چهارشنبه , ۳۰ تیر ۱۴۰۰

«بن‌بست» هیات مدیره و اعتراض مشترک بازیکنان/ پرسپولیس روی لبه تیغ

به گزارش “ورزش تایمز”، تیم فوتبال پرسپولیس در آستانه دیدار حساس با فولاد خوزستان در هفته بیست و ششم رقابت‌های لیگ برتر با بحران داخلی که ناشی از مسائل مالی است روبرو شد.

بازیکنان پرسپولیس از عملکرد مدیران خود در پرداخت مطالبات فصل جاری راضی نیستند و در حساس‌ترین شرایط که برای تکرار قهرمانی خود باید تمرکز داشته باشند نسبت به عملکرد آن موضع گیری کردند.

باشگاه پرسپولیس در فصل جاری رقابت‌های لیگ برتر توانست با کادر مدیریتی جدید خود که در رأس انها سید مجید صدری حضور داشت بدهی ۵۰۰ هزار یورویی به ماریو بودیمیر بازیکن پیشین خود را پرداخت کند. مبلغ ارزی سنگینی که باعث قرض سید مجید صدری رئیس هیأت مدیره این باشگاه شد تا سرخپوشان بتوانند در نقل و انتقالات زمستانی مهدی ترابی و شهریار مغانلو را جذب کنند.

سرخپوشان پایتخت که ۱۱۰ میلیارد تومان از قرارداد خود با کارگزار رسمی برند را نیز برای فصل جاری دریافت کرده بودند برای پرداخت طلب فصل جاری اعضای تیم دچار مشکل شدند.

هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس که برای پرداخت بدهی‌های سنگین بین‌المللی خود مجبور به گرفتن قرض ۷۵ میلیارد تومانی هم شد باز هم نتوانست از پس قراردادهای خود با بازیکنان و مربیان برآید.

جعفر سمیعی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس برای خروج از بحران مالی تیم خود خواستار فسخ زودهنگام قرارداد با کارگزار شد تا بتواند منابع مالی جدیدی را بیاورد. قراردادی که نه تنها فسخ نشد بلکه سرخ‌ها برای خروج از آن هیچ چاره‌ای ندارند و مجبور به ادامه همکاری با شرایط جدید و ارقام مالی تازه هستند.

حالا سید مجید صدری رئیس هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس پس از هفته‌ها اعتراض بازیکنان و مربیان این تیم به مشکلات مالی مصاحبه‌ای عجیب با سایت باشگاه انجام داد که نشان از استیصال او و هیأت مدیره در حل بحران مالی دارد.

رئیس هیأت مدیره سرخپوشان در بخشی از صحبت‌های خود عنوان کرده است: «اینکه ورودی مالی نداشته باشیم، اجازه فعالیت اقتصادی هم نباشد و از فوتبال هم درآمدی حاصل نشود، یعنی قراردادن پرسپولیس در بن بست؛ آن هم در شرایطی که این وضعیت آشکارا به سود رقبای ما تمام می‌شود».

جملاتی که چند ساعت بعد با واکنش هماهنگ و تند بازیکنان تیم در آستانه بازی حساس با فولاد خوزستان روبرو شد. آنها با انتشار استوری مشترک در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نسبت به عملکرد مدیران باشگاه نیز واکنش نشان دادند.

«در روزهای سخت و پرفشار ما با قدرتی دو چندان تلاش کرده و می‌کنیم تا شما هواداران عزیز که همیشه حامی و پشتیبان ما بوده را خوشحال کنیم اما باید اقرار کرد که بر خلاف همه لحظه‌ها؛ تعهداتی که به ما داده شد عمل نشد. در همه این سال‌ها مدیران باشگاه با سبک و سیاق خود کار کردیم اما بیشتر از همیشه جفا و زور در حق بازیکنان است.

وعده‌های توخالی بیشترین چیزی بود که در همه این مدت شنیدیم. تاریخ متأسفانه برای ما تکرار شد چرا که جز وعده و وعید، چیزی نصیب ما نشد! و بیشترین فشار به کادر فنی و بازیکنان پرسپولیس وارد می‌شود و ما که فقط هواداران را کنار خودمان می‌بینیم دیگر نمی‌دانیم باید چه کنیم و گله خود را پیش چه کسی مطرح کنیم. منتظر آینده می‌مانیم.»

«بن‌بست» هیات مدیره و اعتراض مشترک بازیکنان/ پرسپولیس روی لبه تیغ

جملاتی که نشان از عمق اختلاف بین بدنه مدیریتی و رختکن این تیم است و پرسپولیسی‌ها در مسیر کسب پنجمین قهرمانی متوالی خود با اختلافات داخلی به خاطر مشکلات مالی روبرو شده‌اند.

بازیکنان پرسپولیس که در هفته‌های گذشته مصاحبه‌های جنجالی علیه مدیران عامل پیشین خود داشتند بعید نیست این بار سراغ سمیعی و صدری رفته و آنها را مورد انتقاد قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *