شنبه , ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

انتظار تغییر بزرگ نداشته باشید/ تیم ملی در مسیر درستی قرار ندارد

به گزارش “ورزش تایمز”، دراگان اسکوچیچ روز پنجشنبه ۱۷ بهمن به صورت رسمی از سوی فدراسیون فوتبال به عنوان سرمربی جدید تیم ملی به جای مارک ویلموتس معرفی شد. نشست خبری و معارفه اسکوچیچ امروز شنبه در هتل آکادمی فوتبال برگزار شد و سرمربی جدید تیم ملی به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

متن صحبت‌ها و سوال و جواب سرمربی تیم ملی در این خبر کامل می‌شود…

تبریک روز مادر
اسکوچیچ در ابتدای این نشست خبری گفت: روز مادر را به همه بانوان تبریک می گویم چون بدون حضور مادران ما در این سالن نبودیم. ابتدا درباره برنامه آماده سازی تیم ملی صحبت می‌کنم.

احساس می‌کنم یک مربی ایرانی هستم
وی گفت: انتخاب بنده به عنوان سرمربی تیم ملی ایران افتخار بزرگی است. احساس می‌کنم یک مربی ایرانی بعد از ۵ سال حضور در عرصه باشگاهی به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب می‌شود و این مسئولیتم را سنگین می‌کند.

تیم ملی در مسیر درستی نیست
اسکوچیچ تاکید کرد: تیم ملی در بازی‌های انتخابی جام جهانی در مسیر درستی قرار نگرفته است ولی بنده اینجا هستم تا با تمام انرژی مثبت و دانش و تجربه‌ای که به کار می‌گیرم برای موفقیت تیم ملی تصمیم بگیرم.

بازی به بازی برد می‌خواهیم
سرمربی تیم ملی یادآور شد: دوست دارم به صورت شفاف درباره اهدافم صحبت کنم. بعد از اظهاراتی که در رسانه‌های ایران مطرح شده است باید بگویم می‌خواهیم مسابقات را بازی به بازی با برد پشت سر بگذاریم که در نهایت منجر به صعودمان به جام جهانی می‌شود.

تعامل سازنده با باشگاه‌ها
وی ادامه داد: در رابطه با باشگاه‌هایی که خواهم داشت، با آغوش باز به پیشنهاد مربیان لیگ برتری گوش می‌دهم. تعامل سازنده‌ای با باشگاه‌ها خواهم داشت. هر موردی که باشگاه‌ها نیاز داشته باشند و پیشنهاد بدهند ۲۴ ساعته در خدمت آنها خواهم بود.

بازیکنان ایرانی را درک می‌کنم
اسکوچیچ افزود: یکی از فوایدی که حضور بنده در تیم ملی دارد این است که با فوتبال باشگاهی ایران آشنا هستم و بعد از پنج سال حضور در ایران، ذهنیت بازیکنان ایرانی را درک می‌کنم. قطعاً این موضوع می‌تواند یک نکته مثبت باشد. من کارم را شروع کرده ام و اولین مرحله به پایان رسیده است. مرحله اول تجزیه و تحلیل مسابقات تیم ملی و زیر نظر داشتن باشگاه‌هایی که ملی پوشان در آن حضور دارند، بوده است. عملکرد بازیکنان را بررسی کرده ام. همچنین بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا را.

تمرکز روی بازی‌های پیش رو
وی اظهار کرد: تمام نکات مثبت و منفی تیم ملی را در نمایش‌های قبلی استخراج کرده ایم و باید تمرکز بیشتری روی بازی‌های پیش رو انجام بدهیم؛ روی بازیکنانی که در تیم‌های بین المللی توپ می‌زنند. از همینجا پیامی را به بازیکنان ایران می‌دهم و آن این است که همه شانس مساوی برای حضور در تیم ملی دارند و دعوتشان بستگی به عملکردشان دارد.

نمی‌توانم همه بازی‌ها را ببینم
سرمربی تیم ملی ایران اظهار کرد: طی چند روز آینده برنامه ما به این شکل خواهد بود. تمرکزمان روی لژیونرها است. باتوجه به پراکندگی لیگ‌هایی که ایرانی‌ها در آن هستند برایم میسر نیست که بازی همه را از نزدیک تماشا کنم ولی تا جایی که امکان داشته باشد تلاش می‌کنم حتماً از طریق تماس تلفنی با آنها ارتباط بگیرم. با آنها صحبت و سعی می‌کنم انرژی مثبتم را به بازیکنان منتقل کنم.

انتظار تغییر بزرگ نداشته باشید
اسکوچیچ گفت: بررسی ما ادامه خواهد داشت تا به مرحله بعد برسیم. باتوجه به زمان باقی مانده تا بازی بعدی تیم ملی نباید انتظار تغییر بزرگ داشته باشیم ولی رفته رفته تزریق افکار و شخصیتم را شاهد خواهید بود.

نیازمند ارتباط نزدیک هستیم
وی ادامه داد: قبل از اینکه به مرحله انتخاب بازیکن برسیم مدل بازی تیم را انتخاب خواهیم کرد. به طور کلی باید بگویم ساماندهی تیم را زیر نظر خواهیم داشت و سپس یک تیم ملی توانا و پویا را شاهد خواهیم بود. در مورد ارتباط با باشگاه‌ها باید بیشتر توضیح بدهم. شاید از یک بازیکن در باشگاه خواسته‌های متفاوتی نسبت به تیم ملی باشد. این نیازمند ارتباطی پایدار بین کادر فنی تیم ملی و مربی باشگاهی است.. نمی‌خواهم درباره ارتباط تیم ملی با باشگاه‌ها در زمان کی روش صحبت کنم ولی آنچه که می گویم این است که باید بازیکنی که من انتخاب می‌کنم، مربی باشگاهی بداند از او چه می‌خواهم و من هم این را متوجه بشوم. همچنین ارتباطات اروپایی بسیار گسترده‌ای برای لژیونرهای ایرانی دارم. خیلی از مربیان لژیونرهای ایرانی، دوستان من هستند.

بعد از اظهارات ابتدایی اسکوچیچ، خبرنگاران برای سوال از سرمربی تیم ملی پشت تریبون قرار گرفتند. خبرنگاری از اسکوچیچ پرسید که چقدر امیدوار است تیم ملی ایران مجدداً به دوران اقتدار زمان کارلوس کی روش برگردد و به جام جهانی صعود کند.

از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم
اسکوچیچ گفت: همه اینجا هستیم تا حمایت از تیم ملی را نشان بدهیم. با القای جو مثبتی که در تیم ملی داریم کار را پیش می بریم. با شناختی که از فوتبال ایران داریم برنامه‌ها را اجرایی می‌کنیم. از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم. امیدوارم بازیکنان هم پیام مرا گوش بدهند. آنها را تشویق می‌کنم تا دست به دست هم بدهیم تا فصل جدیدی را از نتیجه گیری رقم بزنیم البته برای کسب این موفقیت نیاز به تمام جامعه فوتبال نظیر شما رسانه‌ها داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *