پنجشنبه , ۳ مهر ۱۳۹۹

تا یک نفر فوت نکند بازیها تعطیل نمی‌شود/ با ۱۲ بازیکن تمرین کردیم

به گزارش “ورزش تایمز”، مجید نامجومطلق در نشست خبری پیش از بازی استقلال با تراکتورسازی که بعدازظهر امروز در سازمان لیگ برگزار شد، گفت: بعد از بازی با سایپا تمرینی انجام ندادیم و نمی توانیم درباره مسائل فنی صحبت کنیم. برای بازی با پارس جنوبی حتی کارت پرواز هم گرفتیم که خبر دادند به جز هشت نفر اولیه، پنج نفر دیگر تست کرونایشان مثبت بوده است. در آن گروهی که قرار بود عازم بوشهر شویم، میلیچ و امین کارگر تستشان مثبت بود. تست مجدد آنها هم مثبت شد و با کرونا دست و پنجه نرم می کنند.

وی افزود: اگر آن تیم را اعزام می کردیم و بازیکنان در بازی، فرودگاه و هواپیما حضور داشتند ممکن بود به سلامتی دیگران هم آسیب بزنند. این کار را دیگر تیم ها نمی کنند. مثل اهواز که اتفاقاتش شبهه برانگیز بود. قبل از بازی در خبرها خواندیم که پنج بازیکن فولاد کرونا داشتند و بعد گفتند تستشان منفی بوده است. شروع این مشکلات از سفر به اهواز بود. نمی خواهم به تیمی و یا فردی تهمت بزنم. ممکن است در آن پرواز به اهواز این مشکل ایجاد شده باشد چون پنج بار تست از بازیکنان گرفته بودیم و هر پنج بار منفی بود. 

مربی تیم فوتبال استقلال تصریح کرد: مربیان در نشست خبری درباره شرایط تیمشان صحبت می کنند ولی وقتی پنج روز تمرینات را تعطیل کردیم، نمی توانیم درباره مسائل فنی صحبت کنیم. فقط روز گذشته با ۱۲ بازیکن یک جلسه تمرین کردیم. برای ما سلامت بازیکن از همه چیز مهمتر است. آمار کرونا می گوید شرایط نسبت به قبل بدتر است.

نامجو مطلق ادامه داد: بلافاصله برای ما مقابل تراکتور بازی گذاشتند. درخواست تعویق بازی را دادیم که سازمان لیگ گفت دست ما نیست. فدراسیون هم گفت دست ما نیست. نمی دانم دست کیست. از آن نهاد که مسئولیتش را دارد خواهش می کنیم بازی های ما را چند روز به تعویق اندازد و شرایط را درک کند. بازیکنان با استرس تمرین می کنند. آنها حتی هنگام گفتن نکات فنی جرات نمی کردند نزدیک بشوند. با هرکسی صحبت می کنیم می گویند مسئولیتش دست ما نیست.

وی گفت: شرایط یکی از بازیکنان ما بحرانی است و ریه اش درگیر شده است. نمی دانم چه نهادی باید جوابگو باشد. پنج روز تمرین نداشتیم و باید جلوی تیم خوب تراکتور بازی کنیم. کارمان سخت است. همه جای دنیا، فوتبال برای شادی و نشاط جامعه است ولی متاسفانه داریم فوتبال را با استرس بازی می کنیم. این استرس ناشی از این قضیه در روح و روان بازیکنان تاثیر می گذارد. تیم ما کمبود بازیکن دارد. 

مربی استقلال با تمجید از غیرت بازیکنان این تیم، تصریح کرد: اتفاقی افتاد که خودمان هم غافلگیر شدیم. دیروز وریا غفوری تماس گرفته است که باتوجه به کمبود بازیکن اجازه بدهید تست کرونا بدهم و اگر جوابش منفی شد، دوباره به تیم کمک کنم. این غیرت بازیکن را نشان می دهد و برایم ارزشمند است اما سلامت بازیکن برای ما در اولویت است. خواهش من این است کمی به فکر سلامت بازیکنان باشند چون اینها هم خانواده دارند. حتی امروز شنیدم از طرف وزیر بهداشت دستوری آمده است که اماکن ورزشی بسته شود. آمار نشان می دهد شرایط بدتر از زمان قبل است.

نامجومطلق با تشریح بیشتر وضعیت استقلال اظهار کرد: فردا با تیم خوب تراکتور بازی داریم. در اینطرف تیمی هستیم که از نظر ذهنی شرایط خوبی نداریم. تیم بزرگ و باسابقه استقلال دیروز با ۱۲ بازیکن تمرین کرد. این یک اتفاق نادر است. اطمینان دارم تصمیماتی که امروز برای فوتبال گرفته می شود و مشکلاتش در تاریخ ثبت می شود.

وی افزود: امیدوارم اتفاق ناگواری برای بازیکنی رخ ندهد. حتی قبل از شروع مسابقات لیگ، فرهاد مجیدی در یک جمع گفت تا کسی در این فوتبال نمیرد، بازی ها را تعطیل نمی کنند. این اتفاق با تصمیماتی که گرفته می شود، بعید نیست. 

مربی استقلال تصریح کرد: فرهاد مجیدی در فشار و استرس زیادی است. مسئولیت او بسیار سنگین است. مجیدی باید امروز اینجا می نشست و صحبت می کرد ولی وظیفه اش را به من سپرد. من هم به خاطر احترام به اهالی فوتبال، پاسخگو هستم. مربی باید درباره شرایط تیمش و تیم مقابل بگوید ولی بعد از پنج روز با ۱۲ نفر تمرین کردیم و نکته فنی نداریم که بخواهیم حرفی بزنیم.

نامجومطلق درباره اینکه با این حساب با کمبود بازیکن به مصاف تراکتور می رود، گفت: دیروز با ۱۲ بازیکن تمرین کردیم. پنج بازیکن مشکوک بودند و اجازه ندادیم تمرین کنند تا امروز جواب تستسشان بیاید. اگر منفی باشد، بدون تمرین به تیم اضافه می شوند تا مقابل تیم قدرتمند تراکتور بازی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *