پنجشنبه , ۲۰ خرداد ۱۴۰۰

برترین‌های استقلال در آسیا/ از شیخ و قایدی تا یزدانی و ریگی

به گزارش “ورزش تایمز”، تساوی برابر الاهلی عربستان برای استقلال کافی بود تا به لطف پیروزی الشرطه برابر الدحیل، این تیم را در صدر جدول رده بندی گروه سوم لیگ قهرمانان آسیا در پایان هفته پنجم قرار دهد. اما این صدرنشینی به منزله صدرنشین ماندن و حتماً صعود کردن نیست. با این وجود استقلال از شانس بسیار بالایی برای صعود به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا برخوردار است.

در ۵ باری که آبی پوشان در این مسابقات به میدان رفتند، ۲۰ بازیکن برای این تیم بازی کرد که سیاوش یزدانی به همراه رشید مظاهری تنها نفراتی هستند که در تمام ۹۰ دقیقه‌های ۵ بازی قبلی در زمین حضور داشته و با ۴۵۰ دقیقه، بیشترین میزان حضور در میدان را دارند.

شیخ دیاباته که با ۴ گل بهترین گلزن این تیم است، با یک گل به ازای هر ۷۸ دقیقه بازی، گلزن ترین بازیکن استقلال در مقایسه دقیقه بازی به گل نیز به حساب می‌آید. پس از شیخ، محمد نادری به ازای هر ۱۱۹ دقیقه بازی یک گل و فرشید اسماعیلی به ازای هر ۱۳۱ دقیقه بازی یک بار برای این تیم گلزنی کرده‌اند.

در حالی که امیرارسلان مطهری و فرشید اسماعیلی با ۲ پاس گل بهترین گل سازان این تیم هستند، مهدی قایدی با ۱۲ ضربه به سمت دروازه شوت زن ترین بازیکن آبیها بوده و این در حالی است دیاباته با ۱۱ و اسماعیلی با ۱۰ شوت بعد از او قرار دارند.

ترتیب قایدی، شیخ و اسماعیلی در دقت در شوت زنی و شوت در چارچوب نیز حفظ شده و قایدی با ۶ شوت در چارچوب، دقیق‌ترین شوت زن آبی‌هاست. بعد از وی نیز دیاباته و اسماعیلی با ۵ شوت در چارچوب قرار دارند. این ۳ بازیکن جمعاً ۱۶ بار شوت به چارچوب داشته‌اند که ۷ بار آن تبدیل به گل شده است.

شاگردان فرهاد مجیدی در این مسابقات ۲ بار دیرک دروازه حریفان را به لرزه در آورده‌اند که سهم آرش رضاوند و محمد نادری، هر کدام یک بار زدن به تیر دروازه بوده است.

آبی پوشان در این ۵ بازی ۲ بار از حریفان پنالتی گرفته و ۲ بار هم مرتکب خطای پنالتی شده‌اند. شیخ دیاباته و فرشید اسماعیلی بازیکنانی بودند که مدافعان حریف را وادار به خطای پنالتی کرده‌اند و در طرف مقابل وریا غفوری و میلیچ نیز بازیکنانی بودند که مرتکب خطای پنالتی شده‌اند.

دقیق‌ترین بازیکن استقلال همچنان مسعود ریگی است. هافبک میانی آبی پوشان که در دو بازی اخیر جایگاه ثابتش را از دست داده است، با ۹۵ درصد دقت در ارسال پاس، دقیق‌ترین بازیکن این تیم است و سیاوش یزدانی با ۹۲ درصد دقت در پاس، دومین بازیکن دقیق آبی پوشان است.

یزدانی همچنین با ۱۴ بار دفع توپ، ۶ بار قطع حملات حریف و ۸ دوئل موفق روی زمین و هوا، بهترین عملکرد را در بین مدافعان استقلال داشته است.

فرشید اسماعیلی با ۳ گل، ۲ پاس گل و کسب یک پنالتی، تاثیر گذار ترین بازیکن استقلال در فاز تهاجمی بوده و پس از وی نیز مهدی قایدی با ۳ گل و ۲ پاس گل قرار دارد. شیخ دیاباته نیز با ۴ گل و کسب یک پنالتی در کنار قایدی قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *