پنجشنبه , ۱ آبان ۱۳۹۹

آمار نگران کننده استقلال برابر تیمهای عراقی/برد دوم رقم می خورد؟

به گزارش “ورزش تایمز”، تیم فوتبال استقلال در نخستین دیدار خود پس از شروع مجدد لیگ قهرمانان آسیا، باید روز یکشنبه به مصاف الشرطه عراق برود. دیدار استقلال و الشرطه را می‌توان یک دیدار سنتی بین تیم‌های ایرانی و عراق دانست چون این دو تیم بیشترین تقابل بین ایرانی‌ها و عراقی‌ها را دارند.

استقلال در ادوار و فرمت‌های مختلف آسیا تنها با ۳ تیم الشرطه، الزورا و نیروی هوایی عراق بازی کرده و خارج از این مسابقات نیز با یک تیم عراقی دیگر به اسم منتخب آشوری‌های بغداد به صورت غیر رسمی و دوستانه دیدار داشته است.

آبی پوشان اولین بار در سال ۱۳۳۳ و آخرین بار در سال ۹۸ با یک تیم عراقی روبرو شدند و در این مدت تنها ۸ بار مقابل تیم‌های عراقی به میدان رفته اند که نسبت به رویارویی آنها با تیم‌های دیگر کشورهای عربی بسیار کمتر است.

منتخب آشوری‌های بغداد، الزورا، نیروی هوایی و الشرطه ۴ تیم عراقی هستند که در ۸ بازی قبلی رویاروی آبیهای تهران دیدار داشته اند که اکثر این دیدارها نیز به سود تیم‌های عراقی به پایان رسیده است.

استقلالی‌ها در ۸ بار گذشته تنها یکبار موفق به شکست دادن یک تیم عراقی شده که آن هم مرحله یک هشتم نهایی در جام باشگاه‌های آسیا فصل ۹۹-۹۸ بود. آبی پوشان در دیداری که در روز اول آبان سال ۷۷ برگزار شد در تهران با ۲ گل علیرضا اکبرپور و محمد مؤمنی این تیم را شکست دادند و این تنها پیروزی آنها بر یک تیم عراقی است.

عراقی‌ها ۴ بار موفق به شکست دادن استقلال شده و ۳ بار هم دیدارهای آنها با آبی پوشان تهرا ن با نتیجه مساوی به پایان رسیده است.

همه دیدارهای استقلال با تیم‌های عراقی:

ردیف تاریخ میزان میهمان عنوان بازی
۱ ۳۳/۱۱/۱۸ منتخب آشوری‌ها ۲ تاج صفر دوستانه
۲ ۳۵/۲/۳۰ منتخب آشوری‌ها ۵ تاج ۲ دوستانه
۳ ۵۰/۱/۱ تاج صفر الشرطه ۲ دوستانه
۴ ۵۰/۱/۱۱ الشرطه ۳ تاج ۲ آسیا
۵ ۵۴/۱/۲۰ الزورا یک تاج صفر آسیا
۶ ۷۷/۷/۱۷ نیرو هوایی یک استقلال یک آسیا
۷ ۷۷/۸/۱ استقلال ۲ نیرو هوایی یک آسیا
۸ ۹۸/۱۱/۲۱ الشرطه یک استقلال یک آسیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *