شنبه , ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

«شکاری» آمار اشتباه به مردم ندهد/ آرای دیگر فیفا باقی مانده است

به گزارش “ورزش تایمز”، روز گذشته بود که رای فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) درباره انتقال رضا شکاری بازیکن سابق باشگاه ذوب آهن به تیم روبین کازان منتشر شد. در نامه فیفا آمده است که باشگاه روبین کازان باید مبلغ ۹۵ هزار یورو به علاوه ۱۰ درصد دیرکرد (در مجموع نزدیک به ۱۰۵ هزار یورو) را بابت غرامت آموزشی به ذوب آهن پرداخت کند.

رضا شکاری بعد از صدور این رای عنوان کرد که از ابتدا هم قرار بود روبین کازان ۱۰۰ هزار دلار بابت حق انتقال به ذوب آهن بدهد و حالا ذوب آهن فقط برای گرفتن ۱۰ هزار یورو بیشتر تلاش کرده است!

سعید آذری در گفتگو با “ورزش تایمز”، در واکنش به اظهارات رضا شکاری گفت: ۱۰۰ هزار دلار مدنظر شکاری بابت حق انتقال است در حالی که رای روز گذشته فیفا بابت غرامت آموزشی بوده است. گویا شکاری هنوز قبول ندارد که غرامت آموزشی با حق انتقال دو چیز متفاوت است. محکومیت ۱۰۵ هزار یورویی بابت غرامت آموزشی بوده و آرای دیگری هم در راه است.

وی ادامه داد: یکی از شکایت های ما از شکاری بابت حق انتقال بوده است. در قرارداد این بازیکن با ذوب آهن آمده بود که حق انتقالش به تیم های خارجی در سال اول حضورش در ذوب آهن ۱۰۰ هزار دلار و برای سال دوم بیش از این باشد. او سال اول به تیم خارجی نرفت ولی سال دوم راهی روبین کازان شد. به این ترتیب حق انتقال شکاری هم که در آرای بعدی فیفا صادر می شود، بیش از ۱۰۰ هزار دلار خواهد بود. ضمن اینکه فسخ یکطرفه قرارداد هم خودش رای جداگانه ای خواهد داشت که آنهم به زودی صادر می شود.

مدیرعامل سابق باشگاه ذوب آهن یادآور شد: توصیه من به شکاری این است که این ارقام را با هم قاطی نکند و آمار اشتباه به مردم ندهد. این بازیکن هنوز فریب کسانی را می خورد که اشتباه راهنمایی‌اش کرده اند. شکاری مثل پسر من است و از او می خواهم تمرکزش را روی تمریناتش بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *