دوشنبه , ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

با تیم ملی ایران از پیچ تاریخی عبور کردیم/VAR اولویت فدراسیون شد

به گزارش “ورزش تایمز” و به نقل از روابط‌عمومی هیئت فوتبال استان کرمان، شهاب‌الدین عزیزی‌خادم، رئیس فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران در آئین افتتاحیه آکادمی گل‌گهر که با حضور میرشاد ماجدی عضو هیئت رئیسه و رئیس کمیته جوانان و استعدادیابی فدراسیون، میثم پاریزی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان، محسن سلاجقه سرپرست هیئت فوتبال استان کرمان، امیر فرشاد تفکری رئیس هیئت فوتبال استان یزد، ایمان عتیقی مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، شهباز حسن‌پور رئیس مجمع نمایندگان استان و مسئولان محلی سیرجان برگزار شد، ضمن ابراز خشنودی از سفر به کرمان گفت: اینجا دیار سردار سلیمانی است و خوشحالم که در شهر او هستم.

عزیزی‌خادم به بیان گزارشی از وضعیت تیم ملی فوتبال پرداخت و تصریح کرد: هم اکنون تیم ملی از یک پیچ تاریخی با موفقیت عبور کرده است و همه ما از این بابت خوشحالیم و با انگیزه کار می‌کنیم و خداوند را شاکریم.

وی با اعلام اینکه فدراسیون فوتبال نگاهش افق‌گشایی بر مبنای توسعه متوازن و حمایتی است، بیان داشت: نگاه‌مان در فدراسیون یک نگاه جمعی است و نگاه شخصی برای ما ارزش ندارد.

رئیس فدراسیون فوتبال، هیئت‌های استان‌ها را بازوهای اجرایی توانمندی دانست و گفت: تغییر گفتمان بر فدراسیون حاکم است.

عزیزی‌خادم افزود: امروز می‌بینم در سیرجان، غیر از تیم آقایان، تیم بانوان هم افتخار آفرین است و یک رویکرد دیگر که در فدراسیون دنبال می‌کنیم نگاه عدالت محور به فوتبال آقایان و بانوان است.

وی ادامه داد: یکی از بحث‌های اصلی فدراسیون، استعدادیابی است و به دنبال یک فضای عدالت‌محور هستیم تا هیچ استعدادی نادیده گرفته نشود.

عزیزی‌خادم بیان داشت: کاری که در سیرجان انجام شد، جسارت فدراسیون را بیشتر کرد که بر اساس الزامات در بحث استعدادیابی کار کند.

رئیس فدراسیون فوتبال با اعلام اینکه متأسفانه تیم‌های پایه هیچ‌گاه دیده نشده اند، گفت: قطعاً ما در این حوزه برنامه داریم و به دنبال این هستیم که همه ملزم به افتتاح آکادمی شوند.

به گزارش “ورزش تایمز”، در بخشی از این مراسم، عزیزی خادم و سایر مسئولان روی طرحی از پیراهن گل گهر سیرجان که مربیگری آن را در فصل جاری رقابت‌های لیگ برتر امیر قلعه نویی بر عهده دارد، امضا زدند.

شهاب الدین عزیزی خادم در جمع خبرنگاران درباره حضور در آکادمی باشگاه گل گهر سیرجان افزود: برای اولین بار است به استان کرمان می آیم و اتفاق خیلی خوبی در این استان رقم خورده است. کلنگ زدنی بعضی پروژه‌ها را در منطقه شرق و جنوب شرق با محوریت کرمان آغاز کردیم.

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: امیدوارم از فضای موجود به بهترین شکل استفاده شود و باشگاه گل گهر نیز از این موضوع استفاده کند. تجربه آقای قلعه نویی فرصت خوبی برای گل گهر است. همچنین حضور آقای چمنیان نوعی تجربه است که باعث می‌شود داد و ستاد اطلاعات فنی و فوتبالی افزایش پیدا کند.

وی درباره زمان استفاده از کمک داور ویدئویی در لیگ برتر فوتبال ایران تصریح کرد: VAR جزو برنامه‌های شماره یک ما نبود اما الان اولویت فدراسیون فوتبال شده است. امیدواریم در نیم فصل دوم سال آینده از آن استفاده کنیم. موانعی همچون تکنولوژی و تحریم‌ها وجود دارد که باید بگویم مشکلی از لحاظ مالی در این زمینه‌ها نداریم بلکه نوع ورود این تجهیزات با توجه به تحریم‌ها مشکل است.

او ادامه داد: کارگروه فنی در این زمینه گذاشته ایم که به ما گزارش می‌دهند تا VAR وارد شود. من هیچ مانعی در این زمینه برای استفاده باشگاه‌ها نمی بی نم و اتفاق آن را امری ضروری می بی نم.

عزیزی خادم درباره تغییر دبیرکل فدراسیون فوتبال در جلسه یکشنبه هفته آینده هیئت رئیسه تصریح کرد: باید این جلسه برگزار شود و با توجه به زمان سه ماهه ای که داشتیم در آنجا تصمیم بگیریم. بازی‌های تیم ملی را پیش رو داریم و امیدوارم مناسب‌ترین تصمیم را در این زمینه بگیریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *