یکشنبه , ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

از نیاز پرسپولیس به شوک تا تصمیم صحیح مجیدی در تیم فوتبال امید

بیژن ذوالفقارنسب در گفتگو با “ورزش تایمز”، در خصوص نتایج بازی‌های هفته ششم لیگ برتر فوتبال ایران گفت: خوشبختانه تیم ها شرایط فنی بهتری نسبت به هفته های ابتدایی پیدا کرده اند و بازی های قابل قبولی را از اکثر تیم ها شاهد هستیم. بدون شک بدترین نتیجه را نیز پرسپولیس به دست آورد که باز هم نتوانست روی سرمایه های خودش برنامه ریزی مناسبی داشته و امتیاز بگیرد.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس درباره باخت یک بر صفر سرخپوشان پایتخت مقابل شهر خودرو مشهد افزود: پرسپولیس نسبت به چند سال اخیر ضعیف‌ترین عملکرد را داشته است. این تیم بدون شک نیاز به شوک اساسی دارد. پرسپولیس باید ساختار خودش را در چند بخش از اجزای باشگاه اصلاح کند تا دیر نشود.

وی ادامه داد: کالدرون هنوز هم نمی تواند بازیکنان خود را در پست هایی از زمین بازی دهد که بیشترین بازدهی را داشته باشد. کسب سه باخت و سه برد در شش هفته اصلا مناسب نیست. شاید این نوع نتیجه گیری مقطعی باشد اما اگر به چالش های به وجود آمده توجه نکنند باز هم شکست در پی خواهد بود.

ذوالفقارنسب در ادامه به استعفای فرهاد مجیدی از سرمربیگری در تیم امید پرداخت و گفت: فرهاد مجیدی بازیکن بسیار خوبی بود. باید قدردان تلاش های او باشیم. مجیدی پا در عرصه ای گذاشت که تلاطم زیادی به همراه داشت. مجیدی بهترین تصمیم را برای رفتن از تیم امید گرفت. یکی از بهترین رفتارهای او دادن استعفا از پست خود بود. این تیم هنوز نمی داند زیرنظر کدام سازمان است. هیچ کس توجهی به این تیم ندارد و قطعا هم با همین دست فرمان نتیجه ای روشن در انتظار نیست.

از نیاز پرسپولیس به شوک تا تصمیم صحیح مجیدی در تیم فوتبال امید

وی در ادامه راجع به لیست جدید تیم ملی فوتبال ایران برای بازی با کامبوج و بحرین نیز صحبت کرد و اظهار داشت: مارک ویلموتس تا بازی قبلی تیم ملی سعی داشت شناخت لازم را از بازیکنانی که در دوران کارلوس کی روش بطور مستمر به اردوها دعوت می شدند پیدا کند. او با تصمیمات خود در لیست اخیر تیم ملی نشان داد لیگ برتر را زیر نظر می گیرد. به وحید هاشمیان هم به درستی اطمینان کرده است تا بتواند بازیکنان ایرانی را برای سنجش انتخاب کند.

ذوالفقارنسب در پایان خاطرنشان کرد: ویلموتس به آرامی در حال تغییر نسل تیم ملی است که روش صحیحی است. او راه را برای ایجاد نسل جدید در فوتبال ایران آغاز کرده و قطعا هم با چالش هایی روبرو خواهد شد اما اگر امکانات لازم را برای این تیم مهیا کنند بدون شک نتیجه ای خوبی را در پی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *