پنجشنبه , ۱۲ تیر ۱۳۹۹

امارات اصلی‌ترین حریف جوانان ایران است/ تیم ها در یک سطح هستند

به گزارش “ورزش تایمز”، در ابتدای این نشست سیروس پورموسوی، سرمربی تیم جوانان ایران ضمن خوش آمدگویی به مربیان و تیم هایی که به تهران سفر کرده اند گفت: ابتدا از رسانه‌ها به دلیل حمایت از تیم جوانان در طول ۱۱ ماه گذشته تشکر می‌کنم. همچنین به هر سه تیم میهمان خوش آمد می‌گویم و امیدوارم در کشور ایران، اقامت خوبی داشته باشند.‌ مردم ایران بسیار میهمان نواز و همچنین صلح دوست هستند.

وی ادامه داد: در خصوص مسابقات باید بگویم قبل از شروع بازی‌ها شانس همه تیم‌ها برابر است و تا مسابقات شروع نشده نمی‌توان چیزی گفت، اما با برگزاری بازی اول تا حدودی تکلیف مسابقات مشخص می‌شود. تیم ما همانطور که در بازی‌های تدارکاتی عملکرد خوبی داشت، در این مسابقات هم تلاش می‌کند بهترین نتایج را کسب کند.

سرمربی تیم جوانان درباره نحوه آماده سازی تیمش تصریح کرد: به شکل کامل از تدارکات و روند آماده سازی تیم راضی هستم. ما بیش از ۲۰ بازی تدارکاتی داشتیم و سه اردوی خارجی هم برگزار کردیم. البته شاید اگر زمان اجازه می‌داد می‌توانستیم روی نقاط ضعف و قوت‌مان بیشتر کار کنیم.

پورموسوی همچنین در پایان گفت: بازی های آخر تیم های امارات و قرقیزستان را بررسی کرده‌ایم‌ و باید بگویم تیم های خوبی هستند. اگر از این گروه صعود کنیم، راه هموار می‌شود. چون امارات حریف جدی ماست و با توجه به سوابقی که دارد، اگر بتوانیم آنها را شکست دهیم، می‌توانیم جزو ۴ تیم پایانی باشیم، چرا که در گروه سختی قرار داریم.

نیکیتین ایگور، سرمربی تیم قرقیزستان نیز در این نشست گفت:ما در گروه بسیار سختی هستیم و تیم‌های قدرتمندی در گروه حضور دارند چون هنوز بازی‌ها شروع نشده باید بگویم همه تیم‌ها در یک سطح هستند. بعد از برگزاری بازی‌های اول سطح تیم‌ها بیشتر مشخص می‌شود که به لحاظ تاکتیکی و فیزیکی چگونه هستند و کدام تیم‌ها شانس صعود دارند اما به عقیده من هر چهار تیم در این گروه شانس دارند. فوتبال در قرقیزستان چند سالی است که حرفه‌ای و برنامه‌ریزی از فوتبال پایه شروع شده است. به عنوان مربی روس برای فوتبال قرقیزستان احترام قائلم و استعدادهای خوبی خود را در فوتبال قرقیزستان معرفی کرده‌اند. پایه فوتبال قرقیزستان به درستی چیده شده و نمی‌توان گفت از این گروه ۴ تیمی فقط ایران و امارات شانس دارند و ما و نپال هم شانس خواهیم داشت. برای صعود تلاش می‌کنیم و فوتبال قرقیزستان در رده بزرگسالان و در جام ملت‌های آسیا نیز شانس عملکرد خوبی داشت و اینجا هم شانس زیادی داریم.

فردو میلین، سرمربی کروات تیم فوتبال جوانان امارات نیز در این نشست اظهار داشت:باید بگویم در گروه جذابی هستیم و به نظر من همه تیم‌ها شانس صعود دارند. همه تیم‌هایی که به اینجا می آیند قطعا برای این تلاش خواهند کرد که صعود کنند و برای مسابقات قهرمانی انتخاب شوند. ما هم برای این موفقیت تلاش می‌کنیم.

وی در خصوص اینکه امارات و ایران شانس بیشتری برای صعود دارند، گفت: این دیدگاه درستی نیست که فقط امارات و ایران شانس صعود دارند. فوتبال پیشرفت چشمگیری داشته، همانطور که در چمپیونز لیگ می‌بینید تیم‌های کوچک هم پیشرفت کرده‌اند. باید به قرقیزستان و نپال هم احترام بگذاریم و به نظرم هر ۴ تیم شانس صعود دارند و نتایج قابل پیش بینی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *