جمعه , ۱ مرداد ۱۴۰۰

اتهام منتقدان اسکوچیچ قابل درک نیست/ هیجان کاذب ایجاد کردند

به گزارش “ورزش تایمز”، تیم ملی فوتبال ایران پس از صعود به دور نهایی انتخابی جام جهانی قطر با حاشیه مربوط به انتخاب سرمربی خود روبرو شد تا صحبت‌هایی درباره احتمال قطع همکاری با درگان اسکوچیچ مطرح شود. با این حال سرمربی کروات ملی‌پوشان ایران پس از جلسه با شهاب‌الدین عزیزی خادم رئیس فدراسیون در سمت خود ابقاء شد تا آرامش به فضای هواداری تیم ملی ایران بازگردد.

دنبال ایجاد مشکل هستیم

حسین کلانی در گفتگو با “ورزش تایمز”، درباره ادامه همکاری دراگان اسکوچیچ با فدراسیون فوتبال به عنوان سرمربی تیم ملی ایران در دور نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ گفت: موضوع اصلی دقیقاً ایجاد مشکل است که برای یک نتیجه‌گیری مناسب انجام می‌دهیم. خیلی بی دلیل هیجان کاذب منفی در بین علاقمندان فوتبال کشور ایجاد کردیم و در نهایت هم موضع مشخصی را آقایان اعلام کردند.

علاقه خود به مربی داخلی را کتمان نمی‌کنم

بازیکن دهه ۵۰ تیم ملی ایران افزود: من نمی‌توانم کتمان کنم همیشه مخالف حضور مربی خارجی به هزار و یک دلیل بوده‌ام اما باید واقعیت‌ها را دید و کورکورانه و از روی تعصب صحبت نکنیم و سپس تصمیم نگیریم.

جمع آوری آبرو با اسکوچیچ!

پیشکسوت فوتبال ایران در دفاع از عملکرد سرمربی کروات تیم ملی ایران تصریح کرد: کارنامه او در کوتاه مدت درخشان بوده است. او توانست آبروریزی‌های ما را در فوتبال آسیا جمع کند. برخی آقایان در چند سال گذشته از تیم‌های کوچک غول ساخته بودند اما تیم ملی با هدایت این مربی توانست این تابوها را بشکند. او با تمام انتقادات سرمربی تیم ملی شد و بهترین نتایج را هم گرفت تا بتوانیم به دور نهایی جام جهانی برویم.

وی افزود: شخصاً نمی‌دانم مدیریت اسکوچیچ در رختکن تیم ملی چطور بوده است که برخی افراد نگران آن هستند اما می‌توانم بگویم وقتی یک مربی خارجی اینقدر زود خودش را با شرایط تطبیق می‌دهد قابل احترام است. من از اسکوچیچ یک ویترین جذاب در امور فنی تیم ملی ایران می‌بینم که در آن ادب فردی و روحیه تیمی‌اش کم نظیر است.

بازگشت غرور ملی به فوتبال ملی

وی خاطرنشان کرد: وقتی مربی نظیر اسکوچیچ موفق است دیگر چه اهمیتی دارد کسی همچون من بخواهد مربی ایرانی در رأس باشد. باید اعتراف کنم اسکوچیچ کسی بود که غرور فوتبال ایرانی را در قاره آسیا دوباره ایجاد کرد.

اتهام منتقدان اسکوچیچ قابل درک نیست/ هیجان کاذب ایجاد کردند

بزرگی بازیکن به طولانی بودن اسم و فامیل است؟

کلانی درباره صحبت برخی منتقدان اسکوچیچ مبنی بر کوچک بودن اسم او در مقابل نام بازیکنان تیم ملی ایران تصریح کرد: می‌گویند اسم بازیکنان بزرگ‌تر از اسکوچیچ است. منظورشان طولانی بودن اسم و فامیل آنها است؟ اصلاً درک نمی‌کنم. این چه حرفی است که می‌زنند. بسیاری از مربیان فوتبال دنیا هم قد بازیکنان باشگاهی و ملی نبودند اما با هنر مدیریت خود توانستند از ستاره‌ها نهایت استفاده را برده و تیم خود را موفق کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *