یکشنبه , ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

تراکتور کمترین گلزن، پرسپولیس ضعیف ترین خط حمله

به گزارش “ورزش تایمز”، هفته ششم از نوزدهمین دوره رقابتهای لیگ برتر فوتبال به پایان رسید و ۴۸ بازی در این رقابتها انجام شده که در این بازیها جمعا ۱۰۰ گل توسط ۷۱ بازیکن به ثمر رسیده است. به جز ۲ اتوگل که هر دو هم توسط بازیکنان تیم گل گهر وارد دروازه خودی شده، دیگر گل‌ها به صورت عادی و توسط بازیکنان تیم مقابل زده شده است.

نساجی و پیکان هر کدام با ۱۲ گل بهترین خط حمله را دارند و چند تیم که پرسپولیس هم بین آنها دیده می شود، به صورت مشترک با تنها ۳ گل زده ضعیف‌ترین خط حمله را دارند.

اگر تک گل سرخ پوشان در دربی را هم اتوگل حساب کنیم، تعداد گلهای زده آنها به عدد ۲ می‌رسد که عملا ضعیف ترین خط حمله لیگ برتر می‌شود.

۱۲ گل نساجی توسط ۷ بازیکن به ثمر رسیده تا قائمشهری‌ها دارای بیشترین بازیکن گلزن در بین ۱۶ تیم باشند. ماشین سازی، شهر خودرو، سپاهان و سایپا نیز هر کدام ۶ بازیکن گلزن دارند.

کمترین گلزن را هم تراکتوری‌ها با تنها ۲ بازیکن گلزن دارند. احسان حاج صفی و کوین فورچونه تنها بازیکنانی هستند که با پیراهن تراکتور پای شان به گل باز شده است.

از ۱۰۰ گل رد و بدل شده در ۴۸ بازی لیگ برتر، ۱۰ گل از روی نقطه پنالتی به دست آمده که این ۱۰ گل حاصل ۱۳ پنالتی اعلام شده است.

این آمار نشان می‌دهد به طور متوسط در هر بازی از لیگ برتر ۲/۰۸ گل به ثمر رسیده که این نمی تواند آماری راضی کننده برای فوتبال ایران باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *