چهارشنبه , ۲۹ اسفند ۱۳۹۷

استقلال و پرسپولیس درخواستی برای استفاده از بازیکن سرباز نداشتند

استقلال و پرسپولیس درخواستی برای استفاده از بازیکن سرباز نداشتند

مهرعلی باران چشمه در گفت و گو با “ورزش تایمز” با بیان این نکته که هیچ کدام از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس درخواستی مبنی بر استفاده از بازیکنان سرباز نداشته‌اند گفت: البته قانون تغییری نکرده و فقط تیم‌های نظامی قادر به استفاده از فوتبالیست‌های سرباز می‌باشند.

وی افزود: همانطور که قبلا هم گفته بودم نیروهای مسلح در همه رشته‌ها از جمله فوتبال تیم‌هایی دارند و فوتبالیست‌ها هم مثل ورزشکاران دیگر رشته‌ها تنها می‌توانند در تیم‌های نظامی بازی کنند. با خروج تراکتورسازی از تیم‌های نظامی که شامل استفاده از بازیکنان سرباز بود، در حال حاضر دو تیم ملوان و فجر شهید سپاسی در لیگ دسته اول بعلاوه نیروی زمینی و مقاومت در لیگ دسته دوم پذیرای بازیکنان سرباز هستند. 

مدیر کل تربیت بدنی نیروهای مسلح در ادامه تصریح کرد: من در مصاحبه‌های قبلی‌ام نامی از استقلال و پرسپولیس به صورت مجزا نیاورده بودم و به طور کلی گفته بودم همه تیم‌های غیر نظامی که طبیعتا استقلال و پرسپولیس هم شامل این تیم‌ها می‌شوند. ضمن این که واقعا نه استقلال و نه پرسپولیس هیچ درخواستی مبنی بر استفاده از بازیکن سرباز به اداره کل تربیت بدنی نیروهای مسلح نداشته‌اند.

باران چشمه در پاسخ به این سئوال که «تکلیف بازیکنان بزرگ و ملی پوش که سطح شان از لیگ یک و دو بسیار بالاتر است اما سرباز می‌شوند چه می‌شود؟» گفت: اتفاقا در جلسه‌ای که داشتیم همین مورد مطرح شد. هنوز راهکار مشخصی در نظر گرفته نشده اما خود ما هم این را درک می‌کنیم که برخی بازیکنان سرباز را باید مستثنی کرد. برای این عده که تعدادشان زیاد نیست حتما یک تبصره در نظر گرفته می‌شود و راهکار مناسبی برای این تعداد در نظر گرفته می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *