دوشنبه , ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

احتمال قطعی شدن سقوط ماشین سازی در هفته بیست و ششم

به گزارش “ورزش تایمز”، لیگ برتر فوتبال ایران به هفته بیست و ششم رسید و تیم فوتبال ماشین سازی که طولانی‌ترین قعرنشینی را در این فصل دارد، همچنان با ۱۱ امتیاز در انتهای جدول قرار دارد. سبزپوشان تبریز در این فصل تنها یک بار پیروز شدند که آن‌هم در آخرین هفته از نیم فصل اول مقابل صنعت نفت و با نتیجه یک بر صفر بوده است. دیداری که در روز ۲۵ بهمن در تبریز برگزار شد.

با اینکه عملاً می‌توان کار ماشین سازی را برای سقوط تمام شده دانست، اما هنوز روی کاغذ این تیم شانس بقا دارد. اینکه چگونه احتمالات بقای این تیم کاملا از بین می‌رود، به خیلی از اتفاقات بستگی دارد.

کار ماشین سازی برای بقا بسیار سخت است و همه چیز دست خود این تیم نیست و حتی اگر آنها از امروز تا پایان فصل فقط برنده شوند، باز هم احتمال سقوطشان زیاد است.

ماشین سازی ۱۱ امتیازی است و حتی اگر هر ۵ بازی خود را تا پایان فصل پیروز شده و ۱۵ امتیاز بگیرد، جمع امتیازاتش از ۲۶ عبور نمی‌کند و این در حالی است که به جز ذوب آهن و سایپا ۲۲ امتیازی که بالای سر آنها قرار دارد، نساجی ۲۵ امتیازی است. تفاضل گل ماشین سازی ۲۴-، نساجی ۷- و سایپا ۵- است.

در اولین بازی پیش رو که ماشین سازی امتیازی از دست بدهد و عملاً امکان رسیدن به امتیاز ۲۶ را از دست بدهد، بدون در نظر گرفتن نتایج دیگر تیم‌ها سقوطش قطعی می‌شود؛ و اگر ماشین سازی در هفته بیست و ششم مقابل مس رفسنجان و هفته‌های بعد هم پیروز شود، به محض اینکه سایپا و نساجی اولین امتیاز خود را در ۵ بازی باقی مانده بگیرند، با فرض نزدیک به واقعیت که ماشین سازی نخواهد توانست در ۵ بازی باقی مانده ۱۹ گل بزند، سقوطش قطعی می‌شود.

در هفته بیست و ششم سایپا در دیداری خارج از خانه به مصاف ذوب آهن می‌رود و نساجی نیز در آبادان با صنعت نفت دیدار می‌کند که نتایج این دو بازی هم در سرنوشت ماشین سازی تاثیرگذار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *