پنجشنبه , ۹ بهمن ۱۳۹۹

استقلال برنده مطلق دیدارهای گذشته/ شاهین بدون پیروزی مقابل آبی‌ها

به گزارش “ورزش تایمز”، نوزدهمین دوره از مسابقات لیگ برتر سرانجام به هفته پایانی خود رسید و تیم استقلال که شانس قابل ملاحظه‌ای برای نایب قهرمانی و کسب سهمیه آسیا از طریق لیگ برتر دارد، در این هفته میهمان شاهین بوشهری است که سقوطش از هفته گذشته قطعی شد.

شاهین بوشهر با احتساب فصلی که در آن هستیم، ۴ بار تجربه حضور در لیگ برتر را دار. آنها ۸۹-۸۸، ۹۰-۸۹، ۹۱-۹۰ و ۹۹-۹۸ حضور در لیگ برتر را تجربه کرده‌اند و تاکنون هم در این مسابقات ۷ بار با استقلال دیدار داشته‌اند که در هیچ یک از این بازیها پیروز نبودند.

در مجموع ۷ دیدار گذشته، ۵ بار استقلال پیروز شده و ۲ بار هم دیدارهای دو تیم با نتیجه مساوی به پایان رسیده است. آبی پوشان در این ۷ دیدار گذشته ۱۲ گل زده و شاهینی ها نیز در مقابل ۵ بار دروازه آنها را باز کرده‌اند.

 مجتبی جبار با  ۳ گل بهترین گلزن استقلال به شاهین بوشهر است فرزاد آشوبی با ۲ گل بعد از وی قرار دارد. آرش برهانی، غلامرضا عنایتی، رینالدو، مهدی قائدی، شیخ دیاباته، آرش رضاوند و محمد دانشگر هم بازیکنان یک گله استقلال به شاهین بوشهر هستند.

بهترین نتیجه‌ای هم که استقلال مقابل شاهین بوشهر گرفته در آخرین دیدار دو تیم رقم خورده و آبی‌ها در شرایطی که سرمربی نداشتند توانستند این تیم را در ورزشگاه آزادی با نتیجه ۴ بر یک شکست دهند.

هشتمین دیدار دو تیم در قالب هفته پایانی لیگ برتر برگزار می‌شود که این دیدار از ساعت ۲۰:۴۵ روز شنبه ۳۰ مرداد به میزبانی شاهین در بوشهر برگزار می‌شود. این آخرین حضور شاهین در لیگ برتر است چرا که پیش از این سقوط آنها به لیگ دسته اول قطعی شده است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *