چهارشنبه , ۲ مهر ۱۳۹۹

اوج هیجان و لذت را با نفت مسجد سلیمان و نساجی تجربه کنید


به گزارش “ورزش تایمز”، پانزدهمین هفته از رقابت های لیگ دسته اول کشور امروز با انجام ۹ بازی در شهرهای مختلف کشور انجام می‌شود و جدا از بازی‌های حساس امروز، دیدار تیم‌های نساجی و نفت مسجد سلیمان قطعا از درجه‌ای از حساسیت برخوردار است که می‌تواند همه بازی‌های این هفته را تحت الشعاع خود قرار دهد.

در دیگر بازی‌های هفته پانزدهم مس رفسنجان و ماشین سازی در رفسجان با هم دیدار می‌کنند، مس کرمان در خانه از فجر سپاسی پذیرایی می کند، ایرانجوان میهمان اکسین البرز است، برق جدید و آلومینیوم اراک در شیراز به مصاف هم می روند، شهرداری در تبریز میزبان گل گهر سیرجان است، بادران در قم با صبا دیدار می کند، راه آهن و ملوان در خانه راه آهن با یکدیگر دیدار می‌کنند و بالاخره شهرداری ماهشهر از خونه به خونه پذیرایی می‌کند.

* نساجی قائمشهر – نفت مسجد سلیمان
گرچه دو تیم در رده‌های اول و دوم جدول قرار دارند، اما نفتی‌ها چنان حاشیه امنیتی برای خود ایجاد کرده‌اند که حتی شکست در این دیدار هم نمی‌تواند صدر جدول را از شاگردان فکری بگیرد.  اما شکست و یا حتی مساوی برای نساجی می تواند منجر به سقوط چند پله‌ای این تیم در جدول شود.

نساجی به همراه دو تیم بادران و برق شیراز ۲۶ امتیازی بوده و رقابت تنگاتنگی برای احراز جایگاه دوم جدول دارند. پاشازاده خوب می داند اگر قافیه را در خانه ببازد تبعات سنگینی در جدول انتظارش را می کشد. چرا که برق و بادران روی کاغذ حریفانی به مراتب ساده تر نسبت به نفت مسجد سلیمان را پیش رو دارند و پیروزی برای این دو تیم تا حدودی قابل پیش‌بینی است.

حساسیت این بازی فراتر از حساسیت های جدولی است و وقتی بر شدت آن افزوده می شود که می بینیم سرمربی کنونی نفتی‌ها فصل گذشته سرمربی تیم حریف بوده است و ورزشگاه شهید وطنی و جو حاکم بر آن برای او به هیچ وجه بیگانه نیست.

نفتی‌ها به همراه بادران با ۱۹ گل زده بهترین خط حمله را در اختیار دارند و در فاز تهاجمی بسیار زهراگین و خطرناک هستند. پیمان میری و میلاد میداودی با ۴ و احمد داودی با ۳ گل زده خطرناک ترین بازیکنان این دو تیم در خط حمله هستند. مسجد سلیمانی تنها ۶ بار گل خورده‌اند و از این حیث در صدر جدول تیم‌های لیگ یکی هستند.

در  تیم نساجی که با ۱۷ گل زده و ۱۰ گل خورده و ۲۶ امتیاز در رده دوم جدول قرار دارد، یک مدافع به اسم مجتبی ممشلی با ۵ گل بهترین گلزن است و این نشان می دهد که شاگردان پاشازاده برنامه‌های ویژه‌ای برای استفاده از ضربات ایستگاهی دارند.

این بازی از ساعت ۱۴ امروز و به میزبانی تیم نساجی در قائمشهر برگزار می شود.

* برق جدید شیراز – آلومینیوم اراک
شاگردان داود مهابادی به هیچ چیز به جز پیروزی در این بازی و کسب امتیازات کامل فکر نمی کنند. آنها به پیروزی فکر می کنند و امیدوار به لغزش نساجی در خانه مقابل صدرنشین هستند تا بتوانند لااقل یک پله در جدول صعود کرده و یا حتی در شرایطی خاص به رده دوم جدول هم چنگ بیندازند. البته شرایط بالای جدول به گونه‌ای است که نتیجه بازی نفت و نساجی در هر صورت می‌تواند به سود تیم برق جدید شیراز باشد، منوط به این که این تیم برنده از میدان خارج شود.

شیرازی‌ها همچون نساجی و بادران ۲۶ امتیازی هستند و تنها به دلیل تفاضل گل کمتر در رده چهارم قرار گرفته‌اند. شرایط دو تیم در جدول کاملا قرینه یکدیگر است. یعنی برق در رده چهارم جدول قرار دارد و آلومینیوم از پایین جدول چهارم است. برقی ها مدعی صعود به لیگ برتر هستند و آلومینیومی ها در تلاطم حفظ خود در لیگ دسته اول هستند.

* بادران – صبا
بادران نیز همچون برق جدید شیراز با تمام قوا در خانه خود به مصاف تیم بحران زده صبا می‌رود به این امید که پیروزی‌اش در این دیدار همراه با اتفاقات در بالای جدول در نهایت به سود این تیم تمام شود. شاگردان محمد ربیعی ساق های شان در چمن سبز است و گوش شان به اتفاقات شیراز و قائمشهر.

بادرانی‌ها می‌توانند در صورت پیروزی در این بازی به ظاهر ساده خانگی یا به رده دوم جدول صعود کنند و یا حداقل فاصله امتیازی شان با صدر جدول را کم کنند. و البته به شرط مساوی شدن دیدار بزرگ هفته پانزدهم به هر دو هدف خود به شکل همزمان برسد.

* شهرداری ماهشهر – خونه به خونه
از دیگر بازی های مهم هفته پانزدهم دیدار تیم‌های پنجم و دوازدهم جدول است. خونه به خونه که با جواد نکونام جان گرفت و تاحدودی به صف مدعیان پیوست، برای حفظ موقعیت نسبتا خوبش در جدول کار چندان ساده ای در پیش ندارد و باید در ماهشهر به مصاف تیمی برود که گرچه از لیگ دسته دوم به لیگ یک صعود کرد اما شرایط مطلوبی در لیگ یک دارد و توانسته بازی های خوبی ارائه داده و نتایج قابل قبولی بگیرد.

خطرناک ترین و گلزن ترین بازیکن این فصل لیگ دسته اول یک هافبک به اسم فرشید پاداش است که با ۹ گل زده تا به اینجای کار آقای گل مسابقات محسوب می شود و حادم پاکدل از ماشین سازی و اویس کردجهان از ایرانجوان با ۸ گل در تعقیب او هستند. بهترین گلزن تیم خونه به خونه هم یک مهاجم به اسم روح الله باقری است. بازیکنی که در سال های اخیر جزو گلزنان برتر لیگ دسته اول بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *