سه شنبه , ۲۵ دی ۱۳۹۷

برانکو گفت آبرویم را از خیابان نیاوردم/ برای تمدید تردید داشتیم

برانکو گفت آبرویم را از خیابان نیاوردم/ برای تمدید تردید داشتیم

به گزارش “ورزش تایمز”، حمیدرضا گرشاسبی درباره عملکرد پرسپولیس در فصل گذشته گفت: خوشبختانه توانستیم خیلی خوب مشکلات را از سر راه برداریم و جایگاه مان را در بهترین نقطه ممکن قرار دهیم. مشکلات زیادی از لحاظ حقوقی و مالی داشتیم اما با برنامه ریزی دقیق نگذاشتیم، بدهی هایمان انباشته شود و راستش را هم بخواهید بسیاری از بدهی ها را هم دادیم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره مشکلات حقوقی سرخپوشان اظهار داشت: نمی خواهم بگویم مدیران قبلی کم کاری کرده اند. اتفاقا چون با آقای طاهری که مدیرعامل اسبق تیم بودند هم همکار بودم؛ خیلی از مدیرهای پرسپولیس هنوز گرفتار اتفاقاتی هستند که در پرسپولیس بوده اند. دلیلش هم این است که سلیقه ای می آیند و کاری می کنند و می روند. من مدیری نیستم که همه چیز را گردن نفرات قبلی بیندازم؛ حقیقت را می گویم.

گرشاسبی ادامه داد: برخی از پرونده هایمان برای ۲۰ سال قبل بوده است. حدود ۱۸۰ پرونده داشتیم که خیلی از آنها را حل کردیم. من هم قول داده بودم تمام مشکلات را از روزی که سرپرست شوم با تمام وجود حل کنم. اهل لایی کشیدن هم نیستم، همه من را در فوتبال می شناسند.

سرپرست باشگاه پرسپولیس که با برنامه «پنجره ای رو به شب» رادیو ورزش گفتگو می کرد درباره مشکلاتی که در تمدید قرارداد کادرفنی پرسپولیس به وجود آمد نیز صحبت کرد و گفت: برانکو همان مربی بود که هواداران می خواستند. وی بازی شناور را به فوتبال ایران و پرسپولیس آورد. قبل از عید امسال با آقای برانکو توافقی داشتیم اما قرار شد همه چیز را به پایان سال موکول کنیم. تنها احساس خطرمان این بود که هوادار اعتمادش را از دست بدهد. هوادار باید می دانست تیم از حضور در نقل و انتقالات محروم شده است و ما هم یکسال نمی توانیم بازیکن بگیریم.

وی درباره انتقادات از خودش درخصوص پنهان شدن پشت نتایج درخشان پرسپولیس اذعان داشت: من واقعا نمی دانم وقتی کارشناس ورزش چنین کاری می کند معنایی غیر از بی اعتمادی هوادار دارد؟! اگر همین برانکو یک بار پروازش و پولی که باید می گرفت به تاخیر می افتاد اینقدر جو آرام بود؟

سرپرست پرسپولیس اظهار داشت:  البته دلیل طولانی شدن مذاکرات‌مان هم به خاطر این بود که او نگران آینده بود. برانکو در صحبتی که با ما داشت گفت‌ به خاطر مشکلاتی که دارید، پنجره نقل‌ و انتقالات بسته شده است و تعدادی از بازیکنان هم که می‌خواهند از این تیم بروند و نمی‌توانید بازیکن بگیرید. من که آبروی حرفه ای ام را از خیابان نیاورده‌ام. البته ما با او صحبت کردیم و نگرانی‌هایش بر طرف شد. در آخر هم قصد داشت بندی در قراردادش گنجانده شود که هر لحظه خواست بدون مشکل از تیم جدا شود. ما موافق این بند نبودیم و در انتها با مذاکرات فراوانی که انجام دادیم، او را متقاعد کردیم که این بند در قراردادش نباشد اما ۱۵ درصد به قرارداد قبلی اش اضافه شد.

گرشاسبی درباره تمدید قرارداد بازیکنان پرسپولیس گفت‌: من به خاطر محرومیت نمی توانم باشگاه را کوچک کنم. تمام کارهایم با مشورت هیات مدیره و وزارت ورزش است. من وسط هواداران هستم. در همین بازی قبلی با الجزیره در طبقه دوم حاضر شدم. بهترین نظرها را از این قشر می گیرم. با این حال وقت زیادی قرار دادیم. برانکو از ما خواسته است تمام بازیکنان بمانند. با این حال تمدید قرارداد باید دوسویه باشد. بازیکن باید دل مربی را با تلاش هایش به دست آورد.

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره مذاکره اش با محسن مسلمان برای تمدید قرارداد تصریح کرد: با او صحبت کرده ایم. گفته ایم تلاشش را هم بیشتر کند و مشکلات اینچنینی برطرف شود. من بارها و بارها جلسه گذاشتم. شما جای من باشید. آیا می توان ارنج فنی را تغییر دهم و به سرمربی فشار بیاورم؟ به هر حال نمی خواهیم سرمایه پرسپولیس از دست برود. موضع پرپسولیس ماندن اوست. مشکل برانکو با مسلمان اخلاقی نیست. سرمربی تیم می گوید آمادگی لازم بدنی را در تمرینات ندارد. چند روز پیش با مسلمان صحبت می کردیم. گفتم بیا و تمدید کن! گفت بیایم که روی نیمکت بنشینم؟! گفتم دیگر خودت می دانی.

گرشاسبی درباره احتمال لغو محرومیت این باشگاه از حضور در نقل و انتقالات تابستانی اظهار داشت: ما امانتدار باشگاه هستیم. ما در فیفا و CAS خیلی بدنام بودیم. می گوییم اینطور نیست اما صد مورد اعلام می کنند. در داخل هم همینطور! هیچ کس به ما جا نمی داد؛ این برای پرسپولیس خیلی بد بود که آژانس های هواپیمایی و هتل ها به خاطر بدهی ها جا ندهند.

گرشاسبی در ادامه افزود: یکی از پیگیری های من حل مشکل مهدی طارمی بود. تا به حال سابقه نداشته که آنها رای خودشان را برگردانند اما ما دلیل های کافی و لازم را ارائه کرده‌ایم تا این مشکل را برطرف کنیم.

وی درباره محرومیت مترجم پرسپولیس از سوی کمیته اخلاق به دلیل حواشی رخ داده در جشن قهرمانی این تیم اظهار داشت: او یک ماه از فعالیت دور خواهد بود. بعد از این مدت نشستی را با آقای ایوانکوویچ خواهیم گذاشت و سپس تصمیم گیری کنیم. آن شب که جشن قهرمانی گرفتیم آقای برانکو خیلی ناراحت شده بود. بطوریکه تمام چهره اش سرخ شده بود. من آقای نیک سیرت را می شناسم که انسان با شخصیتی است و چقدر مودب است. همین موضوع برای مسائل شخصی او هم ایجاد مشکل کرده است. باید این مدت بگذرد تا درباره اش تصمیم گیری کنیم.

گرشاسبی درباره انتخاب جانشین افشین پیروانی گفت: ایشان به کمیته استیناف اعتراض فرستاده اند. پس از آن مشخص می شود چه تصمیمی می گیریم.

وی درباره بدهی های مالی سرخپوشان بار دیگر اظهار نظر کرد و گفت: قبل از این پایم به دادگاه نرسیده بود اما الان مشتری دائمی دادگاهها شده ام. در بین خارجی ها به گولچ بیشترین بدهی را داریم و باید به خودش ۲۵۰ هزار دلار و به وکیلش ۲۵ هزار دلار بدهیم. در حال تعامل با داخلی‌ها هم هستیم تا بدهی هایمان را به نحوی به آنها پرداخت کنیم. درباره برخی اسناد باید بگوییم برخی مدارک در خانه آقایان است و اصلا در باشگاه موجود نیست که ما بتوانیم کاری انجام دهیم.

گرشاسبی درباره عدم دعوت از علی علیپور به اردوی تیم ملی نیز اظهار نظر کرد و گفت: خودم با علی علیپور صحبت کردم و به او دلداری دادم. البته باید بگویم زمان اعلام لیست ۳۵نفره تیم ملی برای حضور در جام جهانی تیممان را به هم ریخت. کاش این فهرست پس از بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا اعلام می‌شد. درباره زمان اعلام این لیست هم با آقای تاج صحبت هایی کردم که قرار است به ما پاسخگو باشند.

سرپرست باشگاه پرسپولیسدر پایان اظهار کرد: در دعوت بازیکنانمان به تیم ملی عدالت رعایت نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *