دوشنبه , ۲۷ اسفند ۱۳۹۷

برای ماندن به تیام التماس نمی‌کنیم/ AFC اصلا مرا جریمه نکرده است!

برای ماندن به تیام التماس نمی‌کنیم/ AFC اصلا مرا جریمه نکرده است!

به گزارش “ورزش تایمز”، همه اتفاقات باشگاه استقلال این روزها تحت الشعاع ماندن یا نماندن مامه تیام مهاجم سنگالی این تیم قرار گرفته است و استقلالی ها بسیج شده اند تا شاه مهره خود را برای فصل بعد هم حفظ کنند. اتفاقی که هنوز محقق نشده و به نظر می رسد کار چندان ساده ای هم باشد. حسن زمانی عضو هیات مدیره استقلال در گفت و گو با رادیو تهران به تشریح آخرین وضعیت این باشگاه با محوریت تیام پرداخت. 

* تشریح قرارداد تیام
این بازیکن با ما برای فصل بعد قرارداد دارد و قانونی بازیکن استقلال است. اما در قرارداد او پیش بینی شده بود که اگر پیشنهادی از یک باشگاه دیگر داشت باید ما را در جریان بگذارد و با نظر باشگاه جابجا شود. البته تیام فصل خیلی خوبی را با استقلال سپری کرد و ما مبلغ معقولی نسبت به توافقی که با او از سال قبل داشتیم را به رقم قراردادش اضافه می کنیم. اما اگر در نهایت تیام به این جمع بندی برسد که به هیچ وجه نخواهد با ما ادامه دهد، قطعا به دنبال یک کیس مثل تیام یا بهتر از تیام می رویم تا از قدرت تیم برای حضور در فصل آینده و مهمتر از آن مراحل پایانی لیگ قهرمانان کم نشود.

* به تیام التماس نمی کنیم
تیام بازیکن بزرگی است اما بزرگتر از نام استقلال نیست. ما برای ماندن نه به تیام و نه به هیچ بازیکن دیگری التماس نمی کنیم. اما سیاست ما حفظ این بازیکن است و تا جایی که جا داشته باشد تلاش مان را برای حفظ او انجام می دهیم. اجازه نمی دهیم که تیام از شرایط خوبی که در استقلال به دست آورده برای گرفتن امتیاز استفاده کند و برای ما ناز کند.

* تیام احساساتی و عاطفی است
همه چیز پول نیست. تیام یک بازیکن احساساتی و عاطفی است. او با هم تیمی هایش رابطه احساسی عمیقی پیدا کرده و مثل همین رابطه را با هواداران ما هم دارد. ما با در نظر گرفتن این پتانسیل سعی می کنیم از آن برای حفظ این بازیکن استفاده کنیم.

* در آینده بهتر قرارداد می بندیم
قراردادهای بازیکنان در فصل گذشته توسط مدیرعامل و یکی دیگر از مدیران بسته شده است. اگر نحوه عقد قرارداد ها مشکلی داشته باشد این مشکلات را در آینده برطرف کرده و سعی می کنیم منبعد قراردادها به نوعی بسته نشود که مثل الان برای حفظ بازیکن مشکل داشته باشیم.

* نورافکن نمی تواند همینطوری جدا شود
امید نورافکن بازیکنی جوان و محصول آکادمی استقلال است. او هم با ما قرارداد دارد و نمی تواند همینطوری جدا شود. اگر قرار به ترانسفر شدن نورافکن باشد این اتفاق حتما به نوعی خواهد افتاد که باشگاه هم از این انتقال سود خواهد برد. 

* آکادمی استقلال
ما آکادمی استقلال را به یک هیات امنا سپردیم و این تصمیمات را هیات امنا برای آن گرفته است. منتظر گزارش هیات امنا به هیات مدیره هستیم تا اگر در تصمیمات اتخاذ شده نقصی وجود دارد و خللی در کار آکادمی وارد شده آن را در هیات مدیره اصلاح کنیم. 

* شان مجلس بالاتر از دخالت در ارنج تیم ملی است
من هرگز نگفتم که نمایندگان مجلس می خواهند نامه بنویسند و بخواهند که دو سه بازیکن به تیم ملی اضافه شوند چون شان مجلس بالاتر از این است که در ارنج یک تیم دخالت کند. بلکه منظور من این بود که نمایندگان مجلس می خواهند توصیه های دوستانه ای را برای سرمربی تیم ملی داشته باشند. من بعنوان یک کارشناس می گویم که جای خالی همین نفرات خط خورده در بازی با ترکیه محسوس بود.

* AFC مرا جریمه نکرده است
نمی‌دانم چرا با گذشت پنج شش ماه از جریمه AFC هنوز رسانه ها آن را مطرح می کنند. شما (رسانه ها) نباید به آن بپردازید این بحث مربوط به گذشته است و باید فراموش شود! ضمن این که اصلا جریمه ای در کار نبوده است! یک بحثی بوده که آن هم دوستان مان از داخل خط داده بودند و این موضوع کاملا حل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *