وجود اینکه استراتژی خود را نسبت به گذشته تغییر داده بود اما باز هم شکست خورد تا تیمی که هرگز در مشهد شکست نخورده بود این بار در یازدهمین تقابل بین دو تیمف دست خالی به تهران بازگردد.

سرخپوشان پایتخت برای اولین بار در طول پنج سال اخیر تعداد گل های زده شان کمتر از مجموع گل های خورده است. تیمی که تنها سه گل به ثمر رسانده که نشان می دهد خط حمله این تیم زهردار نیست و مدافعانش نیز با وجود تغییرات مکرر که داشته اند هنوز استحکام کافی را نداشته و چهارگل دریافت کرده اند.

مدافع عنوان قهرمانی که متوسط میزان مالکیت توپش در شش بازی ابتدایی لیگ برتر، ۷۷ درصد است توانست در بازی با شهرخودرو نیز نزدیک به ۴۰۰ پاس بلند و کوتاه در آمار خود ثبت کند اما گلی را نزد تا کالدرون با انتقاد هواداران پرسپولیس روبرو شود.

دیدارهای هجدهم و بیست و سوم مهرماه تیم ملی فوتبال ایران با کامبوج و بحرین سبب شده تا لیگ برتر با وقفه ای کوتاه مدت روبرو شود. فرصتی که کالدرون می تواند به بازبینی ساختار تیمش بپردازد و مشکلات فنی پرسپولیس را به حداقل برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *