دوشنبه , ۲۹ دی ۱۳۹۹

از رفتار AFC و فیفا ناراحت هستیم/ از انتخاب وکیل «مسی» بی خبرم!

به گزارش “ورزش تایمز”، مهدی علی نژاد در پایان نشست هم اندیشی روسای فدراسیون‌ها، وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک با محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آنها درباره مسائل مختلف بخصوص فوتبال پاسخ داد.

* آقای علی نژاد! چرا بحث اساسنامه فدراسیون فوتبال و اصلاح این اساسنامه شفاف سازی نمی‌شود؟

– فیفا و کنفدراسیون آسیا ایراداتی را از اساسنامه ایران گرفته بودند. یکی از این ایرادات مربوط به حضور وزیر ورزش و معاون وزیر در مجمع بود که پذیرفتیم وزیر و معاون حق رای نداشته باشند. بحث دیگر، تعریف فدراسیون بود که الزامات قانونی را اعلام کردند. منتظر پاسخ بودیم. همچنین درباره شرایط کاندیداها هم بود که در حال تبادل نظر بودند. تقریباً تمام مواردی که مدنظر فیفا و کنفدراسیون آسیا بود انجام شد. حدود یک ماه و نیم پیش وبیناری بود که قرار بود پاسخ بدهند ولی پاسخی دریافت نکردیم. فیفا و کنفدراسیون آسیا باید زودتر پاسخ بدهند. این تعلل منطقی نیست. وزارت ورزش ایران هم به شدت از این نوع رفتاری که انجام می‌شود، ناراحت است. وقتی تمام دیدگاه‌ها توسط فدراسیون فوتبال برآورده شده است.

* پس این وقت کُشی در اصلاح اساسنامه از طرف ایران نیست؟

– به هیچ وجه.

* درباره برکناری احمد سعادتمند از مدیرعاملی استقلال توضیح بدهید.

– آقای سعادتمند توسط هیات مدیره از مدیرعاملی کنار گذاشته شد. سرپرست جدید را هم بلافاصله منصوب کردند. باید اقداماتی صورت بگیرد. هیات مدیره هم برای رفع مشکلات اقدام می‌کند.

* آیا هیات مدیره استقلال در انتخاب سعادتمند اشتباه نکرد؟

– متوجه منظورتان نمی‌شوم.

* به صورت کلی منظورم این است که سعادتمند که کارمند وزارت ورزش بود در بخش استخدام مربی و بازیکن خارجی از سیاست‌های وزارت تبعیت نکرد و این مسئله به ضررش تمام شد؟

– مسیر سعادتمند در استقلال خوب بود ولی بعداً مسائلی پیش آمد. در همه دنیا این اتفاق می‌افتد. اگر هیات مدیره مدیرعاملی را انتخاب کرد قرار نیست تا قیامت با هم کار کنند. مسیری که هیات مدیره در نظر داشت را آقای سعادتمند نرفت.

* بعد از ورود سازمان‌های قضایی به پرونده ویلموتس قرار شد از حساب هیات رئیسه فدراسیون فوتبال این پول پرداخت شود؟

– چه کسی این قرار را گذاشت؟

* این موضوع در رسانه‌ها و حتی از طرف سازمان بازرسی عنوان شد.

نه به این شکل نیست. این حرف‌ها غلط است. هرچیزی یک قاعده‌ای دارد. خیلی حرف‌ها زده می‌شود. من پاسخگوی صحبت‌های دیگران نیستم. موضع ما در پرونده ویلموتس این است که باید به فدراسیون کمک کنیم رای اولیه در دادگاه عالی ورزش شکسته شود. از معاونت حقوقی ریاست جمهور و مرکز حمایت حقوق ریاست جمهور هم کمک خواستیم تا در این داستان ورود کنند و فدراسیون بتواند رای را بشکند. درباره بحث‌های جانبی هم تحقیقاتی صورت گرفته بود. همین را هم فدراسیون فوتبال به فیفا و کنفدراسیون آسیا اعلام کرد و دخالتی نبوده است. باید مسئولانه سئوال کنید و من هم باید مسئولانه جواب بدهم تا منافع کشور به خطر نیافتد.

* آیا صحت دارد وکیل لیونل مسی پرونده ویلموتس را از طرف ایران در دادگاه عالی ورزش پیگیری می‌کند؟

– وکیلش کیست؟ من خبر ندارم.

* وضعیت انتخابات ریاست فدراسیون پزشکی ورزشی به کجا رسید؟

– در تمام فدراسیون‌هایی که با سرپرست اداره می‌شود، ثبت نام‌ها را شروع کردیم. فدراسیونی نداریم که ثبت نامش انجام نشده باشد. اسامی به مراجع ذیصلاح رفته است. هر موقع اعلام کنند انتخابات را برگزار می‌کنیم.

* درباره هیات مدیره باشگاه پرسپولیس که تعدادش ۵ نفر نیست تصمیمی گرفته نشده است؟

– اینکه ۵ نفر یا ۴ نفر هیات مدیره باشند دغدغه نیست. دغدغه این است وضعیت پرسپولیس به سامان باشد.

* در مورد پرونده ویلموتس مشخصاً وکیل خاصی انتخاب شده است و احتمال برد ایران را چقدر می‌دانید؟

– وکیل خارجی را تغییر داده‌اند و در حال انتخاب وکیل خارجی و داخلی هستند. چند گزینه مطرح است. بحثی به نام تضاد منافع است که داریم چک می‌کنیم. ان‌شاءالله ظرف چند روز آینده مشخص می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *