شنبه , ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

این تیم ملی از نظر تدارکات ضعیف ترین تیم ملی ایران است

پیروز قربانی در گفتگو با “ورزش تایمز” درباره شرایط تیم ملی فوتبال ایران اظهار داشت: در مورد نفرات دعوت شده به تیم ملی اصلاً بحثی ندارم چون این لیست تا حدود زیادی سلیقه‌ای است و من شخصاً به سلیقه سرمربی تیم ملی احترام می‌گذارم. بحث کردن درباره لیست دعوت شدگان عایدی جز بر هم زدن تمرکز مربی و بازیکنان ندارد و هیچ سودی را به فوتبال ما نمی‌رساند.

کارشناس فوتبال در خصوص حضور تیم ملی در مرحله برگشت مرحله گروهی دور مقدماتی مسابقات گفت: اگر سطحی به این موضوع نگاه کنیم باید گفت تیم ملی ما سیزده، چهارده بازیکن بسیار با کیفیت دارد که بسیاری از آنها در لیگ‌های معتبر اروپایی بهترین عملکرد را دارند، پس کار ساده‌ای داریم. اما اگر در موضوع ریز شویم باید گفت تیمی که از بهترین نفرات شکل گرفته، با تدارکاتی بسیار ضعیف عازم مسابقات می‌شود و این کار را سخت می‌کند.

وی اضافه کرد: این تیم ملی با اختلاف ضعیف‌ترین تدارکات ممکن را در بین همه تیم‌های ملی سنوات گذشته دارد و با ضعیف‌ترین تدارکات ممکن به این مسابقات می‌رود.

پیشکسوت فوتبال تاکید کرد: فدراسیون کدام تدارکات را برای بالا بردن کیفیت کار در این تیم انجام داده؟ کدام بازی تدارکاتی در دستور کار تیم ملی قرار گرفته؟ چه کار خاصی برای این تیم صورت گرفته است؟ فوتبال یک ورزش تیمی است و هرچقدر هم یک تیم بازیکنان خوبی داشته باشد، این بازیکنان باید در کنار هم کار کنند تا بازدهی لازم را داشته باشند.

قربانی خاطرنشان ساخت: به عنوان مثال ما طارمی را داریم که بهترین عملکرد را در پورتو دارد. اما این بهترین عملکرد او در تیم پورتو و به خاطر شرایط تیمی آن تیم است. اگر بخواهیم طارمی در تیم ملی هم مثل پورتو بدرخشد، باید او در شرایط تیمی همین تیم قرار بگیرد؛ و این موضوع در مورد تمام بازیکنان ما صدق می‌کند. شاید آنها به واسطه همبازی بودن در گذشته و این اردوهای کوتاه مدت شناخت نسبی از یکدیگر داشته باشند، اما انجام بازی‌های تدارکاتی است که می‌تواند این هماهنگی‌های تیمی را بالا ببرد.

ملی پوش سابق کشورمان در خصوص حریفان این گروه بیان داشت: برای دیدار با کامبوج و هنگ کنگ که اصلاً نباید مشکلی داشته باشیم. حتی به نظر من بحرین را هم باید ببریم و تنها تیمی که شاید برای ما تولید دردسر کند، عراق است. آن هم نه فوتبالی، بلکه به خاطر مسائل حاشیه‌ای که وجود دارد. اما این را بگویم صرف اینکه در مرحله قبل به عراق و بحرین باختیم دلیل نمی‌شود که در این مرحله توان غلبه بر آنها را نداشته باشیم.

قربانی در پایان با اشاره به حضور کریم باقری در کادر فنی تیم ملی گفت: این انتخاب را به فال نیک می‌گیرم و امیدوارم او در تیم ملی بازدهی مناسبی داشته باشد. باقری یک بزرگ‌تر است که همه بازیکنان قبولش دارند و می‌تواند به سرمربی تیم ملی کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *