یکشنبه , ۳ مرداد ۱۴۰۰

گلایه ملی پوش ایران از کسر مالیات پاداش‌ها و راهکار معاون وزیر


به گزارش “ورزش تایمز”، نازنین ملایی نماینده ایران در بازیهای المپیک در بخشی از مجمع عمومی فدراسیون قایقرانی با انتقاد از پاداش های در نظر گرفته شده برای مسابقات گفت: ما بازیهای آسیایی را پیش رو داریم. مبالغی به عنوان پاداش برای ورزشکاران در نظر گرفته شده است که در نهایت به جای سکه پاداش ریالی پرداخت می شود اما با پرداخت ریالی آن بخشی به عنوان مالیات کسر می شود و در نهایت بیشتر از آن چیزی که دریافت می کنیم، مالیات برداشته می شود.

وی ادامه داد: من این پیشنهاد را دارم که وقتی اعتبارات پاداش ها در نظر گرفته شده به همان میزان براساس روز سکه خریداری شود.

در ادامه مهدی علی نژاد معاون وزارت ورزش و جوانان گفت: فدراسیون ها می توانند به ازای پاداش ریالی، کارت هدیه بدهند تا از این مبلغ مالیات کسر نشود. این اتفاق برای برخی فدراسیون ها در پاداش های سال ۹۷ و ۹۸ افتاد. تنها برای پرداخت حقوق، مالیات کسر می شود.

وی افزود: البته فدراسیون ها این مجوز را دارند که به مبلغ پاداش ریالی اضافه کنند تا مالیات کسر شده را پوشش دهد.

علی نژاد ادامه داد : طبق مصوبه سازمان بازرسی نمی توانیم دلار، یورو و سکه پاداش دهیم اما ورزشکاران می توانند با فدراسیون ها توافق کنند تا پاداش خود را به شکل دیگری چون سکه دریافت کنند و این مسئله توافقی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *