دوشنبه , ۲۹ مهر ۱۳۹۸

انتظارات از استقلال نباید بالا برود/مقایسه فنی بازیکنان درست نیست

شاهین بیانی در گفتگو با “ورزش تایمز” با اشاره به حضور سرمربی ایتالیایی در راس کادر فنی استقلال گفت: استراماچونی یک مربی حرفه‌ای است. او در اروپا کار کرده و با فوتبال روز دنیا آشنایی کاملی دارد. بنابراین می‌تواند با برگزاری یک اردو در آرامش کامل و تمرینات منظم پیش فصل در استقلال موفق باشد. سرمربی جدید استقلال در همین مدت کوتاه که در ایران است شناخت خوبی از فوتبال ما پیدا کرده و این مسئله کمک مفیدی به او خواهد کرد.

مدافع پیشین استقلال در پاسخ به این سوال که همه از استراماچونی قهرمانی می‌خواهند گفت: نباید خیلی زود از او انتظارات زیادی داشته باشیم. سرمربی جدید استقلال به زمان نیاز دارد. بنابراین، این انتظار زیاد باعث می‌شود توقع هواداران هم بالا رفته، کار برای استراماچونی سخت شود. بنابراین همه باید دست به دست هم دهیم تا سرمربی استقلال بتواند با آرامش کارش را دنبال کند.

وی در خصوص حضور شیخ دیاباته به عنوان مهاجم جدید استقلال گفت: من هم شنیدم او یک بازیکن کاملاحرفه ای است. در چند تیم اروپایی بازی کرده و از لحاظ فیزیک بدنی شرایط خوبی دارد که امیدوارم بتواند خیلی زود با سایر بازیکنان هماهنگ شده و در آینده برای استقلال تأثیرگذار باشد.

مدافع پیشین استقلال با انتقاد از کسانی که این بازیکن را نیامده با مامه تیام مقایسه می‌کنند، گفت: مامه تیام بازیکن خوبی بود اما هر بازیکنی خصوصیات خاص خودش را دارد ولی نمی‌توان دو بازیکن را با یکدیگر مقایسه کرد و آنها را شبیه به هم دانست. اگر دیاباته این موضوع را متوجه شود مطمئناً فشار زیادی بر روی او خواهد بود و شاید نتواند عملکردی را که همه انتظارش را دارند در طول فصل از خود نشان دهد. بنابراین قیاس بازیکنان با یکدیگر درست نیست و از هر کس به اندازه توانایی اش باید انتظار داشت.

شاهین بیانی در خصوص جایگزینی جواد زرینچه به جای اصغر حاجیلو گفت: انتخاب زرینچه انتخاب خوبی بود. او سال‌ها در استقلال کار کرده و تجربه بالایی دارد. زرینچه سال‌ها به عنوان بازیکن و مربی در استقلال بوده و داند حاشیه‌های این تیم را چگونه از بین ببرد البته باید از زحمات اصغر حاجیلو هم تشکر کرد که در طول دوران سرپرستی اش در استقلال تلاش زیادی از خود نشان داد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: صحبت آخر من با هواداران است. آنها باید شرایط را بدانند و متوجه باشند که کادر فنی استقلال به تازگی به این تیم آمده و نیاز به حمایت دارند. بنابراین طرفداران استقلال باید صبور باشند. از تیمشان تحت هر شرایطی حمایت کنند زیرا این حمایت می‌تواند تأثیر بسزایی از لحاظ روحی و روانی برای آبی پوشان داشته باشد و ضامن موفقیت آنها در لیگ نوزدهم باشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *