دوشنبه , ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

باخت فامیلی به سرخابی‌ها در تهران و جم در هفته بدون مساوی


“ورزش تایمز” – گروه ورزشی:  لیگ برتر ایستگاه سیزدهم را هم پشت سر گذاشت و همای سعادت در این هفته بر شانه برانکو و بازیکنانش نشست تا آنها با یک بازی کمتر نسبت به همه تیم ها بتوانند صدر جدول را به تسخیر خود در آورند. در این هفته مهمترین گل توسط بازیکنی زده شد که تاکنون در تاریخ رقابتهای لیگ برتر گلزنی نکرده بود و اولین گل این بازیکن، بدل به مهم ترین گل هفته شد. گلی که شایان مصلح در نود و ششمین دقیقه بازی وارد دروازه تیم پارس جنوبی کرد.

از نکات جالب در هفته سیزدهم این بود که فیروز کریمی و مهدی تارتار که پدر زن و داماد هستند در یک هفته و به صورت همزمان به دیدار استقلال و پرسپولیس رفتند و هر دو در این هفته مغلوب سرخابی‌های تهران شدند.

* مصلح یاد سپهر را زنده کرد
گلی که شایان مصلح در هفته سیزدهم زد، برای هواداران این تیم یاد سپهر حیدری و گل خاطره انگیز او به تیم سپاهان را زنده کرد. همانطور که سپهر حیدری با گلزنی در دقیقه ۹۶ برای پرسپولیس این تیم را قهرمان فصل کرد، مصلح نیز با گل دقیقه ۹۶ در آستانه نیم فصل اول این تیم را به صدر جدول فرستاد تا باعث شود قهرمانی نیم فصل برای سرخ پوشان تا حدود زیادی محقق شود.

* هفته بدون مساوی
از اتفاقات جالب در هفته سیزدهم این بود که در این هفته هیچ دیداری با مساوی طرفین تمام نشد و همه بازی‌ها با برد و باخت به اتمام رسید. این اتفاقی نادر است که به راحتی نمی توان شاهد آن بود. حداقل در فصل جاری این اتفاق برای اولین بار افتاد و در ۱۲ هفته گذشته هیچ هفته بدون مساوی را شاهد نبودیم.

* بهترین نتیجه هفته برای پدیده
شاگردان رضا مهاجری در هفته سیزدهم پرگل ترین و بهترین پیروزی هفته را به نام خود ثبت کردند تا به لطف ۳ گلی که به میهمان بخت برگشته خود زدند، در هفته سیزدهم با ۲۳ گل زده بهترین خط حمله لیگ را هم به خود اختصاص دهند.

بدیهی است که در مقابل، ضعیف ترین نتیجه هفته سیزدهم را هم باید به پای تیم نفت تهران نوشت که در مقابل پدیده با نتیجه ۳ بر یک مغلوب شد.

* پرسپولیس و فولاد برنده‌های خارج از خانه
سرخ پوشان تهران و اهواز تنها تیم‌هایی بودند که هفته سیزدهم خارج از خانه پیروز شدند. هر دو تیم نیز با نتایج مشابه یک بر صفر موفق به شکست دادن میزبانان خود شدند تا دو تیمی باشند که پیروزی در خانه حریف را تجربه کردند.

* پیروزی‌های رمانتیک
در هفته سیزدهم دو پیروزی را می‌توان بردهای رمانتیک و خاطره انگیز دانست. پر واضح است اولین پیروزی رمانتیک این هفته را باید به نام تیم پرسپولیس نوشت. تیمی که با گلزنی در دقیقه ۹۶ توانست بعد از هفته‌ها به صدر جدول مسابقات برسد.

دومین پیروزی رمانتیک هفته را هم باید به نام تیم صنعت نفت آبادان نوشت. تیمی که تا آخرین دقایق بازی مقابل میهمانش سپاهان با نتیجه ۲-۲ مساوی بود اما در آخرین دقیقه بازی کرار جاسم با یک سوپر گل خودش را ۲ گله کرد و پیروزی را نیز به اردوی صنعتی‌ها ارمغان آورد.

* گل‌های دیرهنگام
قطعا گل پرسپولیس به پارس جنوبی که در دقیقه ۹۶ به ثمر رسید دیرهنگام ترین گل این هفته بود. اما به جز آن یک گل دیگر هم در این هفته داشتیم که در دقیقه ۹۵ زده شد. گلی که حسین مهربان مهاجم تیم پدیده در این دقیقه وارد دروازه تیم نفت کرد تا دومین گل دیرهنگام هفته لقب گیرد.

* بهترین گلزنان هفته
عنوان بهترین گلزنان هفته را هم باید به دو بازیکن تخصیص داد. کرار جاسم هافبک عراقی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان و فرشید اسماعیلی هافبک تیم استقلال که هر کدام ۲ بار  موفق به گل زنی شدند.

به جز این دو هیچ بازیکن دیگری در این هفته نتوانست بیش از یک گل بزند.

* بهترین بازیکن هفته
باید کرار جاسم را بعنوان بهترین بازیکن هفته سیزدهم معرفی کرد. کرار در هر سه گلی که تیمش به سپاهان زد سهم داشت تا نقش اول را در پیروزی خانگی نفتی‌ها ایفا کند. وی در این بازی دو گل زد و یک پاس گل داد تا بتوان او را بهترین بازیکن هفته دانست.

* اولین دبل استقلال در فصل
شاگردان شفر مقابل تیم فیروز کریمی دوبار موفق به گلزنی شدند اما این تیم هنوز هم ضعیف ترین خط حمله لیگ را دارد. با این تفاوت که حالا در این عنوان یک شریک به نام گسترش فولاد تبریز دارد.

در بازی استقلال مقابل گسترش فولاد فرشید اسماعیلی دبل کرد تا این اتفاق برای اولین بار در طول این فصل برای آبی پوشان افتاده باشد. در واقع اسماعیلی اولین استقلالی بود که در فصل جاری در یک بازی دبل کرد.

* پرتکرارترین نتیجه
در هفته‌ای که هیچ بازی بدون گل تمام نشد و در هیچ دیداری شاهد نتیجه مساوی نبودیم، پر تکرار ترین نتیجه یک بر صفر بود که در چهار بازی شاهد شکل گیری این نتیجه بودیم. در این هفته چهار تیم پرسپولیس، فولاد، سایپا و استقلال خوزستان تیم هایی بودند که با نتیجه مشابه یک بر صفر حریفان خود را شکست دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *