سه شنبه , ۵ مرداد ۱۴۰۰

تساوی استقلال و پرسپولیس در نیمه اول/ «یخ‌زدگی» در گرمای تابستان!

به گزارش “ورزش تایمز”، تیم های فوتبال استقلال و پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی رقابت های جام حذفی از ساعت ۱۹:۴۵ دقیقه امروز پنجشنبه (۲۴ تیر) در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی به مصاف هم رفتند. نیمه اول این دیدار سرد و کسل کننده بدون آنکه موقعیت جدی و خطرناکی داشته باشد بدون گل به پایان رسید.

ترکیب پرسپولیس:
حامد لک، محمدحسین کنعانی زادگان، فرشاد فرجی، سیامک نعمتی، وحید امیری، احمد نورالهی، میلاد سرلک، احسان پهلوان، مهدی ترابی، امید عالیشاه (کاپیتان) و شهریار مغانلو.

ترکیب تیم فوتبال پرسپولیس در دربی ۹۶

ترکیب استقلال:
سید حسین حسینی، سیاوش یزدانی، محمد حسین مرادمند، عارف غلامی، وریا غفوری، محمد نادری، مسعود ریگی، آرش رضاوند، فرشید اسماعیلی، مهدی قایدی و ارسلان مطهری.

تساوی استقلال و پرسپولیس در نیمه اول/ «یخ‌زدگی» در گرمای تابستان!

ترکیب تیم فوتبال استقلال در دربی ۹۶ 

شروع بازی با میدانداری پرسپولیس همراه بود و در حالی که هنوز بازی وارد دقیقه ۳ نشده بود مرادمند از تیم استقلال به دلیل خطا روی بازیکن پرسپولیس از علیرضا فغانی کارت زرد دریافت کرد تا یکی از سریعترین کارت زردهای دربی را بازیکن شماره ۳ آبی پوشان دریافت کند. 

پرسپولیس در دقایق ابتدایی با حفظ توپ و استفاده از همه فضای زمین سعی داشت نبض بازی را در اختیار بگیرد و حمله به سمت دروازه حریف را پی ریزی کند اما استقلال با تمرکز بالای بازیکنانش اجازه استفاده از فضا را به سرخپوشان نداد. 

در دقیقه ۸ استقلالی ها پس از گرفتن توپ از پرسپولیس ضد حمله ای را روی دروازه حریف پی ریزی کردند که ضربه محمد نادری به کرنر رفت و این ضربه هم برای آبی پوشان ثمری نداشت و در برگشت به یک ضد حمله برای سرخپوشان تبدیل شد که مدافعان آبی اجازه رسیدن بازیکنان حریف به درون محوطه جریمه را ندادند. 

دقیقه ۱۵: ارسلان مطهری به قصد دریافت توپ به سمت میلاد سرلک رفت اما از آنجایی که توپ روی هوا بود کنترلی روی حرکتش نداشت تا با ضربه کف پا روی بدن بازیکن پرسپولیس برود و داور خطای او را بگیرد. تصاویر تلویزیونی نشان داد این حرکت می توانست اخطار داشته باشد اما فغانی این کار را نکرد.

تساوی استقلال و پرسپولیس در نیمه اول/ «یخ‌زدگی» در گرمای تابستان!

وریا غفوری و امید عالیشاه دو کاپیتان استقلال و پرسپولیس در دربی ۹۶

دقیقه ۲۳: شهریار مغانلو برای دریافت توپ با بازیکن استقلال به هوا بلند شد که فغانی خطای او را اعلام کرد و یک کارت زرد به او داد تا دومین بازیکن اخطاری این دیدار لقب بگیرد. 

دقیقه ۲۷: پرسپولیس روی یک کرنر صاحب موقعیت خوبی شد اما تعلل احمد نورالهی درون محوطه جریمه اجازه ایجاد خطر روی دروازه حریف را نداد و در برگشت هم استقلال نتوانست از ضد حمله استفاده کند تا بازی آرام و بدون موقعیت دو تیم ادامه داشته باشد.

دقیقه ۴۰ : بازی کم رمق و آرام دو تیم همچنان ادامه داشت و سرخابی ها بدون این که موقعیتی روی دروازه یکدیگر ایجاد کنند توپ را به گردش در آوردند تا یک نیمه کسل کننده و کم موقعیت را از شاگردان گل محمدی و مجیدی شاهد باشیم. 

تساوی استقلال و پرسپولیس در نیمه اول/ «یخ‌زدگی» در گرمای تابستان!

علیرضا فغانی داور دربی ۹۶

دقیقه ۴۴: مهدی قایدی در معدود دفعاتی که صاحب توپ شد قصد نزدیک شدن به دروازه پرسپولیس و استفاده از شیوه همیشگی اش را داشت اما در آخرین ضربه و زمانی که خواست توپ را روی پایش آماده کند مدافعان حریف دست او را خواندند تا این موقعیت هم بی اثر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *